danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChiquitaB    758

Aktualnie jedyny u mnie dobrze a nawet konkretnie dzialajacy srodek do kolba albo finish. Mamy na kartonikach pomalowane i jeżeli będziesz zwilzal to, to ci 2 tyg wytrzyma jedno malowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604
3 godziny temu, marcianjargit napisał:

Co na muchy w oborze ?

Muchostop w granuli, postawić tam gdzie ich się najwięcej kręci i cienko rozsypać na jakiejś pokrywce od wiaderka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

sporo tych pokrywek by trzeba... ja narozwieszałem lep tych zwykłych i troche się łapie pozatym posmarowałem kilka miejsc brosem i trochę też padają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14128

U nas to jak pamiętam z tego co się na ryby jeździło to te kopy a potem stogi. Babka taka była to pomimo że nic nie trzymała ale co roku taki ogromny robiła, później ktoś kupił tą łąkę po niej to się zapaliły te stogi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Troker1979 napisał:

Chłodnica przedmuchana. Do 4 stopni potrzeba ze 2,5  ha po doju a przecież podczas doju (ok 50 minut) też pracuje. Jeszcze  pierwszy udój w miarę ale każdy następny coraz gorzej. Jak 4 udoje to teraz 1150 l na 1530 co może wejść(nominalnie 1380).

jak coś z chłodnią ogarnełeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Na muchy w oborze tylko jeden słuszny działający środek nazwa na "d" substancja czynna na "ch"

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
michalcium napisał:

Na muchy w oborze tylko jeden słuszny działający środek nazwa na "d" substancja czynna na "ch"

Wyślij nazwę na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8

Mam pytanie czy na 10 krów mlecznych starczy 100 szt sianokiszonki po praso owijarce mc hale? Do tego będą dostawać kiszonkę z qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
Dnia 6.07.2023 o 10:51, michalcium napisał:

Na muchy w oborze tylko jeden słuszny działający środek nazwa na "d" substancja czynna na "ch"

Po tym słusznym środku przepadaj sobie płuca wyjdzie że jest naprawdę słuszny i do tego płuca krów też są w słusznym stanie 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Kiedy mogę ciapać trawę jeśli w piątek minęło 2 tyg od rozsypania saletry ?, na opady do 1tyg po rozsianiu nie można było narzekać  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
48 minut temu, farmerr96 napisał:

Mam pytanie czy na 10 krów mlecznych starczy 100 szt sianokiszonki po praso owijarce mc hale? Do tego będą dostawać kiszonkę z qq

Jaki duży? 1.2m czy 1.6m. Jeśli jeden snopek wystarczy ci na 3,66 dnia to tak. Dobrze jak by na 4 starczył to z małym zapasem by było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
farmerr96 napisał:

Mam pytanie czy na 10 krów mlecznych starczy 100 szt sianokiszonki po praso owijarce mc hale? Do tego będą dostawać kiszonkę z qq

teraz pytanie ile waży bela i ile dostanie kiszonki z qq krowa ? moje zjadają około 15-18kg sianokichy na dobę a moje bele ważą od 500 do powżej 800kg przelicz sobie nie wiem jak te o których piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127
ThePerkins napisał:

Kiedy mogę ciapać trawę jeśli w piątek minęło 2 tyg od rozsypania saletry ?, na opady do 1tyg po rozsianiu nie można było narzekać  

ja kosze po 3 tygodniach podobno karencja min 4 ale nie ma co dłuzej czekac . po 2 bym chyba nie ryzykował i poczekał conajmniej 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

kurde też mi się tak wydaje że poczekam ale będzie dość stary towar. Jakoś w ten gorąc te trawy szybko się starzeją, plus że będzie w przyczepę to się mokre zbierze i powinno być ok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
17 godzin temu, alfa napisał:

Po tym słusznym środku przepadaj sobie płuca wyjdzie że jest naprawdę słuszny i do tego płuca krów też są w słusznym stanie 

Rozumiem że prowadziłeś badania naukowe w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

Robiłem wyniki wątrobowe sobie  przed i po.  A lekarze weterynarii badali to mówili że szmery u prawie  każdej na płucach . A nie daleko mnie gość bóle w płucach miał i wybadali mu te hujostwo w płucach 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

Płuca same konkretnie nie tylko tak się mówi że płuca a bolą okolice np opłucna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj