Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Freeman    58
3 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

O i pojawiło się /Wniosek o wystąpienie z SMG/ a nie było tego wcześniej.

A wracając do tematu -  łopatologicznie poproszę, loguję się i od razu mam wyszukiwać działki wybierając z lewej strony LPIS??
Bo jak wybiorę Wnioski i  'Wniosek o przyznanie płatności 2018' to dostaję 'Nie udało się odczytać danych wniosku. O zaistniałym problemie proszę poinformować ARiMR poprzez portal POMOC.ARIMR.GOV.PL'

Niech będzie łopatologicznie, w takim wypadku ja bym pojechał do biura powiatowego i powiedział, żeby się nie wygłupiali tylko przyjęli wniosek w wersji papierowej, bo na naprawę można czekać i się nie doczekać.

 

3 godziny temu, qubishoun napisał:

Składam wniosek po raz pierwszy w tym roku - zeszłego roku przejąłem gospodarstwo po moich rodzicach. Czy dostępna w systemie opcja "Płatność dla młodych rolników" jakoś mnie dotyczy i powinienem z niej skorzystać (gospodarstwo ma 3.5 ha i prowadzę je samodzielnie)?

Dzięki za pomoc! 

 

W dniu złożenia pierwszego wniosku nie możesz mieć ukończone 41 lat i rozpocząłeś działalność rolniczą maksymalnie 5 lat przed złożeniem pierwszego wniosku. Jeśli jesteś żonaty podajesz pesel małżonki, i zaznaczasz że wspólnie prowadzicie gospodarstwo (no chyba że ktoś ma rozdzielność majątkową). Jeśli nie spełniasz kryterium wieku, to wystarczy że spełnia je żona.

Zaznaczenie tej płatności niczym nie grozi, bo jak nie spełniasz warunków to po prostu jej nie dostaniesz.

Edytowano przez Freeman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Wziąłem się dzisiaj za założenie konta w tym ewniosku. Podałem wymagane dane + email i co dalej? Na maila żadnej wiadomości nie dostałem z loginem i hasłem. Jak to u was było? Długo czekaliście na ten login i hasło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego a czytałeś w ogóle w instrukcji jak się zakłada konto? Zajrzyj tam na początku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25760
1 godzinę temu, pawlus224 napisał:

O ile zapisalo Ci wersje roboczą :P

Komunikat był, że zapisano. Dziś już nie zaglądam, nie ma co nadwyrężać hojności systemu komputerowego:D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, marekfarmer napisał:

umnie  rano  się zalogowałem  ale wniosku nie było  a teraz  ,,Nieprawidłowy login lub hasło. W przypadku trzykrotnego wprowadzenia błędnych danych konto zostanie zablokowane. W takim przypadku należy skorzystać z funkcjonalności „Nie pamiętasz hasła". ,,  Masakra

Gościu z BP radxiłżeby po drugim błędnym logowaniu opuścić stronę, wyczyścić historię i odłączyć neta.a potem od nowa polska ludowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8

Była wiadomość, że 15 dopracują aplikację do pełnej funkcjonalności a okazało się, że nic więcej  poza aktywacją LPIS i wniosek o wyjście z SMG. Pod koniec kwietnia ma przylecieć z Ekwadoru twórca aplikacji, mają zacząć szukać niedopracowań na działkach ewidencyjnych z obrębami geodezyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z kąd? To Kurła w Polsce nikogo takiego nie było? ale jaja

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Szczerze to Ja bym wolal zeby to wszystko im za przeproszeniem jebło , ten caly system , i zeby pozwolili skladac na papierze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hasaki    0

Witam serdecznie od 2015 roku jestem w KRUS i zawsze składałem wniosek o:

- JPO, za zazielenienie oraz dodatkowa

- płatność ONW

Jednak w tym roku chcę podjąć prace na warunkach umowy o pracę co wykluczy mnie z KRUSU więc mam pytanie czy dalej mogę składać, wniosek o przyznanie płatności czy nie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

A w razie jakichś niezgodności czy błędów we wniosku w jaki sposób informują o tym rolnika? Poprzez aplikację? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
13 minut temu, Hasaki napisał:

Witam serdecznie od 2015 roku jestem w KRUS i zawsze składałem wniosek o:

- JPO, za zazielenienie oraz dodatkowa

- płatność ONW

Jednak w tym roku chcę podjąć prace na warunkach umowy o pracę co wykluczy mnie z KRUSU więc mam pytanie czy dalej mogę składać, wniosek o przyznanie płatności czy nie

 

możesz - to gdzie jesteś ubezpieczony nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hasaki    0

Rozumiem, czyli umowa o pracę i ubezpieczenie w ZUS nie ma znaczenia jeżeli chodzi o wniosek na  dopłaty JPO i ONW
Dziękuję serdecznie za odp :)

Edytowano przez SZYMANOX
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25760
51 minut temu, pawlus224 napisał:

Szczerze to Ja bym wolal zeby to wszystko im za przeproszeniem jebło , ten caly system , i zeby pozwolili skladac na papierze .

A ja nie. Jak już wszystko działa to na prawdę jest o wiele łatwiej i szybciej w e-wniosku jak papierze. Kiedyś na pewno dopracują, o ile w kolejnych latach nie dołożą durnych przepisów i zmian.

Na końcu jest podsumowanie i można wszystko łatwo sprawdzić, do tego na bieżąco wykrzyknik informuje o ilości błędów jak i miejscu ich popełnienia.

Jestem za sprawnie działającym e-wnioskiem. Chrońmy lasy!!! :D (to takie hasło rodem z minionej epoki typu "zgaś zbędną żarówkę" - dziś elektrownia zachęca -zapal więcej żarówek, włącz klimatyzację, otwórz zamrażarkę latem...:D)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Witam wszystkich. Moje zdanie nt. aplikacji to może za rok, dwa będzie super. Bo koncepcja jest dobra, tylko to praca na żywym organiźnie. Dziś my testujemy aplikację, zgłaszając błędy do wykonawcy ją naprawiamy. Ja ostatnio napotkałem na taki problem:

Wypełniłem wniosek załóżmy 20 działek rolnych. EFA spełnione, program nie wyrzuca żadnych błędów. Ale przeglądając wniosek, który przed wysłanie wygenerowałem sobie w PDF dostrzegłem błędy (błędy też są oczywiście w wersji elektronicznej z formularza):

1. Rozbieżności między powierzchnią hektara kwalifikującego się ogółem a powierzchnią gruntów ornych - kiedy działka rolna składa się z 3 ewidencyjnych, np. A 10 ha (ew. 5ha, 3ha i 2ha). Powierzchnie hektara kwalifikujacego sie ogołem to 5, 3, 2 a powierzchnie gruntów ornych dla tych ewidencyjnych to 10, 10 i 10. Ewidentny błąd, nie można tego poprawić. System nie wyrzuca błędu.... to co mam wysłać z błędem??

2. Złe zliczanie powierzchni działek rolnych w przypadku kiedy składa się z kilku ewidencyjnych

3. Powierzchnia EFA Ugór. Wyrysowałem 3 działki rolne z ugorami. 1 działka po MKO czyli bez zmian i 2 działki poprawiłem MKO zgłosiłem rozbieżności do powierzchni. W podsumowaniu EFA system zaliczył mi tylko 1 działke z ugorem, pozostałych 2 działek mi system nie zalicza!! Ręcznie nie mogę ich dopisać. Co z tym zrobić?

 

Jeśli macie jakieś inne ciekawe przykłady absurdów chętnie poczytam, zapraszam do dyskusji

Bez tytułu.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2

Aplikacja działki podrzędne o wielkości 1 ara widzi w podsumowaniu jako działki o wielkości 0 arów, żeby zobaczyła działkę podrzędną prawidłowo ta musi mieć co najmniej 2 ary. Na przykład wyrysowane sąsiadujące ze sobą uprawy pszenica 9 arów i ziemniaki 1 ar w podsumowaniu figurują jako: jpo 10 arów, pszenica 9 arów, ziemniaki 0 arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3011
O ja pierdziu 😃 Wchodzę wczoraj we wniosek z nudów i zdziwienie, bez żadnego problemu zalogowałem się, wypełniłem cały wniosek 10 działek w pół godziny, błędy żadne nie wyskoczyły, zapisuje w roboczy i się wylogowałem 😃 Dzisiaj z 5 razy próbuje się zalogować i otworzyć wniosek roboczy, a tu za każdym razem wszystko cacy chodzi bez problemu 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3

no u mnie też nawet działa, te wnioski co miałem z błędami to poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

u mnie również nareszcie udało się bez błędów, tylko co z tego jak teraz inny problem, nie można dodać nowych działek, po wyrysowaniu wyskakuje błąd geometrii , i kolejny problem to nie można zapisać wniosku a wcześniej te funkcje działały , i kilka godz robienia wniosku w h---j poszło ,

ktoś oglądał agropropaganda ?  jak wiceminister mówił by już robić wnioski nie zwlekać bo w maju to na pewno nie pójdzie , 

ja nie wiem do nich nie docierają te informacje że my chcemy ale nie możemy 

już wiem czemu nie mogę działki dodać , nie ma ona peg MKO,   i co tu teraz zrobić, jak dostać ten peg kwalifikujący , 

ok panowie rozgryzłem otóż wszedłem  w dodanie ręcznego rozbieżności i napisałem tam że działka jest w użytkowaniu rolniczym zatwierdziłem i już można działkę podać wpisać uprawę i płatności

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Ja też wczoraj wszedłem w wstępnie popatrzyłem i niby ok, ale jest opcja do dopłat do tytoniu nie związana z produkcją ? Bo na papierowej jest ta opcja a w aplikacji nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2
1 godzinę temu, suzuki18l napisał:

ok panowie rozgryzłem otóż wszedłem  w dodanie ręcznego rozbieżności i napisałem tam że działka jest w użytkowaniu rolniczym zatwierdziłem i już można działkę podać wpisać uprawę i płatności

Tak naprawdę przy rozbieżności można wstawić spacje i wystarczy :D, dlaczego się tak męczyć i tyle pisać.
Najgorzej jest dla obrysowanej działki, gdzie przesuwamy granicę uprawy i za każdym razem jest rozbieżność należy usunąć warstwę (warstwy) i rysować od nowa.

Edytowano przez kur
literówki

Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

A u mnie "zaginęło " część działki tzn. jest na mapie , jest nawet jako EFA , powierzchnia całej się zgadza ale w podsumowaniu nie ma. Jest jedna część (TUZ) a drugiej ornej nie ma. Co ciekawe mam ponad 20 działek rolnych a problem tylko z jedną. Czy ktoś miał taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj