Bartys12

Koszt napełniania rękawa kukurydzą

Polecane posty

Bartys12    1

Witam 
Czy ktoś orientuję się jaki jest koszt pakowania  kukurydzy w rękawa ?
interesuje mnie cena rękawa oraz koszt jego uzupełniania od ha 
oraz ile ok hektarów wejdzie w taki rękawa przy wysokości roślin średnio 3 m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

tobie chodzi o kiszonkę z całych roślin . ja zakiszam ccm i jest to sposób prowizoryczny ale ostatecznie wychodzi też jakby rękaw bo śrutuję kukurydzę śrutownikiem ssąco tłocząsym i przewożę śrótę na pryzmę która jest wyłożona na folią tak jak cukierek he polewam zakwaszaczem uklepuję zawijam folię przysypuję lekko ziemią i jest ok . koszt śrótowania foli i zakwaszacza to 20 zł na t a w jakiej cenie była by taka usługa śrótowania i wepchnięcia tego w rękaw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

tak z całych roślin  chodzi mi że ja sieczkarnią sam sobie tnę i odwożę kukurydzę i interesuje mnie koszt rękawa oraz napełniania i ile hektarów wejdzie w taki rękaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na str farmer.pl jest artykuł o metodach kiszenia kukurydzy i podają 20 zl/tonę. A ile wejdzie to zależy od średnicy rękawa bo chyba są różne no i od długości oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

20zł za tonę to 9 tyś 450 ton a to ok 5 hektarów o matko boska haha jakaś katastrofa 
Robię zawsze normalną ale byłem ciekaw ile kosztuję rękaw ale jeśli to prawda że 20zł tona to podziękuję za tą przyjemność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rekaw 60m kosztuje okolo 1700 zl. Pakowanie zalezy od regionu u mnie wolaja 2300 zl plus usluga koszenia. Jak masz naprawde ladna kukurydze to 5 ha nie zmiescisz w rekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Już był temat o kukurydzy w belach i też chętni zmiękli :) wyszło z tego co pamiętam ok 35zł/t jak dowieziesz materiał pod prasę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
z ha 90 t i wychodzi 450. ale takiej kuku to ja na oczy jeszcze nie widzialem

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

70 x6=420 ton tam źle napisałem ale gość napisał że jak dobra kuku to nawet 5 hektarów w rękaw nie wejdzie więc o czym tu gadać jak mam wszystkiego 12 hektarów to cały majątek na te rękawy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

początkowo cena wyglada nie za ciekawie ale uwierzcie nie ma żądnego odpadu NIC. nie mówie tu o okresie jesień/zima bo z pryzmą nic się nie dzieje w ten okres, ale jak przyjdzie lato to pryzma wymięka. A z rękawem nie ma takiego problemu i nie ma materiału zepsutego. a cenowo wyglada przy ładnej kukurydzy +1000zł do hektara. przy słabej wejdzie wiecej<- czyt. hektar przeliczeniowy wyjdzie taniej>. W tamtym roku miałem 4ha weszło 56m rękawa. +4200pln +koszta koszenia i zwózki. Ja jestem zadowolny i do pryzmy nie wróce!! 

W tym roku dwóch kolegów także robiło rękaw zobacze czy jednorazowy wybryk czy na dłużej przy tym zostasowaniu zostaną. 

 

A liczył ktoś z WAS koszta ubijania,foli, słomy czy to foli pod spód, ewentualnego odpadu, a i najważniejsze jakościowo z pryzmy napewno jest gorsze! Dlaczego a to już sami sobie opowiedzcie :P

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Pierdzielisz jak potłuczony za przeproszeniem. Jak pryzmy nie potrafisz zrobić bo nie masz do tego głowy ani pojęcia, to potem jest gadanie i narzekanie że odpadu więcej, a jak ktoś mówi że z rękawa lepsza jakość to całkiem chyba go rozum opuścił. Jeśli ta sama qq z tego samego pola to możesz ją zakisić w rękawie, belach, pryzmie a nawet w beczce po kapuście i każda będzie mieć takie same parametry. 

Już nie wspomnę że z rękawa nie wybierze się wycinakiem kiszonki.

Mnie z 6 ha, pryzma 102 m x 9 wyszło na folię 1500 zł + 8 godz ugniatania na 2 ciągniki (100 litrów paliwa). Koszt całkowity 2 tyś, a w rękaw widzę że 6 tyś by brakło za pakowanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Co do jakości to żyj w swoim przekonaniu. I z h=1m pryzmy twiedzisz ze jakosc bedzie taka sama. Boki,wjazdy, itd. 

Moze wybieranie kichy wycinakiem jest utrudnione ależ cóż.

Kiche masz cały sezon ? 

Miałeś kiedyś rekaw?

Jakie wymiary pryzmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Będzie taka sama, na pewno nie gorsza. 

Kiszonka cały sezon jest, a wymiary napisałem wyżej, doczytaj sobie. 

Nie miałem rękawów i nie chciałbym mieć nawet za darmo. Bez przykrycia koty i ptaki dzióbią folię, a po przykryciu siatkami wchodzą szczury i myszy. 

Najtańszym i najlepszym sposobem jest pryzma. Tak było jest i będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdyby doliczyć do tej pryzmy silos betonowy w pełnej krasie to ciekawe czy nie spadnie z pozycji lidera w twojej klasyfikacji. Bo pryzma bez silosu to taki półśrodek chyba nie? Jak by sytuacja chwilowa, przejściowa w ramach kilkuletnich oszczędności?

Ptaki i koty mogą niszczyć folię za równo w jednym jak i drugim przypadku z taką samą siłą i skutkiem, czyż nie?

No i zagniecenie kupki to 100 litrów może nie starczyć na jeden dzień. Raczej 200 l na jeden ciągnik lub po 100l na 2 maszyny.

A przyjmując nawet twój odnośnik 100l i gdyby to była usługa to licząc 3 razy paliwo, czyli 100 l x 3 = 300 l x 4zł= 1200zł

 

Na pewno w suchych liczbach rękaw jest droższy, ale po głębszej analizie może faktycznie się okazać że nie zupełnie tak jest.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Silos betonowy ułatwia ale nie jest on niezbędny. 90% gospodarstw robi pryzmy i to funkcjonuje, zaletą jest tu że jak mi się coś odwidzi to pryzme robię w innym miejscu. Choć gdybym miał fundusze to z chęcią bym je postawił.

Pryzma obsypana ziemia i nic ani nikt nie ma prawa spowodować strat. 

100 litrów na 2 ciągniki na 8 godz ubijania i potem 30 min okrywania starczy.

Rękaw ma jedyna przewagę w takich latach jak 2017 gdzie było mokro i te pryzmy wyglądały jak wyglądały z naniesionym błotem. 

Fenomen rękawów jest taki sam jak bel, jeszcze kiedyś najcudowniejszy sposób konserwacji trawy bo niby w pryzmie się psuje. A jak jest dziś? Wszyscy wracają do pryzmy bo jest taniej, myszy i koty nie robią strat. 

Ccm mam w pryzmie, tak samo jak wyslodki i qq. Jeszcze tylko zejść z bel na rzecz pryzmy i będę szczęśliwym człowiekiem. Wycinakiem wszystko ładnie wybrane, sciana pionowa a w takim rękawie weź wybierz qq żebym było równo... Trudne do osiągnięcia. 

Skarmione 20 m z 102 m i odpadu była może jedna łopata albo i wcale bo osobiście nic nie odrzucilem 

 

20180109_143019.jpg

Edytowano przez damianzetor9540
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to ile cię kosztuje zrobienie kupki na 1 ha sypiącego 60t,

a ile kosztuje zapakowane w rękaw 1 ha sypiącego 60t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Pryzma gdzieś 350 zł na ha (folia 250 zl i paliwo 100 zl) przy 60 t z ha. Dodam że folia z qq na następny rok służy do okrywania wyslodkow i ccm więc one są przykrywane za darmo, dzięki temu folia amortyzuje się 2 razy a więc jej koszt przy przykrywaniu kiszonki z qq rozkłada się na 2 razy, można powiedzieć że koszt pryzmy z kukurydzy wynosi 125 folia i 100 paliwo na ha. 

Rękaw pisał ze około 1 tys zł na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Folia 250 zł/ha

paliwo 100 zł/ha to jest usługa czy praca własna?

A koszt jakiś ludzi przy profilowaniu kupki, koszt przykrywania obsypywania też liczony?

Jak czasowo się wychodzi przy pobieraniu z rękawa a z pryzmy? Czy nie mniej jest pracy z rękawa? Czy na jedno wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Paliwo 100 zl czyli mój ciągnik z paliwem i najetym kierowca.

Ludzi nie potrzeba, robi to ciągnik z ładowaczem w trakcie, paliwo dla obsypnika już wliczone jeśli jest co wgl wyliczać bo to może jest 5 litrów na całą pryzme z 6 ha, a obsypnika za darmo od kolegi w zamian za użyczenie obsypnika do ziemniaków 2-3 razy wiosna.

pobieranie zajmuje pewnie tyle samo czasu, ale pryzme trzeba odkryć. Mi to zajmuje 20 min tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
10 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

 

Kiszonka cały sezon jest, a wymiary napisałem wyżej, doczytaj sobie. 

Nie miałem rękawów i nie chciałbym nawet za darmo.

Chodziło mi o wysokość ,bo szer i długość -widziałem co napisałeś.

Nie miałeś, nie chciałeś, wiec w praktyce nie wiesz jak to wygląda wiec w czym ta dyskusja? Aby o czyms polemizować trzeba wiedzieć o czym. 

Ja o rękawach a Ty już zaczynasz o ....belach. i nie neguje twego zdania.

Daj luz ,liczysz jak liczysz i wychodzi tak. Ja liczę i wychodzi inaczej. Kazdy ma swoją opinie tak jest było jest i będzie, można się z nią zgodzić bądź NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Witam odświeżę trochę temat w tym roku mam a raczej miałem pryzmę i na próbę zrobiony jeden rękaw,z firmy która go robiła powiedzieli że przy długości folii 70 metrów(odliczyć przy napełnianiu trzeba parę metrów na zakończenie rękawa)średnio wychodzi im 6,5 hektara kukurydzy,ja bym się skłaniał raczej ku 6 ha. koszt folia i ciągnik z maszyną 5 tysięcy złotych plus 32 litry ropy do ciągnika obsługującego...ale do brzegu-ja więcej rękawa nie zrobię,bo na ziemi to bzdura,jak ktoś bierze łyżko  krokodylem jak ja to jest to strasznie upierdliwe wręcz nieznośne,pewnie na betonie byłoby inaczej ale z drugiej strony pryzma na betonie to też bajka... jak dla mnie pryzma lepiej ubita,w rękawie jednak nie jest to tak upchane jak reklamują... ja wracam do systemu pryzmy sprzed dwóch lat boki pryzmy bele sianokiszonki dwa rzędy po dwa do góry, obłożone folią budowlaną i jest bajka

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj