Polecane posty

MichalT25    17
Ja na tej długości mam 75cm, dach kryty blachą.

nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
u nas przy 5 metrach daliśmy 1m różnicy i po 5 latach dach lekko osiadł na środku więc jeśli nie będziesz podpierał na środku możesz dać 1.5 m minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekRolnik    11
przemekuliski jakie masz krokwy? bo myślałem nad taką wiata przy budynku z jednej strony jest 4m wysokości z drugiej byloby 3m czyli spadek 1metr. A właśnie chciałem zrobić z 5m szerokosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sensei    2
u mnie na oborze jest 5° spadek długość 19m szerokość 15. spad w jedną stronę. blacha trapez 12cm. łaty co 1.5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego jak dasz kratownice porządne to krokowy nie siądą, naturalne jest że drzewo się podda na takiej długości, poddało by się bez blachy pod własnym ciężarem, daj kratownice mocne i możesz robić lżejszy spad, a i odpowiednią blachę najlepszy wys. trapez to już konstrukcja się usztywni bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wesolybronek
      Chcę się z Wami podzielić projektem urządzenia, które pozwala na zmniejszenie spalania paliwa w silnikach wysokoprężnych.
       
      Wymagana znajomość francuskiego (translate.google.pl też daje rade)
       

       
      A tutaj link do strony, na której użytkownicy działających już egzemplarzy SPAD© dzielą się spostrzeżeniami
       
       

       
       
      Zasada działania jest prosta. Zbiornik napełniony wodą służy jako prosta wytwornica pary wodnej ( jak widać na zdjęciu, zbiornik można nagrzewać w dwojaki sposób : przeprowadzić rurę z kolektora wydechowego przez zbiornik, zamontować w zbiorniku wężownice podłączoną do układu chłodzenia silnika lub zastosować te dwie metody jednocześnie).
      Para przechodzi przez "reaktor" (znajdujący się w rurze kolektora wydechowego) w celu jej przegrzania. W wyniku tego powstaje para sucha (nienasycona), którą doprowadzamy do kolektora ssącego.
    • Przez lambogrand
      witam czy komus z was juz robiono kiedys projekt stalowej konstrukcji dachu na stodole lub oborze interesuje mnie jie taki projekt moze kosztowac na budynek 12 na 22 metry bez zadnych slupow w srodku
    • Przez Nikita_Bennet
      Witka
       
      Z racji że przymierzam się do małego remontu dachu mego Zetorka 10145 (gruby dach) podzwoniłem poszukać części.
      Niestety robią się problemy. Zetor Kalisz nie wspiera tego co produkowano w Słowacji czyli serii UR2, po lokalnych i internetowych sklepach za wiele znaleźć nie mogę.
       
      Do rzeczy - połamaną mam taką plastikową ramkę od włącznika tylnych halogenów, nawiewów, wycieraczki itp.
      Chodzi mi o tę ramkę/panel znajdującą się z lewej strony (z prawej jest miejsce na radio).
       
      Od czego idzie ją dopasować aby była dostępna na rynku?
      Ogólnie manewr jest tego typu że cała instalację robię od nowa (na przekaźnikach, na dach oddziele bezpieczniki) i obojętnie jaką ramkę wstawię byle miała te 6-7 włączników (halogeny przód, halogeny tył, kogut, wycieraczka przód, wycieraczka tył, dmuchawa).
       
      Macie jakiś pomysł jak to w miarę tanio zrobić? Od jakiego zetorka może pasować (powiększyć otwór mogę spokojnie)?
    • Przez warchest
      Witam mam takie pytania . Otoz nadszedł czas by zmienic dach na budynku gospodarczym tzn to byla obora ze stodola teraz aktualnie jest tam przechowywane zboze przerobione na typowe magazyny . zmiana by byla i drzewa czyli wiezby dachowej oraz eternitu jest to duzy budynek .pytanie jest takie jak to teraz jest z tymi budowami itd czy jak firma bedzie mi to robic to musi mi wystawic jakas fakture czy cos i firma musi byc zarejestrowana itd  jak to dokladnie wyglada z firma taka umowe jakas z nimi sie podpisuje czy jak . a konieczna jest zmiana poniewaz drzewo skrakcialo juz i eternit tez juz kiepsko wyglada wiec jest to wymiana z koniecznosci i bardzo duzy koszt bedzie i obciazenie ale coz tak musi byc .
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj