Skocz do zawartości
ursus1634

Kombajny Fendt.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szeryff    0

Przebudowa zbiornika z daszkiem w E5220.Odkęcamy 'namiot' i kupujemy pleksę o odpowiednich wymiarach,wiercimy otwory i przykręcamy na silikon.Trzeba obrucić ślimak na otworach,żeby domknąć klapę.W zbiorniku widno i nie cieknie.

wl_master    7

odświerzam temat. jest cała masa kombajnów Fendta w ogłoszeniach z przebiegami do 1000 godzin, coś jest nie tak z tymi kombajnami bo cenowo to nawet negłupio niektóre wychodzą, ale rocznikowo miedzy 2010-2014 jest ich mnóstwo gdzie NH żeby znaleść to troche szczęscia trzeba miec?

rafalo90    17

ja jak brałem kombajn to słyszałem że ktoś po 2 latach użytkowania sprzedał Fendty a były nowe i to większe sztuki potem stały w ogłoszeniu u dealera Claasa u Kowali chyba o ile dobrze pamiętam więc coś w tym jest...

Wiadomość z agroFakt.pl

Piters182    20

Jedni chwalą inni ganią, ciężko powiedzieć, w sumie Fendt lipy nie powinien robić, sam się zastanawiam, dużo tańszy od Claasa i wydajność większa.

raul1985    0

u mnie w tym roku  w przenżycie 5180e osiaga wydajnosc do 10t jak  chcę przyspieszyć do pokazuje duże straty na wytrzasacach.  przy plonie 7ton z ha  nie wiem jak wy robicie nim 2ha na godz ?

honest    2

Kamil41 koloryzujesz bardzo tego Fendta a raczej włoską Leverdę bo z Fendt te kombajny mają wspólne jedynie logo i marketing. 5220 ma przecież mniejszą wydajność niż TC5070.

O "udaniu" Fendt 5220 może świadczyć fakt, że za dwa lata znajomy będzie go chciał sprzedać właśnie z powodu "zadowolenia" jak tylko skończy się okres zakupu przez ARiMR (5 lat). Wykonanie Laverda (obecnie pod logo Fendt, Massey Ferguson) pozostawia wiele do życzenia, komfort, malowanie...oraz starty ziarna na które do dziś serwis nie dał sobie rady do końca dają popalić. Jak ktoś sie przesiądzie z 20-30 letniego kombajnu na nową oferte Fendt'a / MF to wydaje mu się super, ale to super jest dopóki nie zobaczy się jeszcze oferty żółtego czy groszkowego.

damianzbr    1245

Może nie jest to mój pomysł i nie ja jestem inicjatorem, ale pierwszy dostrzegłem więc w imieniu tego co to wymyślił wręczam ci jako górnikowi roku złotą łopatę za odkopanie tak starego tematu i wpisu użytkownika Kami41.eb706d24a332a8725692896cd6177526.jpg

Edytowano przez damianzbr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaamil12
      Kto posiada Fendta 5220 Laverde rev225 albo MF z komputerem  agritronic ? Mam Laverde z agritronic i jest z nim problem bo pokazuje błąd c12 i nie widać  ustawień   dodam że raz jest ok a za chwile wyświetla c12 czasem wystarczy że kombajn z obrotów zejdzie i wraca do normy a czasem brak zgasić i uruchomić na nowo podobno błąd oznacza wewnętrzne uszkodzenie komputera tylko czemu raz działa przez 3 dni nic nie wyskoczy a jak go jeb***  to co 15min wywala miał ktoś taki przypadek?? 
    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez lukas1320
      Witam mam problem z wariatorem w kombajnie Deutz fahr 1320 (prawdopodobnie jest taki sam jak w 2xxx). W ubiegłym roku pod koniec żniw nagle po wyjechaniu z pola nie chce się rozpędzić do 24 km/h tylko wyciąga max 18 km/h jak widać na jednym ze zdjęć zardzewiała obwódkę (jakieś 6mm)
      do tamtąd powinien wyjść pas lecz wychodzi tylko tyle ile widać na ostatnim zdjęciu. Wyeliminowaliśmy luz wzdłużny na siłowniku oraz próbowaliśmy przesuwać wariator na tych wzdłużnych otworach które widać na 2 zdjęciu lecz nie przyniosło to żadnego efektu. Pas ma wymiary identyczne jak nowy. Koła są lekko podtarte ale wydaje mi się że gdyby była to wina kół to robiłoby się to stopniowo a nie z dnia na dzień prędkość zaginęła. Co robić? Może ktoś spotkał się z czymś podobnym?

• Przez dzejo15
      Witam chciałbym sie dowiedziec jak sie ustawia volvo s830 na koszenie zboza-wiatr itd...
    • Przez lukas1320
      Witam mam problem z wariatorem w kombajnie Deutz fahr 1320 (prawdopodobnie jest taki sam jak w 2xxx). W ubiegłym roku pod koniec żniw nagle po wyjechaniu z pola nie chce się rozpędzić do 24 km/h tylko wyciąga max 18 km/h jak widać na jednym ze zdjęć zardzewiała obwódkę (jakieś 6mm)
      do tamtąd powinien wyjść pas lecz wychodzi tylko tyle ile widać na ostatnim zdjęciu. Wyeliminowaliśmy luz wzdłużny na siłowniku oraz próbowaliśmy przesuwać wariator na tych wzdłużnych otworach które widać na 2 zdjęciu lecz nie przyniosło to żadnego efektu. Pas ma wymiary identyczne jak nowy. Koła są lekko podtarte ale wydaje mi się że gdyby była to wina kół to robiłoby się to stopniowo a nie z dnia na dzień prędkość zaginęła. Co robić? Może ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.