Skocz do zawartości
Kaspri

Claas mega 204 gubi ziarno

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaspri    0

Witam! Posiadam kombajn zbożowy Claas mega 204. Podczas zbioru jęczmienia ozimego kombajn gubi dużo ziarna. Niestety nie wiem co może być tego przyczyną. Ma ktoś jakieś propozycje? Pozdrawiam!

Edytowano przez Kaspri

XMK13    365

Może najpierw sprecyzuj to "gubi ziarno". Wyrzuca razem ze słomą? Sypie się skądś?

Kaspri    0

Zboże wylatuje sitami, razem z plewami.

Edytowano przez Kaspri

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    1411

pozamykaj sita , gorne otworz na 3 zabek a przedluzenie gornego otworz do konca i zobacz wtedy

Kaspri    0

A dolne na jakiej pozycji należy ustawić? Mam jeszcze pytanie odnoście prędkości. Jak szybko należały kosić kombajnem Claas mega 204?

XMK13    365

Prędkość zależy od możliwości młocarni. Na 1 i 2 biegu się kosi. Jeśli heder i młocarnia nadążają, to prędkość jest dobra.

Może zmniejsz wiatr. Jeśli zaczną plewy wpadać do zbiornika, wróć do tych 800, a jak będzie dobrze, to zostaw.

Zapoznaj się z tą instrukcją. Jest od 130-150, ale ustawienia wiatru i sit powinny być identyczne co w 204: http://instrukcja.pl/i/komabajn_claas_dominator_140_150_160_instrukcja_obslugi - strona 178.

Kaspri    0

Ja kosze na 2 biegu. Ale wydaje mi się że za wolno (około 5km/h) i wydaje mi się że prędkość powinła był większa. Kombajn ma wstępny bęben więc nie powinno mu sprawiać żadnego problemu koszenie jęczmienia czy innego typu zboża.

Uziu92    1411

musisz poeksperymentowac z predkoscia , wiatrem i ustawieniem sit , nie ma zlotego srodka w ustawieniach dla kombajnu , wszystko jest zalezne od warunkow: wielkosci ziarna , omlotu , wilgotnosci, to co podaje instrukcja czasem sie nie sprawdza.

stas36    0

Witam,

moim zdaniem problem lezy gdzie indziej-sprawdz jaka jest waga "gubionego" ziarna,jak znam jeczm.oz to jest to po prostu lekki poslad wydmuchiwany przez wentylator-wez garsc ziarna na dlon i dmuchnij lekko-jesli zdmuchniesz ziarno to ust.komb.sa ok.

pozdrawiam,powodzenia

jaki siejesz odm?

Szymek123    1

Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu mam taki problem w 204 że zapycha mi się podajnik pochyły dzieje się to tak jak by masa przepływała dołem w kierunku bębna i bęben jej nie odbierał i wracała górą i jak się jej uzbiera więceju u góry to wciągnie ją spowrotem dołem i kombajn zapchany co może być przyczyłą? dodam że łancuch napięty poprawnie w podajniku

Witam

Tez zapytam w tym temacie zeby nie zakładac nowego

Drodzy uzytkownicy tego forum ustawilem parametry omłotu dla pszezyta według instrukcji i dzieje sie taka sprawa ze w słomie za kombajnem trafiaja sie dosc czesto całe kłosy odciete od słomy?Jaka moze byc przyczyna?

Pozdrawiam

Udanych Zniw 2014

strzechu    33

Może za wysoko kosisz i ucinasz mocno przechylone zboże kłosem w dół , tak że nie trafia wcale do hedera a ląduje pod nim ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez grzybu1
      Hej, 
      mam taki mały problem z moim claasem (arion 640 cmatic)... Po zmianie oprogramowania na nowsze claas przy zmianie kierunku jazdy wchodzi na obroty. Dla przykładu jedziemy do przodu 1 km/h zmieniamy kierunek jazdy i z obrotów np 1200 wchodzi na 1600 i utrzymuje takie przez dłuższą chwile. Pomaga dopiero całkowite puszczenie pedału jazdy .  Jest to denerwujące szczególnie kiedy co chwilę trzeba zmieniać kierunek jazdy a on podnosi obroty. We wcześniejszym programie tego nie bylo.  Jak jest u was i jaką macie wersję programu ? dodam, że na poprzedniej wersji programu był źle skalibrowany czujnik od poziomu paliwa w baku więc nie chciałbym do niej wracać.
      pozdrawiam
    • Przez thomas015
      Witam, posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni  50 ha ornego plus łąki a do tego 6 krów mlecznych. Dotychczas na gospodarstwie pracowały dwa ciągniki Renault 133.54 ( 123 Km) i Zetor 5211 (50 Km) teraz planuję zakupić trzeci ciągnik. Myślałem nad dwoma opcjami : 
      Claas Atos 220 ( 3 cylindry 76 Km) Lub Claas Elios 210 ( 4 cylindry 75 Km) chodzi mi o NOWY ciągnik - nie używka
      Nowy ciągnik pracowałby z ładowaczem czołowym, z prasą do beli, z siewnikiem do kukurydzy, podczas żniw w transporcie z przyczepami a także czasem z pługiem obrotowym.
      Teraz moje pytania:
      Który ciągnik wybrać?
      Który bardzie przyda się na moim gospodarstwie ?
      Jakie są ceny tych ciągników - nowych?
      I jakie ewentualnie inne maszyny polecacie do 80Km?
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania bardzo solidna kosiarkę bębnową Claas Corto 270 , szerokość robocza 2,7m , bardzo cicha, 4 talerze tnące na każdym po 3 noże , możliwość regulacji szerokości pokosu , składana hydrauliczne , w komplecie wałek , klucz do zmiany noży .
      Cena  7600 zł

• Przez sumek666
      Cześć . 
      Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 
      New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 
      Pozdrawiam
      Sumek