jjjanek1

Zakup kosiarki sadowniczej do Sadu

Polecane posty

jjjanek1    0

Witam ,chciałbym prosić o poradę potrzebuje zakupić kosiarkę sadowniczą do do sadu Rotosan. Posiadam  2 hektary sadu ,sad jest na terenie równym ,ciągnik posiadam C-360 Który obsługiwał by kosiarkę.Tak naprawdę nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie w związku z tym miałbym prośbę o doradzenie mi .W mojej okolicy idzie dostać sprzęt który linki dałem poniżej kwotę jaką chciałem przeznaczyć to max 6000zł sprzęt potrzebuje o szerokości 1.6m .Jedna z kosiarek ma przesuw boczny Hydrauliczny myślę że do C-360 problemów z podpięciem nie powinno być tylko czy warto brać

https://www.olx.pl/oferta/solidny-rotosan-kosiarka-sadownicza-kosiarko-rozdrabniacz-warka-CID628-IDowxTm.html#ee755998ab

https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-sadownicza-rozdrabniacz-1-4-rokosan-tluka-nowa-demarol-CID757-IDonhKa.html#5eafe6aa65

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
nie wiem jaki masz sad i pasy herb., ale 120 czy 140cm to troche mało. lepiej było by 180 200cm, 60tka da rade. Są też dwuwirnikowe z mcms- u całkiem całkiem. Jeśli tylko do trawy to coś używanego z zachodu (perfect, humus itp)

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjjanek1    0

Bardzo dziękuje za odpowiedź ,160 cm to minimum szerokość oczywiście rozważałem też 180cm. Jesteś drugą osobą która mi mówi aby brać używkę z Niemiec .Ja się trochę boję bo w tych pieniążkach miałbym coś nowego.Kupiłem na samym początku listwówkę z Niemiec z napędem tak na początek aby mieć czym kosić  i okazało się że jak padła listwa to koszt 800zł i ciężko dostać.Dlatego bardziej myślałem o czymś polskim jakby się przekładnia rozleciała to nie było by problemem z częściami dlatego chciałem iść w kierunku polskiego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

na wiosnę szukaliśmy takiej kosiarki dla siebie, najlepiej jakością wychodziła Warka, ale zdecydowaliśmy się na rzemiosło, teść brata polecił nam jakiegoś dziadka który takie kosiarki robi sam, i za te same pieniądze co kosiarka marki Tadlen kupiliśmy rzemiosło, które wykonane jest z blachy 8 i 12mm, a nie tak jak w przypadku tańszych kosiarek 5 i 6mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
robiłem kiedyś takie kosiarki. Jak będziesz kupował patrz na blache, żeby z 1.5 mm nie była zrobiona. blacha na bok w który rzuca śmigło móglby być z grubszej blachy. Sąsiad mial z 3ki to 2 kamienie wybily mu dziury, ja założyłem 7mm to nie było mocnych na nią. Ogólnie patrz na estetyke, jakość wykonania i spawy. Przesuw boczny hydrauliczny to super sprawa, a 60tka da sobie z nią rade

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja użytkuje DS180 już 5 sezonów a wygląda jak nowa, mcms robi ponoć solidne ale drogie względem konkurencji. co do szerokości to zależy od szerokości jaka chcesz wykosić ale też szerokości ciągnika, u mnie 160 slizgami wpadala by w kolejny za kolami niby płytkie i można zmienić wysokość koszenia ale lepiej sprawdza się 180 przy której ślizgi idą trochę szerzej niż koła. co do tych z linków to Warka ma wałek wychodzący ze skrzyni ale nie można bo chyba przestawić pod kątem jak w DS więc przy przesuwie krótki wałek dostaje duży kąt, a ta druga jest dość długa co pogarsza stabilnosc i zwrotnosc a stosowanie długiego wałka jest zaletą jeżeli pracujemy wysunieta ale wadą gdy podnosimy kosiarke gdyż można go zgiać przez nieuwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjjanek1    0

Bardzo dziękuje za wszystkie podpowiedzi ,przyznam szczerze że się nie spodziewałem takiego odzewu :) teraz wiem już mniej więcej na co zacząć zwracać uwagę przy zakupie,spisuje sobie na kartkę na  co mam zwracać uwagę .

Podsumując

-Szerokość do C-360 180 cm będzie ok da sobie radę

-Z blachy 8 - 12mm będzie ok

-Jeśli się trafi z Hydrauliką to nie muszę się martwić że z 60 tka będzie działać i ogólnie jest ok  nie trzeba się martwić że siłownik będzie zacinać itp (lepiej mi pod drzewkami będzie kosić wprawdzie pryskam pasy)

-zwracać uwagę na estetykę wykonania spawy i jeśli będzie to rzemiosło to też można brać

a jeśli chodzi o koło tylnie to lepiej aby była rolka ,czy koło czy nie ma to znaczenia ? i chciałem podpytać o przekładnie Trzeba na coś zwracać uwagę ?.

Chciałem jeszcze podpytać bo 60 km od mnie jeszcze robią takie kosiareczki Woprol będę musiał podjechać i zobaczyć ,może możecie ocenić ze zdjeć czy warto się tym zainteresować wymiar -180cm robią ale o grubości nic nie piszą wiec pewnie standard .Jeszcze jedno najważniejsze pytanie czy lepiej ten sprzęt kupić np w Styczniu czy czekać do wiosny -chodzi mi czy w zimie jest coś taniej czy to bez różnicy zima lato 

https://sprzedajemy.pl/kosiarka-sadownicza-rozdrabniacz-1-6m-woprol-maruszow-kolonia-e30984-nr42280667

 

Edytowano przez jjjanek1
dodany linl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
54 minuty temu, jjjanek1 napisał:

-Z blachy 8 - 12mm będzie ok

 

 

fabrycznych z takiej blachy raczej nie trafisz, standard w tych budżetowych to 5mm na górze i 6mm płozy

jak chcesz to mogę zapytać brata czy ma numer do tego dziadka co naszą kosiarkę robił, ale nie wiem czy nie będziesz miał za daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjjanek1    0

ja jestem ze świętokrzyskiego niedaleko obok Połańca od Mielca 20 km 30km od Sandomierza Tarnobrzega.Więc najrozsądniej by mi było gdzieś z tego Rejonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Wg mnie przesow hydrauliczny zbedny na 2 ha plaskiego terenu. Doplata pewnie ok tysiaka. 

Mialem przed oczami Ditta seria i Warke naraz i kupilem Ditte (jakies 2-3 stowki drozej R-160). Wyglada na solidniejsza i to nie tylko moje zdanie. 

Edytowano przez Shaun
Takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjjanek1    0
44 minuty temu, Shaun napisał:

Wg mnie przesow hydrauliczny zbedny na 2 ha plaskiego terenu. Doplata pewnie ok tysiaka. 

Mialem przed oczami Ditta seria i Warke naraz i kupilem Ditte (jakies 2-3 stowki drozej R-160). Wyglada na solidniejsza i to nie tylko moje zdanie. 

Przyznam szczerze że zacząłem szukać info o Ditta R-180 I TAK JAK PISAŁ Shaun wygląda na solidną ,zadzwoniłem do producenta podano mi nr do dilera z moich okolic 20km od mnie.Koszt 5800zł za R-180 wiec wstępnie na niej się skupie podjadę obejrzeć bo mają na stanie,na necie znalazłem trochę info i dobrze o niej się wypowiadają.Więc jeszcze raz dziękuje za naprowadzenie mnie wprawdzie grubości nie podano mi telefonicznie ale na miejscu myślę wszystkiego sie dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj