Majkelo

Jaki wybrac Kultywator podorywkowy? 100KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Majkelo    3

Witam. Chodzi mi po głowie Kultywator Podorywkowy ROLMAKO U453.

-6 zębów

-szerokość robocza 2,6

-talerze doprawiajace

-tylny wał rurowy

CO O TYM MYŚLICIE ???

Może macie jakieś ciekawsze propozycje w podobnych pieniądzach...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
a jakie ziemie ? jak na piach to dobre na glinę może ciężko być a jakie 100 koni? no y silnik 3 litra czy stary 6 garów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam ! Ja swoja renowka 100KM  ciagam talerzowkę 2,7 m, ale dała by radę 3m , sieje rzepak i zboźa i uwazam ze to lepszy rodzaj uprawy poźniwnej niź kultywatory podorywkowe czy scierniskowe! Do niej mam wał rurowy! Moze pomyśl nad agregatem taleźowym z hydropakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

u mnie od agregatow podorywkowych sie odchodzi. maja tylko ci co ziemniaka sadza, a tak to wszyscy przesiedli sie na talerzowki, ja rowniez. po qq agregatem nic nie zrobisz, mozna sie tylko bawic po qq na kiszonke. ja mam 100km 6cyl 3m talerzowka, ziemia 2-4klasa miejscami glina. daje spokojnie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
Według mnie lepszy będzie gruber Mandam. Mam taki i jestem bardzo zadowolony. Jest naprawdę solidny i ma elementy jak w lemken. Ponadto Mandam produkuje i wysyła elementy dla Lemken więc o czymś to chyba świadczy. Z tym że talerzowka jest lepsza od grubera do ścierniska się nie zgodzę. Po uprawie ścierniska gruberem ziemia o wiele lepiej chłonie wilgoć. Takie mam spostrzeżenia bo w tamtym sezonie część pól talerzowalem a część gruberowalem i według mnie lepszy gruber.
A co do wielkości grubera a mocy to jeżeli masz słabe gleby to 2,6 jest ok, ale na cięższe to weź sobie 2,2. Pojedziesz szybciej i zaoszczędzisz paliwo bo ciągnik będzie miał lżej,a czasowo wyjdzie to samo. Nawet efekt będzie lepszy bo w gruberowalem prędkość robocza ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

zgadza sie, a jak potniesz gruberem resztki pozniwne po qq? wcale, tylko na nastepny roku znow wyorzesz wszystko. sa plusy tego i tego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3
9 minut temu, ENDRIUROL napisał:

u mnie od agregatow podorywkowych sie odchodzi. maja tylko ci co ziemniaka sadza, a tak to wszyscy przesiedli sie na talerzowki, ja rowniez. po qq agregatem nic nie zrobisz, mozna sie tylko bawic po qq na kiszonke. ja mam 100km 6cyl 3m talerzowka, ziemia 2-4klasa miejscami glina. daje spokojnie rade

Daje rade jak jest mokro. Poza tym koszt wymiany elementow roboczych w talerzówce .....

Edytowano przez Majkelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
A co do wielkości grubera to jeżeli masz lekkie ziemię to 2,6 będzie ok, ale jeżeli masz ciężkie to weź gruber 2,2. Ciągnik będzie miał lżej więc mniej spali, szybciej pojedziesz więc czasowo wyjdzie podobnie jak w 2,6. Ponadto w gruberowalem ważna jest prędkość jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    239
spokojnie 2,6 m. można by nawet zaryzykować 3,0m jeżeli to dawniejsze 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

2,6 do 100km w 6 cyl. to optimum, zapuścisz głębiej to i tak będzie czuł

osobiście szukałbym już czegoś 3 belkowego szerokości 2.4, z takim sprzętem można już działać bezorkowo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Tomek skąd masz informacje ze mandam produkuje dla lemkena?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja do 99KM w 3,4 litra planuje mandam top 2,5S. 9 zębów z wałem T-Ring


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
Bartek kiedyś gdzieś czytałem jakiś artykuł i tam była wzmianka o tym. Wydaje mi się że jest to możliwe ponieważ kształt i wygląd np. dłut w Mandam jest taka sama jak w Lemken.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

U Ciebie daje radę u innych nic byś nie zrobił, moim zdaniem zawsze lepiej mieć węższe narzędzie a szybciej jechać.

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
też jestem takiego zdania jak kolega wyżej. ja mam Renault Ares 620 RZ o mocy 110 koni opracuje gruberowalem 2,2m. ciągnik ma lekko, szybciej jadę, oszczędność paliwa, czas podobny jak większym narzędziem i lepszy efekt z większą prędkością. ziemię mam różne. od ciężkiej rędziny do 5 klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155
13 godzin temu, kamilekw1221 napisał:

ja mam Aresa 95 km 4cyl i radzi sobie z mandamem 3m (7 rap, talerze i strunowy )

tylko jak sobie radzi, skrobanie na 2-3cm z prędkością 6-8km/h dla mnie bez sensu

ryłem 113 z 2.6m na jakieś 10-15cm i jest co pociągnąć, porównywalnie do głębokiej orki

 

Cytat

Bartek kiedyś gdzieś czytałem jakiś artykuł i tam była wzmianka o tym. Wydaje mi się że jest to możliwe ponieważ kształt i wygląd np. dłut w Mandam jest taka sama jak w Lemken.

elementy roboczą są lemkena i tyle, większość producentów ma w swojej ofercie oba typy, czyli V&N i lemken


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

agregat jak każdy inny tego typu, tu nie ma kosmicznej technologii, rama, elementy robocze, talerze i wał


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁukRem    0

Rolmako się sprawdzi, uprawę robię takim 8 lat na 80 ha. Dobrze miesza, sprzęt mało awaryjny, poza elementami zużywającymi się jak lemiesze wymieniałem jedynie piasty na nowego typu z lepszym uszczelnieniem dwa lata temu. Od nowości na ramę dostałem 3 lata gwarancji, polecam sprzęt naprawdę solidnie wykonany. 3 metry agregat ciągnę Fergusonem 120 KM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez corrado
      Tak jak w tytule bądź coś podobnego o podobnych gabarytach,  najlepiej gdyby posiadał podwójne wałki.
    • Przez bartal
      Witam wszystkich. 
      Jestem nowy na tym forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. 
      Szukam traktora 95-120KM 
      Traktor będzie wykorzystywany głównie przy orce i przy pracy z turem
      Zastanawiam się jaki ciągnik wybrać czy coś zachodniego używanego za 50 000 zł znajdę (i długo nim pojeżdżę, ma to być ciągnik na lata)
      Za używanego nie dam więcej, nie ma mowy o tym. 
      Wiadomo, żęo chodzi o to by to był traktor w miarę bezawaryjny. 
      Nie ukrywam ze mile widziany rewers, do pracy z turem wg mnie to podstawa. 
      A mam Pronara 82SA i w nim skrzynia jest porażką...
       
      Czy może warto jednak kupić coś nowego z marek - Zetor, Pronar Farmtrac itp? wiadomo w tym przypadku liczę się z tym że to będzie ponad 120 tyś. Proszę o pomoc. 
       
    • Przez eddi87
      Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie zakupu wału strunowego podwójnego 2,1m pod kultywator oraz c360. Zastanawiam się które rozwiązanie będzie lepsze, czy wał na łańcuszkach czy dociskowy? Moje obawy płyną z tego czy c360 poradzi sobie z wałem dociskowym, ziemia 1 oraz 2 klasa. Oraz czy np można któryś z nich podpiąć bezpośrednio pod ciągnik z pominięciem kultywatora?
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania Lekki kultywator z wałkami strunowymi o szerokości roboczej 4m , hydraulicznie składany , bardzo dobrze równa i uprawia pole , 

      3100 zł.  Cena do negocjacjii 
      Więcej informacji proszę dzwonić .

    • Przez Radan
      Witam.
      Szukam małego nieskomplikowanego ciągnika w przedziale 70 - 100 KM.
      Ważne aby ze złożoną ramą ochronną miał max 210cm wysokości całkowitej.
      Szerokość jest nie istotna.
      Zastosowanie jako ciągnik ogrodniczy do prac lekkich, czasem transport.
      Zastanawiałem się na DF Agrolux 75.
      Jeśli ktoś ma inne propozycję to jestem zainteresowany.
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj