franky69

Brona talerzowa-kąt pracy talerzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
franky69    1

Witam, 

Czy możecie się podzielić doświadczeniami co do kąta pracy talerzy w bronach.

Co producent to inne ustawienia talerza, ale które robi najlepszą robote 

 


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

Podłącze się pod temat. Panowie mam pytanie czy często smarujecie lożyska w bronach talerzowych zwykłych typu V i jaką ilość smaru dać aby gdzieś nie wyszedł z obudowy. Bo jak mój znajomy nową brone często smarował to zaraz mu łożyska poszły bo ziemia się jakoś dostała do obudowy bo się smar wydostawał podczas pracy i lepiła się ziemia. A np. mój sąsiad nigdy nie smaruje i dwie pary talerzy zdziera zanim mu łożyska pójdą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez NH8670
      Witam zamierzam kupić talerzówke używaną ciąganą składaną na co  zwrócić uwagę mam jeden egzemplarz upatrzony marki FROST 4.8m czy lepiej sobie darować?
    • Przez kamil1614
      Witam.
      Kupie wirnik środkowy do brony aktywnej sicma 2,5m ,ten który miałem obecnie pękł ,prosze o kontakt 


    • Przez xXPioter99Xx
      Witam! Przymierzam się do kupna brony talerzowej połzawieszanej 4 metrowej , oczywiście hydrauliczne składanej. I moje pytanie brzmi , która z polskich firm będzie najlepsza? Mandam , Staltech czy może Agro Masz? Agrotom? Współpracować będzie z ciągnikiem o mocy 170km. Głównie uprawa pożniwna , mieszanie obornika , ewentualnie uprawa scierniska po kukurydzy na ziarno. Gleby głównie ciężkie kilka hektarów lżejszych. Jaki wał będzie do tego optymalny? Pozdrawiam.
    • Przez dominika_96
      Szanowni Państwo, prowadzę badania na Uniwersytecie Zielonogórskim na temat: "Wpływu Technologii Informacyjnej na Bezpieczeństwo Pracy w Rolnictwie", przygotowałam ankietę online, jeżeli mają Państwo chwilkę, to bardzo proszę o pomoc  
      https://goo.gl/forms/U30CVwKQAaYVokbN2
    • Przez mechanizator72
      Witam, pracuję na fermie bydła mlecznego, sama ferma liczy 1300 krów, ale nie o to chodzi. Zarabiam nieco ponad 3000 netto, moi rodzice prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 20 ha, obecnie mamy 46 opasów. Od pewnego czasu pomagam finansowo w rozwoju gospodarstwa, w ciągu roku z około 30 sztuk powiększyliśmy nasz inwentarz do około 50, co jest wzrostem o 40%, czyli całkiem sporym jak na 12 miesięcy.  Sprawia to też, że w tej chwili w gospodarstwie jest spory procentowy udział sztuk do 1 roku. Czy waszym zdaniem warto nadal w to inwestować, aby dojść do granicy 100 sztuk i za kilka lub kilkanaście lat rzucić pracę na etacie i żyć z gospodarstwa, czy może nie bawić się w samodzielną działalność i żyć  z tego co zarabiam?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj