Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Strongman    3263
2 godziny temu, jan88 napisał:

gdzie masz taka ofertę ?

A no mam u dilera z zaprawą fuul z tym koritem za 150zł na porcie i jeszcze 150zł taniej od netto od zaprawy standart Pioneer, nie chce pisać u kogo bo bez fv

W sumie bez fv to reklamacji nie będzie więcej do d taki interes nikt potem nie odpowie za powiedzmy złe nasiona.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3263

Z rok posieje jeszcze kawałek p8834 bo ona słabo wysycha ale resztę to już mniejszym FAO lub innymi nasionani innych marek 250fao

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Teraz to mnie trochę zmartwiliście bo na ten rok pierwszy raz zamówiłem P8834 na wszystkie Pola... każdy mi niby polecał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Co roku coś zostaje mi z poprzedniego roku i nie widać jakiś ubytków. W tym roku miałem jeden worek co przeleżał mi 2 lata i tragedi nie było, natomiast resztka co miałą 3 lata po próbie siły kiełkowania wyszło 75%.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
30 minut temu, Unexpected napisał:

Ja też, ale mam kusi mnie spróbować kupić jednoroczną na kilka ha..

jak było dobrze przechowywana to bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Zawsze mam worek zapasowy, który zostaje w całości lub częściowo na kolejny sezon. Trzymana w suchym zawsze. Nigdy nie było problemu z kiełkowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Ja też to co zostanie zawsze wysiewam pierwsze i w normalnej obsadzie i problemu nie ma. Ja sieje 80-85tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

5 jednostek miałem wysianych, była rzadsza. Plon na tym samym polu ok. 2t niżej, tylko inna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Unexpected napisał:

Kto z was siał kuku z poprzedniego sezonu? Jeżeli tak to w jakich ilościach? Jaki % kiełkowania?

Siałem nawet 3 letnie nasiona że swoich zapasów i było zero problemu z kiełkowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    141

Co roku siejemy nasiona z ubiegłego sezonu i nigdy nie ma problemów z wschodami a w tym to już w ogóle z tymi cenami co się porobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    556
8 godzin temu, Strongman napisał:

A no mam u dilera z zaprawą fuul z tym koritem za 150zł na porcie i jeszcze 150zł taniej od netto od zaprawy standart Pioneer, nie chce pisać u kogo bo bez fv

W sumie bez fv to reklamacji nie będzie więcej do d taki interes nikt potem nie odpowie za powiedzmy złe nasiona.

to wszystkie odmiany pioniera w tej niższej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
7 godzin temu, Damian24424 napisał:

Teraz to mnie trochę zmartwiliście bo na ten rok pierwszy raz zamówiłem P8834 na wszystkie Pola... każdy mi niby polecał 

Ja na af polecałem moritza 😛😁

Ale tez skusiłem się na próbę  4 jednostki 8834 😦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3263

Ja tej odmiany nie neguje może porostu jesień była wilgotna mglista i słabo schła,w zeszłym roku wyschła na 26% ale na końcu żniw jak już cena spadała, a w tym roku susza była a potem jakby ożyła i jeszcze kilka ha stoi i nie tylko u mnie na polu.

prawdopodobnie w czwartek pójdzie pod kosę.

Jeszcze nigdy tak późno nie kosiłem a czekamy do czwartku na mróz i żeby śnieg z niej znikł bo sita zakleja,ciekawe jak będzie z wilgotnością.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
zetorr6441 napisał:

7 godzin temu, Damian24424 napisał:

Teraz to mnie trochę zmartwiliście bo na ten rok pierwszy raz zamówiłem P8834 na wszystkie Pola... każdy mi niby polecał 

Ja na af polecałem moritza 😛😁

Ale tez skusiłem się na próbę  4 jednostki 8834 😦

U mnie na terenie moritz tragedia w porównaniu do innych odmian o podobnym fao na niektórych kawałkach nawet 5t nie naleciało gdzie w miedze inna odmiana oddało ponad 8t w identycznej agrotechnice i nawożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj