bartal

Jaki traktor do orki i pługa

Polecane posty

bartal    0

Witam wszystkich. 
Jestem nowy na tym forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. 
Szukam traktora 95-120KM 
Traktor będzie wykorzystywany głównie przy orce i przy pracy z turem
Zastanawiam się jaki ciągnik wybrać czy coś zachodniego używanego za 50 000 zł znajdę (i długo nim pojeżdżę, ma to być ciągnik na lata)

Za używanego nie dam więcej, nie ma mowy o tym. 
Wiadomo, żęo chodzi o to by to był traktor w miarę bezawaryjny. 
Nie ukrywam ze mile widziany rewers, do pracy z turem wg mnie to podstawa. 
A mam Pronara 82SA i w nim skrzynia jest porażką...

Czy może warto jednak kupić coś nowego z marek - Zetor, Pronar Farmtrac itp? wiadomo w tym przypadku liczę się z tym że to będzie ponad 120 tyś. Proszę o pomoc. 

Edytowano przez bartal

Marco82    34

używkę bierz maseya 3090 120 koni z tubro i rzeczywiście ma on kopyto orka 4 obrotowym kunhem spoko na ciężkich glebach jezdziłem i polecam. Za 50-60 kupisz w przyzwoitym stanie kawał maszyny. zobacz tutaj http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3095-kraj-pochodzenia-szwecja-CID757-IDhdz9p.html#fb0fc605f2

Edytowano przez Marco82

Wiadomość z agroFakt.pl

MgrLukash    131

może frontera?

Nie no Opla z turem to jeszcze nie widziałem jak żyje.

Z Używanych do 50000zł z ładowaczem cięzko coś co bedzie miało mniej niż 20lat. Z rewersem to Renault 106-54 lub MF 3085 nic innego do głowy nie przychodzi.

Z Nowych najtańszą obecnie opcją jest Pronar 5340 - w podstawie 120 000zł netto (choc u niektórych dealerów ceny zaczynają się od 113000zł)

http://olx.pl/oferta/pronar-ciagnik-rolniczy-pronar-5340-CID757-IDeyCXN.html#ab42ac05a7

Ładowacz LC-3 to wydatek około 14500zł.

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

jonek98    1446

Lepiej kupic bez tura moim zdaniem i dołożyć samemu.Jak ciągnik chodzi w turze to sprzęgło i przednia oś mogą być w nie cielawym stanie

MgrLukash    131

Problem w tym że możesz trafic na ciągnik bez ładowacza po ładowaczu (handlarz zdemontował i sprzedał oddzielnie by wiecęj zarobic)

I tak w segmencie około 100KM dośc często się zdarza.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

bartal    0

Tak myślałem, żeby kupić bez tura i dokupić samemu za wsze mniejsze prawdopodobieństwo zakatowanego traktora. Jeżeli chodzi o zetora to raczej nie wg mnie za wysoka cena jak na tą klasę ciągnika. 

mimi007    82

Tylko ze ciągnik bez tura nie jest do niego fabrycznie przystosowany, lepiej kupić stary z turem podremontowac ale wiadomo ze jest to ciągnik z turem, znajomy kupił zetora starszego typu (nie znam się na modelach) w każdym bądź razie 120 koni, dokupil do niego tura, to jak przyjechał do nas na pryzme ugniatac to cała kiszonka z oleju, pomiędzy blokiem a skrzynia się poci, leje się wręcz, przednia os to samo, zresztą każdy wie co ma i widzi czy coś się dzieje

pawelmf    63

ją bym ci polecał jakiegoś mf komfort niskie spalanie. np. mf 6150-6190 z tych modeli sam mam 6150 naprawdę fajna maszyna.

szymong1234    28

Do tura polecałbym coś z pełną ramą. Nie ma problemu rozkręcania się. Z doświadczenia jakiś john deere z serii 00. powinieneś się zmieścić w takiej kwocie ale trzeba poszukać. rewers w prawdzie nie będzie przy kierownicy ale jest hydrauliczny. W polu do pługa nada się bardzo dobrze.

Edytowano przez szymong1234

Tylko ze ciągnik bez tura nie jest do niego fabrycznie przystosowany, lepiej kupić stary z turem podremontowac ale wiadomo ze jest to ciągnik z turem, znajomy kupił zetora starszego typu (nie znam się na modelach) w każdym bądź razie 120 koni, dokupil do niego tura, to jak przyjechał do nas na pryzme ugniatac to cała kiszonka z oleju, pomiędzy blokiem a skrzynia się poci, leje się wręcz, przednia os to samo, zresztą każdy wie co ma i widzi czy coś się dzieje

Kolego o czym Ty piszesz?

Każdy ciągnik jest przystosowany do montażu tura. Ewentualnie kwestia wyposażenia np.pełne felgi czy rewers elektrohydr.

A osobiście w tych pieniądzach polecam renault 110.54 ,120.54, 133. 54.

bartal    0

dzięki za odpowiedzi, a jak widzę dużo osób poleca MF i Renault, a jak jest z awaryjnością tych ciągników, bo nie wiem ja mam tylko ursusy i pronara. 
Czy skrzynie biegów w tych traktorach działają przyzwoicie, czy biegi wchodzą lekko? i czy rewers też miały?

Dzagus97    30

Renaty wszystkie mają rewers przy kierownicy. A co do biegów mają wchodzić dość sztywno, bo jak za lekko to znaczy że już skrzynia wytłuczona.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Marcin_1992_2008
      Witam. Posiadam od niedawna  Deutz-Fahra 5110g, który już się popsuł po zrobieniu 26mth. Minęło 2 tygodnie od zgłoszenia awarii po czym przyjechał serwis. Drugie 2 tygodnie ciągnik stoi w serwisie i nie wiedzą co jest?  A dokładnie ciągnik szarpie jak się rusza i przestał chodzić REWERS I LICZNIK. Twierdzili, że zrobili a gdy pojechałem to nie wyjechałem z placu i znów ten sam problem. Tylko inny kod błędu się wyświetla. Wcześniej niby coś było z centralka i mówią że nie wiedzą co teraz bo to nowy ciągnik i czekają na jakiegoś mechanika z Niemiec, który ma być pod koniec miesiąca. Moje pytania brzmi czy należy mi się jakaś rekompensata za taki długi okres oczekiwania? Czy można coś z tym zrobić czy porostu trzeba czekać? Bo nie ukrywam, ale ciągnik by się teraz przydał. Był kupiony,zeby robił a nie stał w serwisie 
    • Przez Wozzach
      Witajcie
      stoję przed zakupem nowego ciągnika, decyzję co kupuję muszę podjąć w ciągu najbliższych 1-2 miesięcy.
      Będzie to maszyna o mocy znamionowej ok 165-175KM, przeznaczona do wszystkich cięższych prac rolnych (orka, rozrzutnik, gruber, uprawa, siew, wały, prasa, itp) na areale ok 150ha. Skrzynia powershift w zakresach lub pełny. 
      Wstępnie rozważałem New Holland T7.210.  Za NH przemawia dla mnie:
      - oczywiście atrakcyjna cena w stosunku do pozostałych marek (wg mojej orientacji, JD z analogicznym wyposażeniem to około 100.000zł netto więcej, MF, Valtra lub DF około 50.000zł netto więcej, itd)
      - oraz taka banalna sprawa, jak popularność ciągników tej marki zarówno w całym kraju, jak  i w mojej okolicy, co przekłada się na większe możliwości popytania o rozwiązanie typowych problemów w przyszłości
      Widzę w statystykach w necie, że NH w wielu krajach Europy (z wyjątkiem Niemiec) albo prowadzi w rankingach sprzedaży, albo jest na 2, max na 3 miejscu popularności. Więc nie tylko u nas się dobrze sprzedaje.
      Co sądzicie na ten temat? Czy atrakcyjna cena NH niesie za sobą niższą jakość tych ciągników? Jakieś sensowne alternatywy dla NH T7.210? 
      Miło byłoby, gdyby wypowiedziały się osoby posiadające ten ciągnik lub przynajmniej ciągnik NH z serii T7.
      Darujmy sobie wypowiedzi w stylu "ja uważam że NH to shit bo kocham JD" albo odwrotnie.
      Z góry dziękuję za rzeczowe wypowiedzi. 
    • Przez ktosik25
      Witam.
      Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 
    • Przez podol21
      Witam. Sprzedam agregat podorywkowy Unia Kos 2.6 st. Rok produkcji 2012. Wogóle nie używany. 

• Przez biznes12
      potzrebuję porady odnośnie kombajnów ciąganych nowych mam na oku markę DEWULF ma ktoś taki kombajn?
      ogólnie chodzi mi o zbiór marchwi i ziemniaka żeby był i do tego i do tego  
      wie ktoś może jak cenowo marka Grimme wychodzi? czy mozna marchew i ziemniaki tym samym kombajnem zbierać?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.