Polecane posty

BOOGY93    1

Witam wszystkich 

Moje pytanie jest krótkie. Chcę kupić opryskiwacz. Nie ukrywam że wolałbym zaczepiany i najlepiej z beczką 2000 litrów ale niestety słyszałem opinie że takie opryskiwacze źle się zachowują na przechyłym terenie i mogą się po prostu przewrócić... Jeśli chodzi o zawieszany to w grę wchodzi nie większy niż 1300 litrów ponieważ niestety ciągnik może być za mały aby podnieść większy... Tak więc jaki na górki? Czy to prawda że ciągany może się przewrócić? Czy większe prawdopodobieństwo jest że to np ciągnik z zawieszanym straci stabilność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
zależy jak te górki obrabiasz i jakie nasz przecbyły jak duże i z dużo prędkością na wyboju ci poskoczy opryskiwacz i będziesz miał nie pełny opryskiwacz to może woda pod bok przepłynąć i przewrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35
teraz w opryskiwaczach są falochrony i woda nie przelewa się z lewą na prawą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

W tak duzym zawieszanym bardzo podniesie Ci się srodek ciężkości ciągnika i jeszcze wiekszej biedy sobie narobisz. Szukać jakiegoś w miarę niskiego ciaganego i szeroko rozstawic. Można by się też pokusić o dorobienie przeciwwagi przesówanej hydraulicznie na wiadomą stronę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOOGY93    1

Właśnie nie wiem czy lepiej kupić zaczepiany czy zawieszany i ewentualnie do większego ciągnika zaczepiać jadąc na górki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
mi to sie wydaje ze zaczepiany 2000 bedzie lepszy niż zawieszany 1000 tylko trzeba znaleźć jak najnizszy model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

A kogoś może ma doświadczenia - Zetor klasy 8145 i opryskiwacz zawieszany 1000L, jak to się zachowuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz92    66

jeśli planujesz ciągany to najlepiej z stałym dyszlem ja mam hardi 2400 24m na skrętnych kołach i już sprawdzony podczas pracy bardzo trudno go wywrócić choć jest dość wysoki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
6 godzin temu, soltys48 napisał:

to dość spory ciagnik powinien sobie spokojnie radzić

Z naprawdę duża pochyloscia (taka, że ściąga ciągnik, a kombajnami to pod górę,, albo po skosie kosza, bo wzdluz mało który się odważy) to mam jeden kawałek. Teraz z nawozami wjeżdżałem tam, to w rozsiewaczu było 600kg, plus 100kg w workach na wierzchu, to na luzie szło, ale jednak 1000L, to sporo więcej. 

Taki by mi najbardziej pasował, bo pole najdalej od domu mam 10ha w jednym kawałku to na dwa opryskiwacze mógłbym całość załatwić. Choć w sumie najczęściej i tak mam tam dwie uprawy, to i 800L powinien starczyć. Zobaczę jeszcze. Teraz nieoczekiwany zakup wyskoczył-znajony po taniości kombajn sprzedaje i będę musiał się do banku udać, to myślałem już wziąć parę tys więcej i ten opryskiwacz załatwić.

A jeszcze offtopowo-w pobliskiej miejscowości handlarz ma na placu sporo hardi zawieszanych bez pomp, takie starsze z początku lat 90. Różne pojemności. Z bliska się nie przyglądałem. Jakby zbiorniki cale i reszta nie zniszczona mocno, to jakie pieniądze takie rzeczy są warte? Bo w ogłoszeniach to sprawne z pompami mają czasem dość duży rozstrzał cenowy. Aha i czy zwykła polska pompę idzie tam założyć, tzn tylko kwestia dorobienia mocowania i posztukowania węży, czy są jakieś przeciwwskazania do takiego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOOGY93    1

Ciągnikiem jaki mam przeznaczony pod opryskiwacz ma moc 75 km. Jeśli chodzi o zawieszany to z pojemnością 1300 litrów może mieć czasem kłopot natomiast z takim ciąganym to raczej by nie było kłopotu no ale ta jego możliwa wywrotność.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez Paweł_478
      Witam mam problem z opryskiwacze hardi 1000l 15 m nie uzyskuje ciśnienia nawet do 2 bar nie wiem gdzie można szukać problemu pompa jest sprawna model opryskiwacza to LX1000/15 proszę o podpowiedzi gdzie mam szukać problemu z góry dzięki 
    • Przez MateuszMisiak
      Witam. Posiadam opryskiwacz seguip i nie działa mi górny wyświetlacz od komputera, dolny sterownik dziala tzn.rozklada składa steruje zaworami  i recznie reguluje ciśnienie + i -. Moze ktos wie jak włączyć ten komputer. 




    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy kupiłem opryskiwacz evrard meteor i posiada on komputer regulator i czy ktoś na forum umie to obsługiwać albo posiada instrukcje. Wrzucam foto sterownika
    • Przez witekjamrozy
      Witam, Stoję przed wyborem opryskiwacza. Wybieram między Krukowiak 1500l belka 15m PHX oraz Unia Pilmet 1600l 15m belka standard na zbiornik. Wyposażenie mniej więcej to samo: hydrauliczna belka z ćwiartkowaniem, komputer, rozwadniacz boczny, dyszel skrętny, dysze ceramiczne. Cena obu modeli podobna. Proszę o opinie użytkowników, opisanie wad i zalet jednego i drugiego opryskiwacza, dokładność ustawienia dawki, jakość wykonania belki itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj