renatkam8

KREDYT Z DOFINANSOWANIEM NA POWIEKSZENIE GOSPODARSTWA ROLNEGO

Polecane posty

renatkam8    0

WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2032

Może napisz jakie masz gospodarstwo i czy ten zakup jest na powiększenie gospodarstwa czy może jest to sposób na ucieczkę z miasta na świeże powietrze, najlepiej z dopłata państwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość pawlok
      Przez Gość pawlok
      Witam , chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mój tata teraz dostał dotacje na zakup maszyn, to dopiero za 5 lat będzie mógł przekazać mi gospodarstwo? 
      Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. 
    • Przez johny1993
      znacie jakies gospodarstwa o powierzchni 1000+?
    • Przez weengosz
      Witam, na razie czysto hipotetycznie zastanawiam się nad następującym tematem.
      Aktualnie dzierżawię około 60 hektarów łąk co daje ~120,000pln dopłat rocznie.

      Czy będąc oficjalnie rolnikiem i mając takie dochody roczne mogę liczyć gdzieś na lepsze warunki kredytowe niż człowiek pracujący na etacie?
      Ma ktoś taką wiedzę jak najlepiej podejść do tematu, żeby oprocentowanie kredytu było jak najniższe?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Mareczeq
      Witam. Ostatnio narodził sie we mnie pomysł skorzystania z funduszów z UE. Początkowo moją uwagę przyciągną program ,,rozpoczęcie działalności pozarolniczej" Niestety po dokładniejszej analizie kryterii tego programu zrezygnowałem z niego z powodu konieczności przejscia na ubezpieczenie ZUS. W ramach wyżej wymienionego programu miałem otrzymać pomoc i otworzyć zakład wulkanizacyjny i naprawy biezące pojazdów. Spełniałem wszystkie kryteria, o których czytałem aczkolwiek ten ZUS mnie powstrzymał. Stąd pytanie, czy sa jakies inne programy, dzieki którym mogłbym otworzyć wymarzony zakład i pozostać z ubezpieczeniem w KRUS? Dziekuje z góry za wszystkie odpowiedzi.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj