Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

danielhaker    6902

W okolicy mówią że bez szału

16 godzin temu, maniekc360 napisał:

Ja pierwszy raz jak zasiałem P8834 to też był rekord, ale na drugi rok słabo powschodziła i średnio z 2 lat wyszła kiszka.

Kto reklamował, to dostał nasiona na drugi rok. U mnie przy takich wschodach ⬇️ dała w tamtym roku 13 mokrej. Najwięcej wtedy 9241- 14,5t chyba (w oddali na foto następna odmiana)

obraz.png

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
21 minut temu, Popier96 napisał:

Pamiętasz może plon u tego znajomego?

Nie, to kilka lat temu było 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120
1 godzinę temu, danielhaker napisał:

W okolicy mówią że bez szału

Kto reklamował, to dostał nasiona na drugi rok. U mnie przy takich wschodach ⬇️ dała w tamtym roku 13 mokrej. Najwięcej wtedy 9241- 14,5t chyba (w oddali na foto następna odmiana)

obraz.png

 

obraz.png

Zareklamowałem i dostałem za 4 jednostki P8834, P8358. I znowu jest problem, bo nie zapyliły się, ale teraz nie chcą uznać reklamacji.

I znowu 4 ha w d*pę. Kolby praktycznie puste może w 25% są wypełnione. Jedynie od miedzy co miał sąsiad poleciał pyłek i się zapyliły, albo gdzie mi brakło i zasiałem P9042 to na 3 metry zaleciał pyłek i zapyliło.

Edytowano przez maniekc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 5.12.2023 o 20:12, soltys48 napisał:

Kws Kidemos i Amavit,igp inception

Przemek Polską jaką siejesz 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
5 godzin temu, soltys48 napisał:

@Aktywnyrolnik7245 od kilku lat żadnej 

Nowe polskie na kiszonke są coraz lepsze ,ba ziarno też można coś z smolic wybrac np Wawel podobno nie jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19729
1 godzinę temu, Eliot napisał:

Nowe polskie na kiszonke są coraz lepsze ,ba ziarno też można coś z smolic wybrac np Wawel podobno nie jest zły.

Nie neguje tego faktu. Poprostu u mnie na ten czas korzystniej finansowo wypadają inne hodowle 

59 minut temu, lamboEVO100 napisał:

Ogólnie na forum czy do tego tematu ? Ma forum coś tam zajrzę czasem 

Mógłbyś odezwać się do mnie na priv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    25

Miałem porównanie wawela i codizouka na kiszonkę były obie odmiany to samo pole to samo nawożenie codizouk wyższy średnio 3,3metra kolba też ładna długa, wawel średnio 2,8metra kolba inna niż u codizuka trochę krótsza ale bardziej jakby pękata no i wawel bardziej ziarnowa obie odmiany pięknie ulistnione lecz codizouk więcej masy więc w tym roku też pójdzie i może jeszcze Giewont do porównania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Nic dziwnego skoro Wawel to typowa ziarnowa odmiana, Giewont powinien dorównać a nawet lepiej wypaść niż codizouk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    25

Wiem o tym ale wawel był zasiany właśnie po to żeby więcej ziarna było w kiszonce dla krów i się sprawdził ale i ilościowo masy nie było mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Siał ktoś jakąś odmianę z Pioneera na totalny piach i mu się sprawdziła? Myślę o P 8358 (FAO 240)lub 9944 (FAO 290) różnica w FAO jest i w cenie też 200 zł prawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
43 minuty temu, maniekc360 napisał:

P8358 stanowczo nie polecam.

To dlatego ją dawali w gratisach po zakupach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

bo zawsze rozdają najgorsze gówno -jeżeli cię szanują to możesz zamówić co chcesz w gratisach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
20 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Tylko Ty tak masz bo tylko Ciebie szanują

Jarek jeszcze siejesz ta antyrosyjską kukurydze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja już ze 3 lata sieje z rzedu( też mam na przyszły rok zamówioną i cześć już w domu) Kokunę. W "normalnym" roku plonuje super, natomiast w tym to wiadomo- gdzie lepsza ziemia to było jeszcze na poziomie 8 t gdzie zaznaczę była wielka susza! Jeszcze wziąłem teraz Metropolixx, ponoć bardziej na słabsze ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2023 o 12:57, robertrolnik27 napisał:

Siał ktoś jakąś odmianę z Pioneera na totalny piach i mu się sprawdziła? Myślę o P 8358 (FAO 240)lub 9944 (FAO 290) różnica w FAO jest i w cenie też 200 zł prawie. 

Polecam P 9241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

Jak w am sie sprawdza P8834? planuję ją posiać i szukam opinii osób, które uprawiają tą odmianę. Gleba u mnie klas 4-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj