Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

damianzetor9540    2705
2 godziny temu, Rzepakowiec napisał:

A możesz powiedzieć coś o niej ? Jaki plon ? czy nie wylega i z jaką wilgotnością zeszła z pola ? 

Najlepsza odmiana na ziarno co tu dużo mówić, sam się przekonasz

Wygląda niepozornie ale na wadze już wrażenie pozytywne

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3
4 godziny temu, krzysztofz14 napisał:

Siał ktoś pioneer 8500 na ziarno?*/

Moi klienci siali. Plon bardzo dobry ale nie na słabe gleby, trochę słabsze dosychanie niż w ziarnówkach i sporo masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Siał ktoś może kokunę z igp  na ziarno?sprzedający mnie na nią namawia,pole 2 i 3 klasa powiat zamojski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

to ciekawe że jeszcze ma sprzedawca bo już 2 miesiące temu praktycznie nigdzie nie było, może jakaś dodatkowa pula mu wpadła, kokuna w ubiegłym roku numer jeden w coboru w swoim FAO a w tym sezonie 106% wzorca, rekord Polski oficjalny oczywiście też ponad 17 ton na sucho o czymś świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem czy dodatkowa pula nasion,mają jeszcze 14jednostek po 50tys.,w tamtym roku miałem pioneera 8816 teraz już go nie ma w ofercie nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
8 godzin temu, wicia433 napisał:

to ciekawe że jeszcze ma sprzedawca bo już 2 miesiące temu praktycznie nigdzie nie było, może jakaś dodatkowa pula mu wpadła, kokuna w ubiegłym roku numer jeden w coboru w swoim FAO a w tym sezonie 106% wzorca, rekord Polski oficjalny oczywiście też ponad 17 ton na sucho o czymś świadczy.

Tylko że pole te jest szykowane na oficjalne bicie rekordów. Ciekawe ile poszło tam materiałów i pewnie klasa też była wysoka stanowiska. Ciekawi mię stosunek nakładów finansowych do zebranego plonu. Zdaje się że tu rekordu jeśli chodzi o zysk raczej nie było, a to jest najważniejsze, mimo to potencjał ta odmiana ma duży na pewno. Ładnie to wygląda ale pewnie dużo osób uzyskało już kiedyś znacznie więcej ale nie było komisji. Ja potrafię uzyskać 11-12 ton z kukurydzy kiszonkowej ale musi to być dobry rok. Jak czytam to forum od dłuższego czasu  to tutaj mamy kilku nie oficjalnych rekordzistów. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

Wiadomo Panowie, że to wszystko pod publikę żeby się pokazać na rynku. Nawet w Coboru były odmiany w badaniach co dawały więcej na poszczególnych stacjach, niemniej widać że ta strategia się sprawdza. Sam z ciekawości zamówiłem dwie jednostki żeby się przekonać ile to jest warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8

Co sądzicie o kukurydzy z hodowli mais na kiszonkę? Miał ktoś doczynienia z tą kukurydzą?

Odmiany Yevro (Euro) , DMS 3015 , DMS 3511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Rekordziści to są ale w cenach mleka... Tam to dopiero wydajności...na papierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hebiii2300    5

Przyjechała... Danubio  470 zł, Ułan 185, Rosomak 370, Baobi 430, Hulk 480 ceny brutto  za jednostkę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Kupiona Casandro po 290 zł za jednostkę. Ma jeszcze dojechać Keltikus i Ambrosini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
Hebiii2300 napisał:

Przyjechała... Danubio  470 zł, Ułan 185, Rosomak 370, Baobi 430, Hulk 480 ceny brutto  za jednostkę  

wszystkie 50 tys nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    170

Tak jak polecałem Kuranta, tak po otwarciu rękawa i próbie już mam mieszane uczucia. Legion z Kurantem pół na pół i skrobia max 30, strawność 67%. Mogłoby być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

może koszone za szybko albo wody brakło w lipcu.. chcesz więcej skrobi to dorzuć coś bardziej ziarnowego następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
45 minut temu, Dream1990 napisał:

Tak jak polecałem Kuranta, tak po otwarciu rękawa i próbie już mam mieszane uczucia. Legion z Kurantem pół na pół i skrobia max 30, strawność 67%. Mogłoby być lepiej.

Wydaje mi się że to są odmiany na masę a nie te z wysoką jakością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

to są odmiany które dają dużo masy a jakość jest średnia. Lepiej wydać troszkę więcej i kupić odmianę ziarno/kiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63
Ja po codizouku mam skrobię 34% i nie jestem zadowolony bo mógłby być wyższa a krów nie da rady oszukac😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Można mieć ful masy i dobra strawność, 67 to tragedia. Przy jakiej sm ta strawność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursomix4011    21

Co powiecie o odmianie  garibaldi cs  czy ktoś siał i jak to wypada na kiszonkę ? Brałem też ułana bo sprawdził sie w zeszłym sezonie .

Edytowano przez Ursomix4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    170
Dnia 1.03.2021 o 12:53, zetorr6441 napisał:

Można mieć ful masy i dobra strawność, 67 to tragedia. Przy jakiej sm ta strawność? 

30-31 % koszone po 20 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj