Polecane posty

Rolnikkv    1

Witam. Potrzebuje porady gdyż planuje zakup nowego ciągnika o mocy ok 110KM. Zastanawia się nad Zetor Forterra 110 CL oraz New Holland t5 105. Ma to być ciągnik główny w gospodarstwie 30ha.

Proszę o opinie użytkowników co polecacie a co jest ich słabą stroną 

Edytowano przez Rolnikkv
Błąd
  • Like 1

wojtal24    379
jest już kilka takich tematów poszukaj na forum może Ci pomogą w wyborze

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnikkv    1

\Tematy są podobne ale dość stare i nie widziałem nic aktualnego.

A jeśli chodzi o cene to Forterra 110 CL i NH T5 110 wyglądają podobnie Tańsza mogła by być Proxima Plus 

Adam15203    8
a jakie wyposażenie w nh i zetor masz proponowane to wtedy ci cos bede mogl powiedziec. i w jakich pracach bedzie wykorzystywany maszyny jakie chcesz podczepic do niego

Rolnikkv    1

Zetor to full opcja bo kabina lux i 3 pary wyjść hydrauliki 

NH to przekładnia dual comande rewersor elektrohydraulicznu 2pary wyjść hydrauliki i ogólnie chyba poza hydrauliką to lepsze 

Pracować ma z 3m agregatem uprawowo siewnym (hydropak) pług obecnie 3 obrotowa ale możliwe że 4 obrotowa prasa przyczepy itd 

kuba24051    210
jak ty chcesz ciagac agregat uprawowo siewny z hydropakiem to szukaj czegos >120KM. u nas przy 40ha głowna jest forterra 125 a przydaloby sie cos 6 cyl ok 140km takze dobrze to przemysl....

25 minut temu, kuba24051 napisał:

jak ty chcesz ciagac agregat uprawowo siewny z hydropakiem to szukaj czegos >120KM. u nas przy 40ha głowna jest forterra 125 a przydaloby sie cos 6 cyl ok 140km takze dobrze to przemysl....

Ja się zastanawiam co wy ludzie robicie 140km ciągnikiem na 30 ha? Chyba, że chodzi o to żeby mieć większy sprzęt od sąsiada...

• Like 6

krzysio22    361

NH T5060 106km spokojnie ciąga zestaw uprawowo siewny, jest u mnie w galerii :)

• Like 1

Rolnikkv    1

140KM na 30 ha to już przesada max 115KM ale ale te 107 mi wystarczy a z agregatem da rade na spokojnie znajomy pracuje Nh Td5 105 i daje rade tylko troche lekki jest 

3 minuty temu, krzysio22 napisał:

NH T5060 106km spokojnie ciąga zestaw uprawowo siewny, jest u mnie w galerii :)

A jak oceniasz NH? 

krzysio22    361

Dobrze, na gwarancji wymieniany był krzyżak w kole bo pękł i teraz coś się z hamulcami dzieje, a tak chodzi bez zarzutów.

• Like 1

hardkor113    113
22 minuty temu, KrowieBieszczady napisał:

Ja się zastanawiam co wy ludzie robicie 140km ciągnikiem na 30 ha? Chyba, że chodzi o to żeby mieć większy sprzęt od sąsiada...

Różne ludzie warunki do uprawy mają.Góry,skłony,ciężką ziemie.Ciągnik trzeba dobrac do swoich wymagań.Co nie zmienia faktu że nowy 140 km na 30 ha bym nie kupił ale używany już tak.Robota ma być zrobiona szybko.

kuba24051    210
jesli ja mialbym zahaczyc plug albo agregat do ciagnika 105KM to wolalbym je rękoma ciągać niz przez tą katorge przechodzić juz nie mowie ze ten ciagnik ci dlugo nie potrzyma przy takim obciazeniu a napewno nie hydraulika.... ciagnik 105KM jest dobry do bron albo walu ale nie do ciezkiej roboty....
  • Haha 1

Bartek933    2780

Już 80konny ciagnik   z odpowiednimi narzędziami nadaję się do ciężkiej pracy, bo nawet 300konny ciagnik można przeciazac.

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

2 minuty temu, kuba24051 napisał:

jesli ja mialbym zahaczyc plug albo agregat do ciagnika 105KM to wolalbym je rękoma ciągać niz przez tą katorge przechodzić juz nie mowie ze ten ciagnik ci dlugo nie potrzyma przy takim obciazeniu a napewno nie hydraulika.... ciagnik 105KM jest dobry do bron albo walu ale nie do ciezkiej roboty....

Idąc tym tokiem rozumowania to masz pole orne to musisz kupić 6 cylindrowy ciągnik, bo inaczej nie da rady. Jak kupujesz jakiś badziew to twoja sprawa, ale porządny ciągnik choćby miał 80km to będzie śmigał w polu. I możesz ciągnąć rekami, tylko potem nie narzekaj jakie niskie ceny na skupie zbóż czy żywca i nie masz za co spłacić ciągnika, bo właśnie w większości te wszystkie płaczki przeinwestowały. Ale są też plusy takich półgówków, zawsze to można taniej znaleźć fajne ciągniki po takich Januszach na stronach komorniczych :) 

• Like 2
  • Haha 2

sumek666    2044

T5.120 jest większy, cięższy i bardziej komfortowy niż Forterra 120-130 HSX. Forterra tylko wygląda na duża. NH ma lepszą hydraulike i można założyć miękka oś. Ą cena to ok 230 tyś ;)

Bartek933    2780

Porównywałes masy i wymiary?

sumek666    2044

Szczegółowo ;)

Najmocniejsza strona zetora jest... finansowanie fabryczne ;)

Bartek933    2780

Też muszę zerknąć, zetor stracil swoje główne zalety czyli prostote i zdecydowanie niższą cene niż konkurencja.

sumek666    2044

Dużo ludzi negatywnie wypowiada się o podnośniki który lubi się zawieszać. U mnie kolejnym argumentem była odleglosc i opinia o dilerach ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemrolnik
      ZETOR 7211

DaneTechniczne:

Rok produkcji: 1987r.
      Silnik typu : Z7201 4cyl.
      Pojemność : 3595cm3
      Moc: 66km przy 2200obr./min
      Pojemność zbiornika paliwa: 70L
      Wysokość na kołach r28 to 265cm
      Wydatek pompy hydraulicznej to 30L/ 160Bar
      Udźwig TUZ to 2400KG
      Opony Tył/przód to 16.9r28/ 7,50-20

Skrzynia biegów to 10/2, Bieg 4 i 5 synchronizowany.
      WOM zależny/niezależny 540/1000obr/min

Ceny za taki model górują od 25tyś do 35-38tyś.
      Jest u mnie od nowości, czyli od 1989r.
      Pracuje z agregatem uprawowym 3m i pługiem 3skibowym UG.Jest to ciągnik główny,pracuje na 10ha.Mtg to ma około6-5,5tyś Niewiem ponieważ w tej serii zetorów często siadały te liczniki mtg.
      Remontu silnika nie było od nowości, ale już powoli się szykuję.
      Usterki: Usterek z winy ciągnika niebyło, były tylko z winy użytkowania. A mianowicie siłownik pomocniczy się posypał, tzn. od siania nawozów i płukania wodą ma wżery, i się nie nadaje już do niczego. Po 4tyś mtg. Około. Poszła tarcza sprzęgłowa. Po ponad 5tyś mtg, poszedł Simmering między skrzynią biegów a tarczą sprzęgłową, koszt to około300zł, z robotą.

Koszt serwisowania: wymiana oleju kosztuje około 100zł. Filtry paliwa to groszowe sprawy.

Kabina bardzo komfortowa, sczelna, cicha, duża. Praca w tej kabinie jest przyjemnością. Jest także w kabinie ogrzewanie, szyberdach.

Silnik jest bardzo wytrzymały(jeszcze nie remontowany, i nie pali oleju) Około 6tyś mtg. Ma w obecnej chwili.

Wom jest dobry, lekko się włącza.

Spalanie, szacuję mniej więcej około 7-10 litrów na godzinę ciężkiej pracy.W transporcie spali około 5-6 litrów ON na godzinę.

Opinia na temat 7211 wg. mnie jest bardzo dobra, Bardzo mało awaryjny ciągnik, komfortowy, łatwy dostęp doczęści.

Plusy:
      +duża kabina,
      +wspomaganie,
      +szerokie opony,
      +zmiana prędkości reakcji tylnego TUZ,
      +trzy regulacje podnośnika, D M P. (D -siłowa M- mieszana P-pozycyjna)

Minusy:
      -Spalanie.

Ponowny zakup?
      Oczywiście że tak.
    • Przez radek5314
      Gdzie znajduje się przekaźnik świec żarowych w Zetorze 10540 w ktorym miejscu dokladnie?
    • Przez piotrek202127
      Witam,
      Jak w temacie szukam ciągnika 100-125km nie jestem pewien mocy i czy ma to być 4cyl czy 6cyl bo ciągnik będzie pracował na 20ha i nie wiem co by się bardziej opłacało. Dodam że teren jest dosyć pagórkowaty. Ciągnik miałby pracować z zestawem siewnym 3m (broną aktywną lub talerzówka+siewnik), pługiem 4 skibowym obrotowym.  Mam przeznaczone ok90/100tys wiadomo im taniej tym lepiej. 
      Z góry dziękuje za każdą odpowiedz
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 

• Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.