Gość

Ceny usług 2018

Polecane posty

pawel885    2279

Ja jak miałem jedyną prasę w okolicy kiedyś to brałem 14zł, dziś biorę 12 bo konkurencja.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Ile liczycie za dojazdy kombajnem?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas nikt nie liczy, jedziesz w końcu zarabiać.... No chyba że jazda 10km na hektar to co innego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

O to chodzi aby całego zarobku dojazd nie zjadł.

U nas znowu liczą bogato, na 10ha gość zaśpiewał 1000zł za 20km dojazdu, dlatego pytam jak by to byłó sensownie.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
Dnia 6.07.2018 o 08:55, Piszczu napisał:

Koledzy orientujecie się jakie sa ceny za koszenie zboża bizonem super na godzine?

U nas 250 za godzine bez sieczkarni a z sieczkarnią 280zł.

 

Dnia 7.07.2018 o 12:02, pawel885 napisał:

A kto jeszcze bierze bizony jak firmy tną po 300-350/ha ? Jedynie ekolodzy co mają 1.5-2 tony z ha i bizon w 50min to pokona 

No właśnie że są tacy ludzie bo ja mam takie pole co ma 4 metry szerokości i 4 km długości to większy kombajn by dwie miedze od razu obkaszał a bizonek ledwo przechodził. Zależy jaki rejon polski u nas nie ma dużych kawałków jak jest pole 1 ha to już jest wielkie pole. :)

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    521

4 kilometry i 4 metry szerokości , chyba żartujesz to nawet niema jak odebrać zboża od kombajnu O.o


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
6 godzin temu, Marecki2922 napisał:

4 kilometry i 4 metry szerokości , chyba żartujesz to nawet niema jak odebrać zboża od kombajnu O.o

Właśnie dobrze że opok jest ugór bo tak to nie dało by rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2108

Chciałbym takie pola. Wyorujesz bruzdę na początku i na końcu 4 kilometry orki i można sobie drzemkę uciąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520
Panowie a jak liczycie cenę usługi kombajnowania Bizonem? Od ha czy od h? I w jak cenicie taka usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

przed chwilą rozmawiałem z kolegą co zajmuje sie koszeniem usługowo i za psizona 350,-/ha zresztą za dominatora 108 też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jak policzy hektary  bizonem. ? Zapewniam was ze są tacy  co na hektarach oszukują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
11 minut temu, jarecki napisał:

jak policzy hektary  bizonem. ? Zapewniam was ze są tacy  co na hektarach oszukują

Apka na telefonie

jak dobrze pamiętam field area

Co do oszustw to nie musisz zapewniać wiem o tym doskonale.Miałem gościa do orki podałem mu swoja cenę było mu za dużo.Po ok 2-3 dniach dzwoni możesz przyjechać.....jest tego 4 ha, pojechałem motorem obejrzeć i tak dla siebie krokami szerokość zmierzyłem, a że pole było w pasie co moje więc długość znałem i co??Z 4 ha zrobiło się blisko 6,5haO.o

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

nieznam sie ale znam goscia to sieczkarnie do qq kazdego rombie  i corok mu inny kosi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

sieczkarnie raczej mają liczniki przynajmniej te młodsze, ale usługodawcy też potrafią rąbnąć i to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358

U mnie w wiosce dla jednego kosil sieczkarnia kukurydze to z 16hektarow chcial wmowic dla wlasciciela ze bylo 21hektary bo niby tak mu pokazalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

u mnie na działce o regularnym kształcie bez żadnego klina, wymierzonej ok miesiąc wcześniej przez geodetę z 5,65 zrobiło się 6,4O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u mnie na polu o kształcie prostokąta jak kumpel siał qq to zawsze mu klin wychodził na szerokość1,5 siewnika 6-cio rządowego 9_9^_^

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

A jak to jest panowie jak kosa ma 6 m a zostaje pasek 2 m na ostatni przejazd to licznik zapewne liczy cały czas jakby kosił 6? Czy jakoś to się przestawia w kompie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    521

Mam własny siewnik do kuku i znam powierzchnie własnych działek i właściwie nigdy siewnik nie wskazał powierzchni właściwej ale zawsze wysiał nasion tyle ile było powierzchni wg. siewnika


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 15.07.2018 o 20:57, łahcim napisał:

A jak to jest panowie jak kosa ma 6 m a zostaje pasek 2 m na ostatni przejazd to licznik zapewne liczy cały czas jakby kosił 6? Czy jakoś to się przestawia w kompie? 

Zmienia się to w ustawieniach. Inaczej liczył by całą szerokością. W przystawce do kukurydzy też wybieram ile rządków ma liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj