Polecane posty

tomekZ058    135

a ja dzisiaj opryskałem swoje ziemniaki przeciwko zarazie stosowany był środek Ridomil Gold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie Mam odmianę Lilly i Michalina .Jeśli pokropie je Mistralem +Titus to nic się nie stanie ?

Ziemniaki 5-10 cm wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Co dodać do rimusulfuronu w pełnej dawce aby zwalczyć komosę? Co roku dawałem chwastox 0,3 ha lecz ostatnio był gościu i powiedział że od chwastoxu są drobne ziemniaki. Trochę poszperałem popytałem i niby to się potwierdza. Wy panowie co o tym myślicie? Stosując 60 g Tytusa + 0,3 l chwastoxu miałem spokój aż do zbioru. Drobnych zawsze było sporo tylko nie mam pojęcia czy to rzeczywiście od chwastoxu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

@KULAWA_KOZA Ty taki fachowiec od ziemniaków i nie wie, przecież te 30 arów możesz dziabką oblecieć, będzie tanio i ekologicznie. No dobra, powiem Ci, Michalina jest średnio wrażliwa na metrybuzynę więc dawka nie większa niż 0,3kg + 30g rimsulfuronu, oczywiście podałem na hektar, na swoją mikroplantację sobie przeliczysz. Lilly musisz zadzwonić do solany i zapytać jaką ma wrażliwość.

@krychu Komosa jest średnio wrażliwa na rimsulfuron więc jak rośliny są większe to nawet pełna dawka nie położy chwasta. Ale jest wrażliwa na metrybuzynę więc w mieszance jak najbardziej tylko musisz dawki dopasować do fazy ziemniaków oraz odmiany. Pryskanie chwastoxem to nie najlepszy pomysł bo powoduje deformację blaszki liściowej a w konsekwencji tak jak pisałeś drobnicę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Odp... dol się ode mnie, jak jesteś taki cwaniak to dlaczego nie napisałeś wprost tylko dajesz mu do czytania naukowe wywody których i tak nie zrozumie Panie doktorancie od siedmiu boleści.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Czyli Ty możesz pisać o wszystkich lekceważąco, ale o Tobie, Królu Bulwy, nikt nie może? Nie chcesz nikomu pomagać, to połóż się w swoich pięknych ziemniakach i podniecaj się sam, a jak chcesz, to szanuj innych użytkowników. Pozdrawiam i nie obrażaj się za ten prztyczek w nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

@KULAWA_KOZA Ty taki fachowiec od ziemniaków i nie wie, przecież te 30 arów możesz dziabką oblecieć, będzie tanio i ekologicznie. No dobra, powiem Ci, Michalina jest średnio wrażliwa na metrybuzynę więc dawka nie większa niż 0,3kg + 30g rimsulfuronu, oczywiście podałem na hektar, na swoją mikroplantację sobie przeliczysz. Lilly musisz zadzwonić do solany i zapytać jaką ma wrażliwość.

@krychu Komosa jest średnio wrażliwa na rimsulfuron więc jak rośliny są większe to nawet pełna dawka nie położy chwasta. Ale jest wrażliwa na metrybuzynę więc w mieszance jak najbardziej tylko musisz dawki dopasować do fazy ziemniaków oraz odmiany. Pryskanie chwastoxem to nie najlepszy pomysł bo powoduje deformację blaszki liściowej a w konsekwencji tak jak pisałeś drobnicę.

Odmiany mam dwie, DENAR i STASIA. Z tą drugą może być problem ponieważ jest wrażliwa na metrybuzyne. Zabieg będę chciał wykonać za dwa dni, ziemniaki mają gdzieś około 18 cm. Jakie radzisz dać dawki? Jeszcze jedno pytanie. Czy jest różnica między środkiem Rimel 25 SG a Titusem 25 WG? Co znaczy S względem W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

0,35kg + 40g dla Denara i 0,25kg + 30g dla Stasi tyle dawałem dla Jelly i Vinety więc dawki bezpieczne.

SG i WG to praktycznie to samo, chodzi o rodzaj formulacji preparatu.

 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

czy zwalczał ktokolwiek mlecz polny powschodowo w ziemniakach? jeśli tak to jakim środkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Przedwschodowo opryskałem ziemniaki Avatarem (CHLOMAZON 60g, METRYBUZYNA 233g) 1.5l /ha jednak po obchodzie pola widzę, że nie poradziło to sobie z ostrożniem polnym, poza tym jest czysto.

Ziemniaki na jednym kawałku już będą schodzić międzyrzędzia a na innym mają około 20-30 cm co radzicie zastosować teraz? Czy titus poradzi sobie z już sporymi niektórymi ostrożeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21
Napisano (edytowany)

Czym zwalczyć rdest powojowaty i rzepak w ziemniakach?

Edytowano przez Peters

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

@przemo89 Ostrożeń niby jest wrażliwy na rimsulfuron zawarty w titusie ale z doświadczenia wiem że jak chwast jest już spory to go przyhamuje ale nie fiknie.
@Peters Zapewne chodzi Ci o powschodowe zwalczanie, rdesty można polecieć basagranem albo coś "senkoropodobne", natomiast samosiewy rzepaku tylko titusem, jeżeli wszystko na jednym polu to można jakiegoś mixa wystrugać.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Przedwschodowo było pryskane sencorem. a powschodowo mikad jakiego mixa proponujesz? Basagran 3l to drogo wychodzi niestety:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Normalnie dałbym 0,3kg secoru i 40g titusa ale metrybuzynę można stosować tylko raz w sezonie, zostaje basagran 1,5 do 2 litrów w zależności jaki duży ten rdest i do tego titus 40g który pomoże przy rdeście i walnie rzepak.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoxim    13

jest jakiś środek na chwasty dwuliścienne nie zawierający metrabuzyny, głównie chodzi o komorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Preparaty z rimsulfuronem, linuronem, chlomazonem, bentazonem, pendimetaliną. W sumie 50 możliwości minus 6 preparatów z metrybuzyną czyli 44. Po odrzuceniu desykantów (glifosat i jon dikwatu) pozosają:

           Preparat    Substancja czynna

  1. Agro Bentazon 480 SL    bentazon - 480 g
  2. REALCHEMIE BENTAZON SL    bentazon - 480 g
  3. Wolof A 480 SL    bentazon - 480 g
  4. Wolof B 480 SL    bentazon - 480 g
  5. Wolof C 480 SL    bentazon - 480 g
  6. Clomate 360 CS    chlomazon - 360 g
  7. Clomaz 36 SC    chlomazon - 360 g
  8. Command 360 CS    chlomazon - 360 g
  9. Reactor 360 CS    chlomazon - 360 g
  10. Command 480 EC    chlomazon - 480 g
  11. Kilof 480 EC    chlomazon - 480 g
  12. Szpada 480 EC    chlomazon - 480 g
  13. Harrier 295 ZC    linuron - 250 g, chlomazon - 45 g
  14. Afalon Dyspersyjny 450 SC    linuron - 450 g
  15. Aflex Super 450 SC    linuron - 450 g
  16. Dongola 450 SC    linuron - 450 g
  17. Ipiron 450 SC    linuron - 450 g
  18. Linur 450 SC    linuron - 450 g
  19. Nightjar C 450 SC    linuron - 450 g
  20. Nuflon 450 SC    linuron - 450 g
  21. Hufiec 500 SC    linuron - 500 g
  22. Linurex 500 SC    linuron - 500 g
  23. Proman 500 SC    metobromuron - 500 g
  24. Stomp 330 EC    pendimetalina - 330 g
  25. Stallion 363 CS    pendimetalina - 333 g, chlomazon - 30 g
  26. Boxer 800 EC    prosulfokarb - 800 g
  27. Egzecutor 25 SG    rimsulfuron - 25 %
  28. Pro-Rimsulfuron 25 WG    rimsulfuron - 25 %
  29. Rimel 25 SG    rimsulfuron - 25 %
  30. Rincon 25 SG    rimsulfuron - 25 %
  31. Titus 25 WG    rimsulfuron - 25 %
Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoxim    13

ok dzięki wielkie a co najlepiej wybrać na komosę? i żeby cena nie powalała
i 50 - 6 =44 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Mamy Cię... zdekoncentrowałem się trochu. :D Już koryguję dla potomności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoxim    13

powschodowo to raczej za dużego wyboru nie mam :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Ładnie wygląda ta lista z tym że do powschodowego zostaje tylko rimsulfuron i bentazon, to po pierwsze. Po drugie preparaty są zarejestrowane ale raczej nie ma w sprzedaży tych tanich bentazonów, przynajmniej u mnie w okolicy brak, rimsulfuron widziałem tylko z titusa i rimela.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Czyli zostały tylko dwa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Witam, mam pytanie w sprawie dokarmiania dolistnego. Poniżej zamieszczam listę środków na hektar jakie chciałbym dać. Możecie rzucić na to fachowym okiem??

Ashai - 0,6l

Optysil - 0,5l

Mikrovit Cynk - 1l

Bormax - 2l

Fostar - 3l

Wapnovit - 2l

 

6% mocznik

5% siarczan Mg

3% siarczan K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoxim    13

byłem dziś po oprysk i zamiast titus dostałem agritox:-B na dwuliścienne co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj