Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Milosz27    177

jaka cena tego Indexxa? skad udalo Ci sie go wziasc?

Cena nie chce klepac glupot bo dokladnie nie pamietam kilka odmian bralem ale chyba cos kolo 260netto. Bralem z jawalu z mroczy.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Z pioniera na dobrą ziemię to p 9027 w zeszłym 2015 roku 11t przy 28 procentach i suszy ziemia 3b

 

miałem i 8400 i 9027 zostanę chyba przy 8400 bo było duzo suchsza koszona 2 tygodnie wczesniej .

8400 wilgotność 30,4 a 9027 koszona 2 tyg później wilgotność 34. plon podobny ze wskazaniem na 8400. ale nie sugerujcie sie mna


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Z pioniera na dobrą ziemię to p 9027 w zeszłym 2015 roku 11t przy 28 procentach i suszy ziemia 3b

 

U sąsiada na 4 klasie kawałek 5 teren bardziej wilgotny plony rozpoczynały się od 15 ton wzwyż oczywiście odmiany między innymi pioniera .Wszystko od kilku lat uprawia bezorkowo.U mnie naskrobałem 15 ton reduta i delitopa ,ale zaznaczam glina i teren bardzo górzysty .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

U sąsiada na 4 klasie kawałek 5 teren bardziej wilgotny plony rozpoczynały się od 15 ton wzwyż oczywiście odmiany między innymi pioniera .Wszystko od kilku lat uprawia bezorkowo.U mnie naskrobałem 15 ton reduta i delitopa ,ale zaznaczam glina i teren bardzo górzysty .

 

to jakie nawozenie jak taki plon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O codigreen już pisaliśmy. Nie polecam a z piachem to ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

to jakie nawozenie jak taki plon ?

 

U mnie czy u znajomego ?

lukasz212 kolego Archimedesa nie polecam .Na tak dobrej ziemi możesz zasiać coś zagranicznego .Lub Polską odmianę o ile chcesz zaoszczędzić kasy na nasionach .Rozumiem ,ze na kiszonkę szukasz odmiany ?

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

U mnie czy u znajomego ?

lukasz212 kolego Archimedesa nie polecam .Na tak dobrej ziemi możesz zasiać coś zagranicznego .Lub Polską odmianę o ile chcesz zaoszczędzić kasy na nasionach .Rozumiem ,ze na kiszonkę szukasz odmiany ?

 

u cb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Nawożenie wedle badań robisz .Ja teraz badania ,co rok robię pola ,co sieję kukurydzę .Obornik to podstawa do tego PK  min 300 kg polifoski 6 w podsiewacz w czasie siewu .Przedsiewnie 250kg Mocznika i do tego w odpowiedniej fazie roślin saletra tak ok 200kg na hektar .Do tego 2 razy odżywki fosfor,cynk ,magnez etc.

Ważna jest odmiana ,bo jak jest kiepska odmiana to nawet wysokie nawożenie na niewiele się zda .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

U mnie czy u znajomego ?

lukasz212 kolego Archimedesa nie polecam .Na tak dobrej ziemi możesz zasiać coś zagranicznego .Lub Polską odmianę o ile chcesz zaoszczędzić kasy na nasionach .Rozumiem ,ze na kiszonkę szukasz odmiany ?

 

Tak szukam odmiany kiszonkowej w zeszłym roku sialem odmiane san jak dla mnie ładna byla kolba bo po 2 sztuki miała ale była niska max 2,5 m i w tym roku chce cos lepszego i jedni mowia subito ktos mowi ze vitras rozmawialem z panem z agroloka on mowi tylko ułan tu pisza ze ułan srednio dzis rozmawiałem z jedna pania z jakiej firmy i mowi achimedes szczerze sam juz nie wiem co siac a czy to bedzie zagraniczna czy polska nie wiem nie znam sie az tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak szukam odmiany kiszonkowej w zeszłym roku sialem odmiane san jak dla mnie ładna byla kolba bo po 2 sztuki miała ale była niska max 2,5 m i w tym roku chce cos lepszego i jedni mowia subito ktos mowi ze vitras rozmawialem z panem z agroloka on mowi tylko ułan tu pisza ze ułan srednio dzis rozmawiałem z jedna pania z jakiej firmy i mowi achimedes szczerze sam juz nie wiem co siac a czy to bedzie zagraniczna czy polska nie wiem nie znam sie az tak bardzo

 

Możesz siać ,co chcesz ,byle nie Archimedesa .Ułana nie znam .Poczytaj na forum ,to na pewno trafisz na odpowiednią odmianę .Ta Subito ponoć ma być oki ,ale nie wypowiadam się ,bo jej nie siałem .Ja po raz kolejny będę siał Redutę .Wyrosła mi na 3-3,5 metra ,a miejscami w dołkach miała 4 metry .Ale pogoda dopisała ,bo padało wiele razy .W suchym roku też miała ok 3 metry i kolby ,gdzie zagraniczne kukurydze między innymi z LG prawie wcale nie miały kolb odmiana typowo na ziarno .Piszę o roku 2015.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja miałem Tourana w tym roku i była za***ista,wysoka 3,5-3,9 m liściasta,długo zielone cale rośliny i kolba super,nie boi się wiosennych chłodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Tak szukam odmiany kiszonkowej w zeszłym roku sialem odmiane san jak dla mnie ładna byla kolba bo po 2 sztuki miała ale była niska max 2,5 m i w tym roku chce cos lepszego i jedni mowia subito ktos mowi ze vitras rozmawialem z panem z agroloka on mowi tylko ułan tu pisza ze ułan srednio dzis rozmawiałem z jedna pania z jakiej firmy i mowi achimedes szczerze sam juz nie wiem co siac a czy to bedzie zagraniczna czy polska nie wiem nie znam sie az tak bardzo

Ja sieje ulana od ladnych paru lat i nigdy nie zawiodla kolba nie zla i rosliny wysokie 3.5m nie problem na dolkach gdzie wilogoci pod dostatkiem do 4m idzie i co wazne nie lamie sie przy tym jak np. Subito

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

A ja panowie i panie miałem w tamtym roku Juhasa siana po życie na kiszonke i w tym roku bedzie to samo. urosła na 3m i miejscami miała po trzy kolby.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz38    4

A ja panowie i panie miałem w tamtym roku Juhasa siana po życie na kiszonke i w tym roku bedzie to samo. urosła na 3m i miejscami miała po trzy kolby.

fakt kukurydza w zeszłym roku rosła jak szalona, miałem Podlasiaka ze Smolic i miała ponad 3 m, o obok sąsiad miał Geoxxa i z daleka było widać gdzie jest miedza :). W tym sezonie ponownie udało mi się kupić go ponownie i ciekawe czy sukces się powtórzy..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kolba jak siusiok na tym podlasiaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja miałem w tamtym roku pierwszy raz Archimedes i w tym tez napewno kilka ha jej posieje.  Bardzo wysokie rosliny do tego lisciaste i ładna kolba. Rosła obok LG 30.275 i wyraznie była ladniejsza. 2 ha poszlo na ziarno i dała 15.5 t jak dla mnie rewelacja.    Kl 4b  na oborniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja raczej w tym roku będę szukał odmiany z ładną kolbą a żeby nie rosła za wysoka. Chodzi mi żeby wyszła super kiszonka. Do obsiania 4ha w tamtym roku było 6ha i zostanie duży zapas. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Witam. Czy ktoś z Was w minionym sezonie miał posianą odmianę Luigi ? Jakie plonowanie na jakiej glebie?

 

Ja miałem na większości odmianę Cirrius na mozaikowatych glebach i wypadła dobrze średni plon 12,3 t/ha przy wilgotności ok 28%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

wysoka qq nie oznacza slabej kiszonki kwestia odmiany, nawozenia, gestosci siewu ,terminu zbioru, odmiany itd...

w ostatnich kilku latach sieje tylko odmiany z duzym potencjalem plonowania i nie mialem skrobi w kiszlnce mniejszej niz 35%.  wydajnosc z obory powyzej 10 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

wysoka qq nie oznacza slabej kiszonki kwestia odmiany, nawozenia, gestosci siewu ,terminu zbioru, odmiany itd...

w ostatnich kilku latach sieje tylko odmiany z duzym potencjalem plonowania i nie mialem skrobi w kiszlnce mniejszej niz 35%.  wydajnosc z obory powyzej 10 tys

 

a jaka odmiane siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj