Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nawóz RSM - zalety i zasady stosowania

farmermf    78

RSM sie nieprzykleja do rośliny bo dzięki temu że jest rozlewany specjalnymi końcówkami to kropla jest ciężka i spada zrośliny na ziemie .Co do deszczu to jest bardzo dobrze jak pod deszcz sie da ale pod kontem czekania na chmóre to ja sie nigdy niezapatrzam.Wczasie deszczu też można ale komu sie chce wdeszcz jezdzic

Matey    431
co wy ztymi wężami?węże używa sie dopiero przy 3 dawce tzn. na kłos w zbożu lub wrzepaku na zwarty pąk (nigdy tego nierobie bo to na plon już nie wpłynie) oraz w kukurydzy rozmieszczając węże ok 10cm od żędu.Ja stosuje 50ton rsm 32 bez rozcienczania. Wpierwszej dawce pszenica i rzepak dostaje ok 220 litrów czyli 290 kg tojest 92N końcówkami 7czy8 otworowymi.Efekt po kilku dniach.Rsm to jakby mieszanina mocznika isaletry toteż jak zimno to najpierw zadziała ten azot z saletry.Wdrugiej dawce umnie leje tyle samo a trzecia tylko na zboża wężami ok 70litrów.Kup se beczke po cpnie minimum 20000tyś litrów zeby cały zestaw zcysterny przelać.Załatw tak zeby dostawa była pod koniec marca

nie cytuj poprzedniego posta!

Widzę, że jesteś obeznany w temacie dlatego mam parę pytań. Mówisz, że najlepiej aby dostawa była w marcu, sam rozlewacz na pola rsm 32%. Gdybym np. zamówił rsm 32% w pazdzierniku musiałbym go doprowadzic do roztworu 28%? Trzeba takie coś zrobic przed mrozami czy przed rozlewaniem na polu? A więc węże tylko przy trzeciej dawce, na pierwsza i druga trzeba jakoś dostosowac opryskiwacz? Na razie to chyba wszystkie pytania :D

Wiadomość z agroFakt.pl

xsc    54

a da sie jakos to przechowac zima? Ponoc jak ma 28% to sie krystalizuje przy -17, a jak spadnie ponizej to co wtedy? Chcialbym teraz kupic rsm bo cena nie wysoka a kasa sie marnuje na koncie;/ Co polecacie w tej sytuacjo zrobic? Moze lepiej sobie odpuscic i kupic saletre?

farmermf    78

720 netto ale spytaj kolegi RSM32 on rozprowadza te nawozy,

Aby przezimować rsm wystarczy rozwodnić do 28% i nic sie niedzieje a by wyposażyć opryskiwacz to wystarczy by na opryskiwaczu pisało że jest przystosowany do nawozów płynnych i kupić zestaw końcówek i wężów za około 100zł na jedną końcówke

deer    176

To żadna rewelacja cene rsm. To wole kupić saletre amonową. Bo po porównaniu czysteg składnika to saletra wychodzi identycznie.

farmermf    78

tak słyszałem ale sam nigdzie niedzwoniłem ,ale nawet jakby rsm był droższy od saletry to ja i tak niewróce do granulatów

xsc    54

deer policz jeszcze raz cene 1kg N w saletrze i RSM-ie :D

deer    176

@xsc cena jest identyczna tu i tu wychodzi mi 2,25 zł kg/N

xsc    54

to chyba masz tania saletre/drogi rsm:D U mnie to wychodzi rsm 1.90 saletra 2.65 jesli sie niepomylilem w obliczeniach ale chyba nie. Po ile kupujesz saletre?

deer    176

Przyjmuje do obliczeń ceny:

-saletra amonowa 765 netto/T

-rsm 720 netto/T

A gdzie masz rsm po 610/T ?? Zapodaj namiary chętnie kupię :D.

Acha, RSM się sprzedaje na tony nie na litry :).

Matey    431
720 netto ale spytaj kolegi RSM32 on rozprowadza te nawozy,

Aby przezimować rsm wystarczy rozwodnić do 28% i nic sie niedzieje a by wyposażyć opryskiwacz to wystarczy by na opryskiwaczu pisało że jest przystosowany do nawozów płynnych i kupić zestaw końcówek i wężów za około 100zł na jedną końcówke

A jeśli mój opryskiwacz nie jest przystosowany do nawozów płynnych to co jeszcze muszę wymienic oprócz dokupienia tych końcówek? Jeśli opryskiwacz nie jest przystosowany to grozi mu szybsza korozja?

xsc    54

mi gosc powiedzial ze 800zl za 1 mauzera ( 1000l), ja pisze o cenach brutto:D

deer    176

@xsc jak Ci sprzeda 1000L rsm32 za 800zł brutto to ino bierz i sie nie oglądaj, a najlepiej to weź kilkaset tys.L i handluj, zrobisz dobry interes :D.

farmermf    78
mi gosc powiedzial ze 800zl za 1 mauzera ( 1000l), ja pisze o cenach brutto:D

Nie za 1000l ale za 1000kg co najwyżej.

xsc    54

mowicie... hmm niech i tak bedzie ;/

wlodas    0

ja sprzedaje RSM 32% w ilościach hurtowych (cała cysterna) po:

- 700 zł netto- dostawa samochodowa;

- 650 zł netto- dostawa PKP.

RSM30% i 28% stosunkowo tańsze. (ceny przy płatnościach gotówkowych, z dowozem w dowolne miejsce w kraju)

MarioS    1

witam

możecie mi powiedzieć jaką dawkę daje sie na zboża tego nawozu??

dokładnie to mi chodzi o ozime pszenżyto i parzenice no i jary owies.

czy opryskiwaczem Kwas 800l mogę pryskać??

z góry dzięki za odpowiedz

kubu365    1

stosowalem tego rodzaju nawoz na owies i sa efekty widoczne golym okiem pryskalem slezą 1012 to byl pierwszy raz i ostatni poniewaz po kilku tygodniach zaczelo zrec kolanka doprowadzajace i musialem demontowac pompe i czyscic ja <_< juz wole rozpuscic mocznik zrobic roztwor 10 % i efekt bedzie tez zadowalajacy ale za ta cene to i moze oplacalniejsze niz cena nawozu <_<

MarioS    1

czytając poprzednie posty właśnie zauważyłem ze efekty są niesamowite i cena też niczego sobie ale ile się tego daje na hektar??

to sie rozcieńcza w wodzie czy jak??

Ja mam do Puław niedaleko <_< jakieś 45km?? Wiec jak to są takie efekty to może warto się przejechać

paul0    0

nie rozpuszcza się RSMu w wodzie, a efekty są bardzo dobre - zostaje tylko kwestia organizacji w gospodarstwie, czy w płynie czy w granulach lepiej rozwieść azot (z opryskiwacza jest dokładniej ale musi byc przystosowany do rozlewu rsm)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?
    • Przez tomaszek767
      Cześć
      Jak w temacie chciałem zapytać czy ktoś stosował taki wynalazek? Bo właśnie wpadłem na stronę dystrybutora i jestem ciekaw czy to coś wartego uwagi i czy ktoś ciekawski już to wypróbował. Cena około 1000zł/t. Przy dawkowaniu 2t/ha wychodzi całkiem sporooooooo ale ciekaw jestem co to za wynalazek.
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?