Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

lukszat nic nie trzeba 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
43 minuty temu, lukszat napisał:

Kiedyś było to potrzebne jak zgłaszałem nową działkę ale może teraz jest inaczej

kiedyś przy każdym łączeniu przyległych działek lub dzieleniu działki takie coś się dostarczało ale to było kilka lat temu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwsze słyszę . Składało się na sąsiednią działkę i nikogo nigdy nie obchodził żaden świstek z potwierdzeniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

na sąsiednią nie ale jak miałeś 3 działki obok siebie i geodeta połączył Ci to w jedną to chcieli aby przyspieszyć pewne sprawy u nich w arimir.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Mam taki problem odnośni efa rów

 

Na mapce (e wniosek) agencja zaznaczyła mi rów. Chcę go podpiąć do efa i wywala mi błąd, że element leży poza gruntem ornym

Z kolei jak obok narysuję "ręcznie" drugi rów to pomimo komunikatu jest on na liście efa.

Ktoś coś rozkminiał w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jutro bedzie jakiś komunikat o wydłużeniu składania wniosków o dopłaty obszarowe do 15czerwca ? Mam nadzieje ze tak bo mam problemy z wnioskiem i uwinieciem się w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
56 minut temu, kamil18fmr napisał:

Mam taki problem odnośni efa rów
Na mapce (e wniosek) agencja zaznaczyła mi rów. Chcę go podpiąć do efa i wywala mi błąd, że element leży poza gruntem ornym
Z kolei jak obok narysuję "ręcznie" drugi rów to pomimo komunikatu jest on na liście efa.
Ktoś coś rozkminiał w tym temacie?

z odru jak mi robił wniosek to naniósł rozbieżność bo zrobił tam grunt orny ugorowany (rów i tak w teorii musisz wykosić-my w tym roku wyskarpowaliśmy go przy przy kopaniu) na chyba 5-6 metrach szerokości a potem nanosił rów z tego co pamiętam. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Wypełniłem wnioske, w zakładce Działki referencyjne są wszystkie działki tak jak należy natomiast jak klikam Wyświetl powierzchnie referencyjne dla wszystkich działek to jednej działki tam nie wyswietla, miał ktoś już takk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

u mnie to są dopier yaya.nie mogę odzyskać hasła do konta.O dostęp wnioskowałem już kilka lat temu ale ani razu nie logowałem, kartka z hasłem oczywiście musiała zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach i gdy teraz próbuję odzyskać hasło to mi "wywala nie przypisany adres email" ale dziadostwo na maksa.Infolina armir zablokowana w 3dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2
Napisano (edytowany)

imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807Przedłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.
27 kwietnia złożenie dokumentów do UE
30 kwietnia odpowiedź pozytywna z UE
9 maja nie ma mowy o przedłużeniu terminu, proszę składać w terminie ustawowym Agrobiznes.
10 maja dostosowanie ustaw, rozporządzeń w Polsce, przyznanie się do otrzymania  zgody z UE o przedłużeniu terminu, ale w sensie, że to UE zaproponowała termin przedłużenia ze względu na wprowadzenie po raz pierwszy na taką skalę systemu elektronicznego.
11 maja wszystko działa dobrze, nie rozumiem kłopotów z aplikacją, ogłoszenie o przedłużeniu podane będzie 16 maja xD
13 maja program Tydzień żadnego słowa o dopłatach bezpośrednich, za to skierowano przypomnienie o złożeniu dokumentów do 15 maja, dla tych co uprawiają tytoń.
13 maja działanie aplikacji poprawiono dla programów rs, dla łąk, na mapkach, wyświetlane są obszary niekoszone wreszcie O.o

Totalnie olano rolników .
Aplikacja nigdy nie działała w godzinach jakie wyznaczono. W nocy brak jakiejkolwiek możliwości wypełnienia, gdy łącza są wolne od użytkowników.

Ogólne wrażenia z tego cuda to wniosek robiony 7 do 10 razy dłużej niż w poprzednich latach, brak wyliczania na bieżąco danych.
Pomyłki w powierzchniach.
Idea programu bardzo dobra, niestety nie dla takiej liczby rolników i stanu łącz internetowych.
Wystarczyło zrobić to samo pobierając dane dla gospodarstwa na komputer, następnie pobrać w razie potrzeby dodatkowe działki, a praca na komputerze.
Poz zrobieniu wniosku wysłać do aplikacji.
Poniżej dane tekstowe jakie wysyłane są do aplikacji.



 

agro.jpg

Edytowano przez kur
literówki

Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ktoś miał lub ma obecnie komunikat : Nie udało się odczytać danych wniosku. O zaistniałym problemie proszę poinformować ARiMR poprzez portal POMOC.ARIMR.GOV.PL . Nie wiem czy coś zrobiłem źle i wniosek się usunął (raczej nie bo wszystko było chyba ok) czy po prostu błąd i nie można obecnie wypełniać ale np. jutro już będzie można ? W niedzielę niby jest do 24 więc powinno być. problem wyskoczył krótko po godzinie 20 czy możliwe że wyłączyli coś i nie można robić ale znów zalogować się mogę więc sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

i poszlo-nawet nie bylo tak zle jak myslalem, metoda prob i bledow udalo sie ,do tego dodalem pare dzialek ,ktore dzierzawie a nawet nie wiedzialem ze wlasciciele nie biora doplat:D, teraz tylko musze sprawdzic czy naprawde sie wyslalo;)

kurcze w malopolsce to miejscami nawet polowa gruntow nie jest podawana-ile kasy ucieka.

trzeba uwazac przy wyrysowywaniu granic-jesli choc troche zahaczy sie o sasiednia to wchodzi ona do naszego wykazu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Kris94 napisał:

Ktoś miał lub ma obecnie komunikat : Nie udało się odczytać danych wniosku. O zaistniałym problemie proszę poinformować ARiMR poprzez portal POMOC.ARIMR.GOV.PL . Nie wiem czy coś zrobiłem źle i wniosek się usunął (raczej nie bo wszystko było chyba ok) czy po prostu błąd i nie można obecnie wypełniać ale np. jutro już będzie można ? W niedzielę niby jest do 24 więc powinno być. problem wyskoczył krótko po godzinie 20 czy możliwe że wyłączyli coś i nie można robić ale znów zalogować się mogę więc sam nie wiem.

Ja miałem to samo, pomogło to co już wczeniej pisałem, na tyle pomagało że nie musiałem nic od nowa rysować, no i zdołałem jakoś zrobić i wysłać. Dodam że na tyle to pomagało że nigdy nie zgłaszałem uwag techniczych bo to jak grochem o ścianę. 

Robiłem tak jak poniżej :

11 godzin temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

U mnie na taki komunikat często pomagało przejście na zakładkę LPIS (mapa, ale nie ta dotycząca wniosku, a rozbieżności), zapisanie wniosku i go późniejsze edytowanie już z poziomu Wniosku. Potem już zapis i odczyt z poziomu Wniosku będzie pewnie możliwy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

O, dzięki WiesiekTraktorzysta ;-) U mnie też właśnie zadziałało. No to mogę dokańczać, jutro w agencji tylko się dopytam czy z grubsza jest ok, czy czegoś nie przeoczyłem i wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr82    0

Jak  zaznaczyć poplon ozimy do pakietu Rś jeśli nie bedzie wysiany na całym polu??  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greenapple    0

Witam, mam problem z wybraniem rodzaju uprawy na działkach, na wszystkich działkach domyślnie mam albo "tuz" albo "brak rośliny uprawnej".

W kreatorze wniosku wybieram "mapy" klikam na daną działkę, która ma status "brak rośliny uprawnej" i wyświetla mi się okno:

image.png.d3885b48525f307a874ca474dcf65df7.png

I w tym miejscu nie mam możliwości wyboru tej rośliny uprawnej, w instrukcji pokazane jest pod "Roślina uprawna" pole "Wybierz", u mnie tego nie ma. 

Czy coś źle robię? Proszę o podpowiedź jak mogę wybrać rodzaj uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3
10 godzin temu, piotr82 napisał:

Jak  zaznaczyć poplon ozimy do pakietu Rś jeśli nie bedzie wysiany na całym polu??  

 

Wyrysuj na działce uprawę bez poplonu, w miejscu gdzie ma być polon wyrysuj uprawę i dodaj pakiet i co w poplonie. Będziesz miał 2 działki rolne ale tylko jedną z pakietem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po co przedłużać , skoro wszędzie w TV słychać jak to wszystko pięknie działa i rolnicy bez problemów dają radę ?B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Witam. Mam pytanie odnosnie ONW przy wnioskach papierowych w zeszlych latach odr kazal deklarowac 75ha. A teraz chyba tak dokładnie sie nie da? Czy wpisywac wszystkie dzialki co przysluguje ONW czy jakos to zmniejszyc do 75ha, bo mam 94ha we wniosku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Pisz wszystko do ONW a ARiMR zapłaci i tak tylko za 75ha. Swoją drogą co za ludzie pracują w tych odr......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel

janczar810 napisał:

Jutro bedzie jakiś komunikat o wydłużeniu składania wniosków o dopłaty obszarowe do 15czerwca ? Mam nadzieje ze tak bo mam problemy z wnioskiem i uwinieciem się w czasie.

Właśnie był komunikat o przedłużeniu wniosków o miesiąc w Agrobiznes. Mam nadzieje że nie ma tu amatorów tego ON, wstyd się przyznać ale mieszkam w jednej z tych gmin wymienionych w reportażu o wodzie zamiast ON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Screenshot_20180514-124737.png

  • Like 1

Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj