Polecane posty

Marecki2922    517

Witam , mam pytanie do posiadaczy claasa mega otóż mój egzemplarz ma problem z pobieraniem materiału , kosa tnie ładnie ślimak w hederze też ładnie przemieszcza słomę i dalej zaczyna się problem  , podajnik pobiera słomę ale większość materiału wraca górą podajnika , wygląda to tak jak gdyby pierwszy bęben młócący nie pobierał słomy  dzieje się to szczególnie w niskim i słabym zbożu którego w tym sezonie raczej nie zabraknie 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Pewnie tam chwytacz kamieni masz zawalony śmieciem i nie ma jak wciągnąć, trzeba wyczyścić brzed bębnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaRtEk7710    3

Mieliśmy to samo .Poprostu gardziel w środku nie była zabezpieczona na zimę i zardzewiała .Słoma nie chce się ślizgać w gardzieli .Po jakiś 2 ha już się przetarło i wszystko jest dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
A może przestawiony na kostkach wyżej do kukurydzy?

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Dzięki za odpowiedzi , ale nawet w ubiegłym sezonie na koniec żniw był ten efekt więc to nie jest wina zardzewiałej gardzieli jest ona biała gładka blacha 

Kostki też są ustawione do zboża czyli opuszczony podajnik , nie mam tylko pewności co do naciągu podajnika bo w instrukcji różnie piszą , jedna opcja że na trzeciej poprzeczce ma dotykać podłogi a inna opcja że ma na całej długości dotykać 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Właściwie to domyślam się że to bęben nie wciąga , nie wiem jak upewnić się na sto procent czy mam racje , a nakładki są jak nówki , bo cepów to nie ma na pierwszym bębnie


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
może klepisko za bardzo podkręcone kiedyś tak miałem w rekordzie nie chciał jęczmienia ciągnąć na koniec żniw jak był już taki troche przedojrzały to o niżyłem klepisko i szło dobrze tylk patrz czy dobrze wymłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
u mnoe w dominatorze 85 dzieje sie to samo. ale to jak np zostanie 1 metrowy pasek zboza lub jest miejsce bardzo slabe ale to musi byc naprawde malo masy zeby tak sie dzialo tez niewiem czemu tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

No ja mam z tym spory problem bo już w tym roku na 100 metrach pola pszenicy musiałem pięć razy zatrzymać heder wyrzucić zapchaną słomę i jechać dalej , do bani takie koszenie 

Myślę nad niewielkimi  poprzecznymi nacięciami na śrubach mocujących nakładki , łatwiej łapało by słomę tyle tylko że to taki półśrodek 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
A listwy podajnika może odwrotnie przykręcone? Górny wał może nie ma osłon.

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Listwy wchodzą ząbkami więc ok , osłony też są 

Czasami myślę że może mam gardziel od innego modelu i górny wał jest odsunięty od bębna i ma problem chwytać słomę ,

 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
Blachę na zawiasach przy kombajnie masz? Łączy ona na dole przenośnik z kombajnem.

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

No mam tę blachę , od spodu jest założona na rurkę i przykręcona od ściany chwytacza kamieni


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Odpowiednia regulacja ślimaka , palców no i brakowało u mnie listwy na tylnej ścianie hederu od strony ślimaka

Ale czasami przy bardzo małym zbożu z zielem czy trawą wyrzuca górą podajnika do hederu 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lee001
      Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej bębnowej Pottinger Cat 185. Na samym początku spisywała się doskonale hydraulicznie rozkładana daje to dużą wygodę i komfort pracy. Dodam jeszcze że współpracuje z ciągnikiem MTZ 80. Od niedawna pojawił się problem, mianowicie gdy włączam napęd kosiarka podczas rozpędzania się wydaje przeraźliwe dźwięki. Dodam jeszcze że całkiem niedawno zahaczyłem o nierówność i zerwałem śrubę bezpieczeństwa...no ale chyba po to ona jest żeby zabezpieczyć sprzęt przed poważniejszym uszkodzeniem. Myślicie że mogłem uszkodzić coś więcej? Mam jeszcze jedną prośbę...zna może ktoś dobry sklep z częściami do tych właśnie maszyn?
    • Przez roxor
      Witam panowie mam problem i proszę o waszą pomoc bo już nie wiem co może być otóż mój problem polega na tym iż moja sieczkarnia strasznie się grzeje podczas gdy tne qq i już nie wiem co może być wymienilem olej w silniku zmieniłem paski na pompie wodnej filtr powietrza czysty chłodnica czysta wyjolem termostaty pompę wody patrzyłem i ładnie ciągnie wodę w maszynie silnik nie dymi nie jest słaby pali na dotyk nie widać żadnych oznak wskazujących na jakieś uszkodzenie silnika noże oczywiście wyostrzone stalnica przysunieta odpowiednio gniotownik ma szczelinę 8mm dodam jeszcze ze w zeszlym sezonie przechodziła do samego końca i nie miała żadnego problemu z grzaniem ani nic takiego czy ktoś już miał taki problem lub wie gdzie jeszcze mógł bym szukać przyczyny?... Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez rolnik987
      witam, jak w temacie interesuje mnie sieczkarnia marki class i chce wiedzieć coś nie coś przed kupnem sieczkarni zeby nie być zielonym przy zakupie o co spytać itd. czym sie róznią nastepujące modele i który najmniej awaryjny i do którego tańsze cześci.
      jaki koszt jest np. wymiany noży czy stalnicy czy gniotownika. Ile powinnem szykować na dobrze utrzymany egzemplarz z normalną przystawką na 6 żędów, moze ma ktoś w kuj-pom taką maszyne zeby sie poradzić jak coś?
    • Przez Adrian98
      Witam mam pytanie do właścicieli claasa megi 202. Interesują mnie opinie i dane techniczne tego modelu oraz różnice między 204. Bardzo potrzebne mi te informacje ponieważ jutro jadę oglądać ten kombajn. Powiedzcie może jakie są najczestrze usterki i na co zwracać uwagę podczas kupna takiej maszyny. Będę naprawdę wdzięczny z wszystkie informacje.
    • Przez Kaspri
      Witam! Posiadam kombajn zbożowy Claas mega 204. Podczas zbioru jęczmienia ozimego kombajn gubi dużo ziarna. Niestety nie wiem co może być tego przyczyną. Ma ktoś jakieś propozycje? Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj