Rafal1994

Zmiana ciągnika

Polecane posty

Rafal1994    1
Witam mam myśli aby zmienić ciągnik i chciał bym abyście mi doradzili Na obecną chwilę posiadam ciągnik zetor major 80 z turem już 5 lat (1 właściciel) i już trzeci raz wymieniam przy nim rozdzielacz , koszt wymiany to około 4500zl, w tym roku mi się popsuł i w zeszłym też to samo, i myślę nad tym aby ten ciągnik sprzedać i kupić coś większego używanego typu deutz fahr AgroFarm 420, chciał bym się was dopytać czy warto zmieniać.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

Może po prostu oddaj go do mechanika, który posiada choć manometr i sprawdzi zawór a nie w kółko robić to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
zeby co roku rozdzielacz nawalał? dziwne oddaj do dobrego mechanika. ja bym tak szybko nie zamienial ciągnika teraz wiesz co masz. a jak kupisz używany morzesz wpasc z deszczu pod rynnę dobrze to przemysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1994    1
Mówią że od ciężaru a nosi tylko najzwyklejszy agregat z siewnikiem 270 i ścierniskowca, wały są te najlzejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
oddaj rozdzielacz do naprawy jakis serwis chydrauliki silowej bo napewno niejest zużyty po roku czasu. oni to rozbiorą i moze jakis oring nie trzyma czy cos ale napewno calego rozdzielacza nie trzeba wymieniac
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202
robi serwis to jest cos takiego jak gwarancjia. wiec czemu nie reklamujesz tylko ciagle placisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1994    1
Raz mi go zreklamowali bo ich zdaniem ryska się zrobiła na rozdzielaczu i przepuszalo ( podnieść podniósł ale żucalo) a teraz wg nie chce ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Może oczywiste, ale zapytam czy wymieniali filtr. Może dziurawy i krążą opilki po układzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1994    1
Ogólnie przeglądalem AF i natknąłem się na użytkownika co ma identyczny zestaw prawie a dokładniej : remo99 , pisal pod jednym zdjęciem komentarz, z zasypanym do końca niestety nie da rady, podnieś dla mnie siewnik jest wygodniej i robić wtedy nawroty, ale jest w planach tłok pomocniczy co powinno rozwiązać problem i zwiększyć udźwig :) co to za katowanie jak cały zestaw bez zasypu waży niecałą tonę ? gleby mam rożne ale też raczej 4a wzwyż i też pagórki itp a Zetorek ani razu nie skarżył się na brak mocy przy tym zestawie bo teoria jak zawsze co innego co praktyka ORAZ Agregat jakieś 600kg Siewnik na tabliczce miał napisaną masę 480 kg ale wyrzuciłem znaczniki redlice spulchniające i mieszadło do zaprawy wiec może teraz na chłopskie oko waży 450kg wiec cały zestaw bez zasypu 950kg Na pusto podnosi bez problemu Gdy zasypie to robią sie schody uniesie jakieś 50cm od ziemi i koniec a wchodzą max 3 worki W serwisie radzili mi właśnie przestawić ramiona do tyłu ale to już po akcji było itp zobaczymy na wiosne Nie wiem czy tez możę któreś pokrętło od regulacji hydrauliki zbyt nie skręciłem i może dlatego Na uwrociach czy tez po drodze nic nie unosi jest ok. tylko ze ja mam zestaw 2.70m a on 3m więc coś jest chyba nie tak, też mam taki sam tur, i ostatnio zauważyliśmy że przy pracy turem tylny podnośnik ma drgania jak się turem robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Z tymi ramionami możesz to zrobić. Całkiem sporo daje, bo zrobiłem u siebie w Proxie i przekladam do agregatu uprawowo siewnego by podnosnika nie katować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1994    1
Mam podnośnik ustawiony do tyłu na tych dziurach co się ustawia, jedynie co można chyba zrobić to albo założyć dodatkowy tłok albo coś tymi pokrętłami ustawić ale czy coś to da to nie wiem bo serwis jak montuje nowy rozdzielacz to ustawia te pokrętła też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Czyli rozumiem że masz po dwa otwory na ramionach bocznych podnośnika. Ja wierciłem.

Przy dużych masach najlepiej pracować na regulacji pozycyjnej podnośnika, a czybkosc reakcji podnośnika ustawić w górnych granicach. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. Czy istnieje mozliwosc zmiany obrotów wom na 540E/750 w Forterze 125 z 2008 roku? Co trzeba wymienic i z jakimi to się wiąże kosztami?
    • Przez michnik12
      Witam poszukuje używanego rozdzielacza hydraulicznego podnośnika do ciągnika lamborghini 674-70
    • Przez RenaultAres550rx
      Witam Tak jak w tytule potrzebuję rozpiski Bezpieczników który od czego jest do MF 6485 Silnik SISU Jesli  ktoś by miał bardzo bym był wdzięczny za Pomoc
    • Przez temprawg
      Witajcie.
      Stoję przed sporym dylematem.
      Rozglądam się za jakimś ciągnikiem i kosiarką rotacyjną do niego.
      Do tej pory posiadałem łąkę 1 h i w 2014 roku po wkurzeniu się że wiecznie na kolanach trzeba szukać kogoś kto by ją skosił ( ten nie ma czasu, temu szkoda kosiarki, tamten kazał podjechać kiedy indziej bo musi się zastanowić) kupiłem kosiarkę listową CJF wolnobieżną (kosiarka tragedia psuje się co chwilę). 
      W zeszłym roku sytuacja była już inna ponieważ przez suszę to rolnicy bili się o możliwość skoszenia i zabrania siana.
      W tym roku doszło ok 1,5 h rodziców oraz około 1 h siostry. Do tego dochodzi sad.
      Dlatego po tych wszystkich perypetiach doszliśmy do wniosku że czas kupić taki zestaw jak w tytule.
      Super wymagań nie mam ale pewne granice sobie określiłem:
      - ciągnik T25 lub jak się uzbiera C330 (chociaż ceny trzymają się wysoko) - wiadomo że po zakupie na podstawowy serwis i nieprzewidziane wydatki tak samo jak po zakupie samochodu trzeba sobie przeznaczyć około 10 % - 15 % kwoty zakupu.
      - kosiarka rotacyjna (prawdopodobnie do remontu bo wątpię żeby coś sensownego kupić bez wkładu) Z036 lub Z076 nomen omen katalog części do nich opracowałem i sprzedaję.
      No i najważniejsze to dostępność części w przyzwoitych cenach. Nie sztuką jest kupić sprzet, sztuką jest go serwisować nie za kosmiczne pieniądze.
       
      Liczę na waszą pomoc jako osób doświadczonych. 
       
    • Przez Andre8989
      Witam! chcę zakupić pług do ciągnika 90 KM, ma być to pług używany. Jakiej firmy waszym zdaniem byłby najlepszy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj