Polecane posty

soltys48    19710

nie 16listopada  a 1 grudnia dumnie nas poinformuje ,ze już ma kasę ............

@Agrestkupowałem ale płaciłem 2%, podatki płacę, na ojca co jest to było brane deminimis

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Po pierwsze i uspokójmy się. Informacja pochodzi od byłego ministra sawickiego któremu ufam tak samo jak kaczce. Być może to.tylko marna prowokacja. Żadne inne źródło w Internecie nie podaje takiej i formacji 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ci którzy chcą dalej bawic sie w rolnictwo muszą sie przyzwyczajac do coraz mniejszych a nie wiekszych dopłat dotacji itp ....

zabrali de minimis i juz lament a co bedzie jak zabiorą dopłaty albo jak bedzie po 100 euro do ha a koszty pójdą jeszcze do góry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, ozzborn napisał:

ci którzy chcą dalej bawic sie w rolnictwo muszą sie przyzwyczajac do coraz mniejszych a nie wiekszych dopłat dotacji itp ....

zabrali de minimis i juz lament a co bedzie jak zabiorą dopłaty albo jak bedzie po 100 euro do ha a koszty pójdą jeszcze do góry ?

A Ty co zrobisz ? Kieszonkowe też kiedyś ojciec dawać ci przestanie . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
11 minut temu, Agrest napisał:

Dlaczego płaciłeś te 2%, za małe działki?

tak i każdy przepis oddzielnie

a na działki z kowr 2 % nima

@bobienko

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425
15 minut temu, Agrest napisał:

To nie kupowaliście ziemi? Nie składaliście podania o ulgę w podatku rolnym po zakupie ziemi

Skladalismy i była to pomoc de minimis... znajomy mówił ze bioasekuracja (maty, niecki, chemia itp) też z de minimis. wypowie się ktoś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
22 minuty temu, ozzborn napisał:

ci którzy chcą dalej bawic sie w rolnictwo muszą sie przyzwyczajac do coraz mniejszych a nie wiekszych dopłat dotacji itp ....

zabrali de minimis i juz lament a co bedzie jak zabiorą dopłaty albo jak bedzie po 100 euro do ha a koszty pójdą jeszcze do góry ?

jak to co będzie ? ....kaczyzm się  skończy bo chłopu mściwy jest :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Korwin już powiedział, że jednak cieszy się z wyboru kaczora na władzę bo lepiej jest wcześniej przeżyć chorobę niż odwlekac ja w czasie

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na razie nie . Nie ma sensownej alternatywy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
5 minut temu, marko-kolo napisał:

jak to co będzie ? ....kaczyzm się  skończy bo chłopu mściwy jest :D

a co ma kaczyzm do tego ? jak w UE zarządzą po 100 euro do ha to żadna partyja ci nie dołoży z budżetu 😂 dopiero bedziesz bamber 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

pamiętam czasy jak nie było dopłat i żyłem ...mało tego najwięcej ziemi nakupiłem i zrobiłem modernizacje wszystkich budynków 

wszystko się kiedyś kończy i zaczyna się nowe ...mnie tam nie wystraszysz tym 100 ero bo ja robiłem jak było 0 ero :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co tu się dziwić. Ciągnika nigdy nie remontowal, no chyba że ciepka. 100 ton zboża nigdy nie namocil.  Siedzi, czyta i wierzy. W końcu przychodzi zadać pytanie, gdzie są te pieniądze ? Bojownik mówi że są, ja spytam się gdzie? Czy jestem za dopłatami, nie. Ale doplaty spowodowały że ktoś kto sieje 5 ha z tego żyje. Uratowało one pseudorolnikow i stanowią teraz pożywkę. Mój sąsiad nigdy by nie wyszedł z długów gdyby nie weszły doplaty. A teraz się cieszy,winko pije i mu wpada. 

A rolnik niech się martwi, bo tyle musi obsiac, zebrać, i sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

O kurka, widzę że wrzodów na tyłku dostałeś przez dopłaty.

Spoko, jeszcze sąsiada wykupisz😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Igor03 napisał:

Woj opolskie , zaliczka na koncie bankowym .

Gratulacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
11 godzin temu, marko-kolo napisał:

pamiętam czasy jak nie było dopłat i żyłem ...mało tego najwięcej ziemi nakupiłem i zrobiłem modernizacje wszystkich budynków 

wszystko się kiedyś kończy i zaczyna się nowe ...mnie tam nie wystraszysz tym 100 ero bo ja robiłem jak było 0 ero :D

Tak wielu robiło , stawiało budynki , ale po wiec  że to były inne czasy , wszystko miało cenę i wszystko poszło , kto miał sady to cała wioska ładowała tiry i wszystko poszło na wschód i kasa była , za 1 ha braków można było kupić  traktor M - 335 , Len , konopie i typ.

Jak przyszedł rok 1990 era Balcerowicza  wszystko się zawaliło ,  ta unia była dobra na samym początku jak dali dopłaty , był taki czar ale to chwilowe , ceny spadły na płody rolne , markety wykończyli nasze sklepy bazary , i teraz to embargo co miało Ruskiego powalić , a powaliło nas , bo oto chodziło , by kraje wschodnie rozwalić gospodarczo i to się udało .

Na koniec powiem tak Niemcy mówili jak tylko dołączyliśmy do UNI 40 lat nie mieli zbytu a teraz maja każdy to widzi . 

I będzie coraz gorzej na gospodarce bo koszta paliwa , i gazu,  prądu powali wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Schemat wypłat jest podobny do zeszłego roku. Od małych gospodarstw do większych. Potem obcinaja i nie wyplacaja 70 procent a np 40. Suma zawsze gdzieś w granicach 9 mld zl. Nie jak trąbią 10 mld. Onw i rs w to się nie wlicza bo są wypłacane w normalnym trybie. Czy coś się zmieniło. Nie. Zaliczek ma nie dostać około 50 tyś rolników. Jakby tak policzyć to dwa moje województwa. Kiedyś po wielu wywodach dowiedziałem się czemu obcinaja. Jest pula. Jak jednemu dadzą 70 to drugiemu dadzą 40. Bez żadnego konkretnej przyczyny. Mają swój własny folwark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Czyli moje małe gospodarstwo jest znowu w elicie. W zeszłym roku dostałem nie całe 70 % 14 listopada 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, sumek666 napisał:

Czyli moje małe gospodarstwo jest znowu w elicie. W zeszłym roku dostałem nie całe 70 % 14 listopada 

A jest. Bo ja tylko 12 procent. 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

U nas w tamtym roku w połowie października 70% było na koncie. W tym roku nic nie słychać a dostali już mniejsi i więksi więc nie jest podobnie jak w zeszłym roku.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj