PatrykReich

Dzierżawa ziemi z KOWR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzony89    1
Dnia ‎2020‎-‎01‎-‎13 o 19:30, cantstop napisał:

a co sie stało z grupą pieprzyk skoro gospodarowała na takim areale i przestala?zwinel interes?

Co z tego, ze zabrali jak Antoni P. i jego poddani startuja do tych  dzialek i wygrywa ogromnymi przebitkamii. Wczoraj był przetarg na 166ha + budynki i Pan Antoni wygrał za ~ 10.000dt rocznie:) (około 5tys zl za ha)  Ciekawi mnie czy na pewno będzie płacił taki czynsz, bo jak wiemy podpisanie umowy itd. nie jest jawne i nikt tego nie sprawdzi bo chroni tego ustawa:) Ja bym zmienil nazwe "Kowr" bo rzadnego wsparcia ja tam nie widze, ziemia przeważnie trafia spowrotem do duzych grup, sami przyjechali (kowr) do powiatu górowskiego wszyscy rolnicy chcieli ofertówki, a narazie sa same licytacje;) Ziemia na 3 lata bo niby sie sadza a dalej dopuszczają te osoby do przetargu;) Dziwi mnie tez ze tak duzy przedsiebiorca ma ponizej 130ha, bo mogl wziąć i wygrał ~~ 170ha;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.08.2020 o 10:13, dzony89 napisał:

Co z tego, ze zabrali jak Antoni P. i jego poddani startuja do tych  dzialek i wygrywa ogromnymi przebitkamii. Wczoraj był przetarg na 166ha + budynki i Pan Antoni wygrał za ~ 10.000dt rocznie:) (około 5tys zl za ha)  Ciekawi mnie czy na pewno będzie płacił taki czynsz, bo jak wiemy podpisanie umowy itd. nie jest jawne i nikt tego nie sprawdzi bo chroni tego ustawa:) Ja bym zmienil nazwe "Kowr" bo rzadnego wsparcia ja tam nie widze, ziemia przeważnie trafia spowrotem do duzych grup, sami przyjechali (kowr) do powiatu górowskiego wszyscy rolnicy chcieli ofertówki, a narazie sa same licytacje;) Ziemia na 3 lata bo niby sie sadza a dalej dopuszczają te osoby do przetargu;) Dziwi mnie tez ze tak duzy przedsiebiorca ma ponizej 130ha, bo mogl wziąć i wygrał ~~ 170ha;)

Widziałem właśnie ten przetarg a kowr coś odpowiedział na wniosek żeby były ofertowy? Faktycznie bardzo nie w porządku dla rolników a kowr w TVP w teraz wieś się chwalił że ziemia trafi do rolników 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

Witam

Panowie będę brał pierwszy raz udział w przetargu ograniczonym, podpowiedzcie proszę jak to jest z tymi pkt i ofertami . Wiem ze bede miał bardzo duża ilość pkt  i teraz pytanie o ofertę musze złożyć najwyższa czy wpisuje tyle ile według mnie będzie rozsądnie dać. KOWR wydzierżawi ziemie oferentowi który dał najwyższa ofertę??  Czy biorą pod uwagę liczbę pkt a oferta może być  ta co w ogłoszeniu . Wiem dla niektórych pytanie może być "głupie" ale jestem zupełnie zielony w temacie.....

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397

Widać że nie przeczytałeś warunków przetargu. Najpierw przeczytaj uważnie i to dwa razy 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

Przetarg ograniczony , będą naliczać pkt , ofertę należy złożyć w zaklejonej kopercie  bla bla bla.......przeczytałem i nie pusze tam ze kto da wiecej ito , jest podany czynsz dzierżawny i nie wiem czy będzie on przebijany czy jest to kwota która jest stała czy będą patrzeć kto da więcej.....napisałem ze jestem zielony w temacie i prosze was o pomoc a nie o instrukcje i wypominanie  ze czegoś nie zrobiłęm albo nie wiem .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397

Masz w tym bla bla bla, wymienione oświadczenia jedno z nich o akceptacji czynszu dzierżawnego. Wygrywa ten co ma więcej punktów więc logicznie czynsz jest ustalony na początku przetargu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
6 minut temu, Bartek933 napisał:

Masz w tym bla bla bla, wymienione oświadczenia jedno z nich o akceptacji czynszu dzierżawnego. Wygrywa ten co ma więcej punktów więc logicznie czynsz jest ustalony na początku przetargu

Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłacić czynsz za dzierżawę do kowr? W tym roku wydzierzawilem ZIEMIE i było coś że czynsz do 15 października płatny ale nikt nie przysłał mi żadnego wyliczenia na jakie konto i ile mam wpłacić. Czynsz jest w dt pszenicy i nie wiem jak to na pieniadze przeliczyć. Oni sami nic nie przysylaja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszła faktura  z kowr do zapłaty i czynsz jest niższy niż w umowie. W umowie mam 440dt A do zapłaty jest 88dt. Rozumiem że są 2 raty czyli powinno być na połowę. Dzierżawa brana na wiosnę o jest to pierwsza rata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

 

19 minut temu, Andrzejcypis napisał:

Dzis przyszła faktura  z kowr do zapłaty i czynsz jest niższy niż w umowie. W umowie mam 440dt A do zapłaty jest 88dt. Rozumiem że są 2 raty czyli powinno być na połowę. Dzierżawa brana na wiosnę o jest to pierwsza rata 

 Rata za 1 półrocze . Masz proporcjonalnie policzone do ilości miesięcy faktycznej dzierżawy (od podpisania umowy do 30 czerwca ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3242

Panowie ustny ograniczony to był  kto da więcej , ? tak jakby licytowanie ?> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3242

tylko jest problem,w harmonogramie na listopad nie było przetargu na 11.12 , wczoraj było korekta i pojawiła się ta działka ale termin składania był do dziś ,dzialka z somsiedniej wsi , ludzie poskładali wnioski bo chyba była wywieszka , czy da radę coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    272

mieliście kiedyś jakieś nieprzyjemności ze strony byłego dzierżawcy pola z agencji?jest okazja wydzierżawić pare ha,całego pgr nie chce brać w dzirżawe.Dzierżawa krótkoterminowa bo na 3 lata i sobie myśle czy warto stawać do przetargu na jedną kilkuhektarową działke bo to dobra ziemia jest a czynsz wywoławczy na poziomie dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
16 godzin temu, cantstop napisał:

mieliście kiedyś jakieś nieprzyjemności ze strony byłego dzierżawcy pola z agencji?jest okazja wydzierżawić pare ha,całego pgr nie chce brać w dzirżawe.Dzierżawa krótkoterminowa bo na 3 lata i sobie myśle czy warto stawać do przetargu na jedną kilkuhektarową działke bo to dobra ziemia jest a czynsz wywoławczy na poziomie dopłat.

A skąd kolego jesteś jeśli można wiedzieć? Jaki rejon kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj