Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Eliot    109
Dnia 20.10.2023 o 15:39, krystian1982 napisał:

Siał ktoś Mas 26r jakieś opinie ?

W tym roku masakra ,czarno było od grzyba ,w tamtym roku była ok,luknij w galerii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Powinni wszyscy wsiac polskie odmiany  i jeśli by plonowały mniej to cena by wyższa była 😁😁😁

Edytowano przez mirekcich
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Akurat u mnie nie było suszy , co by jeszcze potęgowało bezsens kupowania nasion w tej cenie... cena nasion jest nieadekwatna do dzisiejszych cen kukurydzy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Jak przeliczyć to na stracony plon i przemnożyć przez cenę, to niby nie ma różnicy czy swoje czy kupne, ale jakoś przyjemniej patrzy się na 15-tonowa kukurydzę niż na 12-tonową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, mirekcich napisał:

Akurat u mnie nie było suszy , co by jeszcze potęgowało bezsens kupowania nasion w tej cenie... cena nasion jest nieadekwatna do dzisiejszych cen kukurydzy, 

 

1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Jak przeliczyć to na stracony plon i przemnożyć przez cenę, to niby nie ma różnicy czy swoje czy kupne, ale jakoś przyjemniej patrzy się na 15-tonowa kukurydzę niż na 12-tonową ;)

Patrząc tylko na aspekt ekonomiczny to zdecydowanie lepiej mieć 12t a niżeli 15t jeżeli zysk jest taki sam, ile to nawozów więcej w glebie zostanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam, jak Wam plonowały poszczególne odmiany na kiszonkę które możecie polecić ? Mi po głowie chodzi farmoritz, hulk,danubio, baobi, ziemia słabsza... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
23 godziny temu, maniekc360 napisał:

Każdy musi sobie przeliczyć czy się opłaca kupować nasiona w cenie prawie 3t mokrej kukurydzy.

A jakie odmiany kosztują ponad 1200zl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba posiać swoje i kupne i zrobić porównanie. Ten sam kawałek pola, takie samo nawożenie. Jak wróce do kukurydzy muszę zrobić takie porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121

Dwóch gospodarzy co chcieli zaoszczędzić na kiszonkę i posiali swoje, kupę dziadostwa mają w tym roku. Było zimno i weszło może 50% i do tego niska. Na tacy siła kiełkowania była dobra a w polu jednak lipa. Na polu gdzie był kwalifikat kukurydza była lux... Płacić 1000zł za topową odmianę z dodatkową zaprawą to się nie kalkuluje. Ciekawe czy na Ukrainie też takie drogie nasiona mają?

Edytowano przez maniekc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

A co sądzicie o sianiu GMO? Czy sprzedając na mokro oni badają to pod kontem GMO czy tylko don/ wilgotność/zanieczyszczenie?

Dnia 25.10.2023 o 08:44, Tomek90 napisał:

A jakie odmiany kosztują ponad 1200zl??

Mokra 300, sucha 610 netto ceny

Dnia 25.10.2023 o 23:42, maniekc360 napisał:

Słyszał ktoś, może potwierdzić, że wjeżdża do Polski sucha kukurydza z Ukrainy w cenie 400zł/t?

Wiem że wjeżdża ale na pewno nie za taką cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
12 minut temu, zetorr6441 napisał:

Na ziarno Moritz bądź muler.

Sieje od kilku lat moritza. Plony od 13 do 16t na mokro. Bardzo tolerancyjna odmiana ale nie na piachy.

no tak ale jaka cena myślałem że coś taniej niż pioneer będzie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
3 godziny temu, krystian1982 napisał:

Poesi na kiszonkę z Caussade ktoś siał jakieś opinie ?

Baobi/Kissmi polecam. Roślina duża, kolba adekwatna do wysokości rośliny, na słabym nawożeniu i 5 klasie gleby poradziła sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj