Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam! Posiadam kombajn zbożowy Claas mega 204. Podczas zbioru jęczmienia ozimego kombajn gubi dużo ziarna. Niestety nie wiem co może być tego przyczyną. Ma ktoś jakieś propozycje? Pozdrawiam!

Edytowane przez Kaspri
Opublikowano

A dolne na jakiej pozycji należy ustawić? Mam jeszcze pytanie odnoście prędkości. Jak szybko należały kosić kombajnem Claas mega 204?

Opublikowano

Prędkość zależy od możliwości młocarni. Na 1 i 2 biegu się kosi. Jeśli heder i młocarnia nadążają, to prędkość jest dobra.

Może zmniejsz wiatr. Jeśli zaczną plewy wpadać do zbiornika, wróć do tych 800, a jak będzie dobrze, to zostaw.

Zapoznaj się z tą instrukcją. Jest od 130-150, ale ustawienia wiatru i sit powinny być identyczne co w 204: http://instrukcja.pl/i/komabajn_claas_dominator_140_150_160_instrukcja_obslugi - strona 178.

Opublikowano

Ja kosze na 2 biegu. Ale wydaje mi się że za wolno (około 5km/h) i wydaje mi się że prędkość powinła był większa. Kombajn ma wstępny bęben więc nie powinno mu sprawiać żadnego problemu koszenie jęczmienia czy innego typu zboża.

Opublikowano

musisz poeksperymentowac z predkoscia , wiatrem i ustawieniem sit , nie ma zlotego srodka w ustawieniach dla kombajnu , wszystko jest zalezne od warunkow: wielkosci ziarna , omlotu , wilgotnosci, to co podaje instrukcja czasem sie nie sprawdza.

Opublikowano

Witam,

moim zdaniem problem lezy gdzie indziej-sprawdz jaka jest waga "gubionego" ziarna,jak znam jeczm.oz to jest to po prostu lekki poslad wydmuchiwany przez wentylator-wez garsc ziarna na dlon i dmuchnij lekko-jesli zdmuchniesz ziarno to ust.komb.sa ok.

pozdrawiam,powodzenia

jaki siejesz odm?

Opublikowano

Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu mam taki problem w 204 że zapycha mi się podajnik pochyły dzieje się to tak jak by masa przepływała dołem w kierunku bębna i bęben jej nie odbierał i wracała górą i jak się jej uzbiera więceju u góry to wciągnie ją spowrotem dołem i kombajn zapchany co może być przyczyłą? dodam że łancuch napięty poprawnie w podajniku

Opublikowano

Witam

Tez zapytam w tym temacie zeby nie zakładac nowego

Drodzy uzytkownicy tego forum ustawilem parametry omłotu dla pszezyta według instrukcji i dzieje sie taka sprawa ze w słomie za kombajnem trafiaja sie dosc czesto całe kłosy odciete od słomy?Jaka moze byc przyczyna?

 

Pozdrawiam

Udanych Zniw 2014

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez tomek9514
      Witam ponownie, 
      Jeden problem zniknął pojawił się następny
      Otóż, balot się bardzo szybko zwija, nie pojawia się sygnał że już jest gotowy gdy wskazówka od średnicy balota zejdzie się z drugą wskazówka, gdy się trochę naiwnie więcej to zaczynają stawać pasy. Gdy uda się owinąć go siatka to wychodzi wgl nie zbity. Wskazówka od ciśnienia na zegarze spada na zera a początkowo ma około 12 bar. 
      Natomiast, gdy otwieram klapę, blokuje jej zamknięcie i luznie pasy to na Nanometrze pojawia się ciśnienie około 200 bar, a gdy naciągane je śpowrotem spada na 0.
      Mial ktoś podobny problem? Dla mnie to magia. Może być winny sterownik który znajduje się po prawej stronie prasy pod półka na dodatkową siatkę? 
      Dziękuję z góry za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v