danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12192
paawlik227 napisał:

2 minuty temu, slawek74 napisał:

coś czuję że technika doju kuleje...

W sensie???  Może za długo się doją bo sam 4 aparaty i 5 konew... Podciśnienie mam dobre 0.5

masakra 🤦‍♂️


przy 4 aparatach przewodówką mam co robić może piąty bym jeszcze dał radę wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
22 minuty temu, slawek74 napisał:

a wiesz co to pusto dój?

Na paru szkoleniach byłem więc wiem i wiem że strzyków są uszkadzane rozrywane🥴 ale staram się uwijać...

25 minut temu, leszek1000 napisał:

To też może być problem, nie masz żywieniowca ? . Co do mycia, polecam ci piankę przedudojową. U mnie robi robotę. 

to ile masz tych krów ? 

Nie za wiele 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

A skąd mam wziąć drugą osobę do pomocy jak dzieci małe a sami walczymy żona czasem pomoże jak dzieci pozwolą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

ale to chyba ma być dój przewodówką na 4 aparaty docelowo. Są kłopoty to dlatego konwie. Jak nie mam wycieleń to w ogóle konwie nie potrzebne. A i chyba nie da się samemu ogarnąć 5 konwi i 4 ech aparatów. Jak konwia się przewróci to chyba zassie mleko w rurę ciśnieniową spod dekla?

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

To czemu tyle konwi używasz ? Tylko te chore doisz czy zdrowe też ? 

Hahaha źle mnie zrozumielisci 4aparaty przewodowymi i jedna konew do chorych razem 5 sztuk 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

@paawlik227 odrobacz stado tylko dobrym preparatem no i ten dipping jak już radzili Tobie powinien być od razu w innym przypadku to tak jakby go wcale nie było. Jeśli leję się z krów to pytanie czy słoma jest w paszowozie? Odkąd zaczęły się zapalenia nie wprowadziłeś jakiejś nowej partii paszy koncentratu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
53 minuty temu, slawek74 napisał:

masakra 🤦‍♂️

 

przy 4 aparatach przewodówką mam co robić może piąty bym jeszcze dał radę wszystko jasne

 

No przy 4 aparatach mycie pianką + dip to trzeba dobrze latać jednej osobie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Polecam mycie pianą i reczniki jednorazowe, do tego zakładać rękawiczki zeby nie przenosić bakteri. Na koniec diping. Wiem że to schodzi dłużej ale z czasem się człowiek przyzwyczaja i po prostu to robi z automatu. A mocznik w mleku znasz? Albo te co mają somaty jaki kał robia? Pasze pod pysk jeszcze coś sypiesz? Jak tak to w jakiej porcji na raz? ogolnie upaly tez sprzyjaja zapalenią jezeli wczesniej w mniejsz stopniu byly. gronkowca tylko w zasuszeniu mozna ogarnac ale i nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
michalcium napisał:

53 minuty temu, slawek74 napisał:

masakra 🤦‍♂️

 

przy 4 aparatach przewodówką mam co robić może piąty bym jeszcze dał radę wszystko jasne

 

No przy 4 aparatach mycie pianką + dip to trzeba dobrze latać jednej osobie 

mi pomaga żona wyviera i piana i wszystko na czas 4 apara i czasem konew 5 też bym ogarną ale pot z czoła by trzeba częściej wycierać 25szt jak sorawnie idzie 45minut ale jak wszystko ogarnięte to 78somatyka średnia ze zbiornika

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

Ma ktoś z was doświadczenie ze shredlage? Chce w tym roku zrobić. Na pewno musi być SM pewnie tak przynajmniej 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
10 godzin temu, pawlak2507 napisał:

@paawlik227 odrobacz stado tylko dobrym preparatem no i ten dipping jak już radzili Tobie powinien być od razu w innym przypadku to tak jakby go wcale nie było. Jeśli leję się z krów to pytanie czy słoma jest w paszowozie? Odkąd zaczęły się zapalenia nie wprowadziłeś jakiejś nowej partii paszy koncentratu?

A ten dobry preparat do odrobaczenie to jaki? Słomy nie dawałem do paszowozu ale weterynarz też mi zalecił żeby dodawać bo mogą mieć za mało wlukna, a ile tej słomy na te 30szt na dzień dodać w paszowoz....? A paszę raczej ta samą tylko że 3miesiace temu brałem z innej firmy co cienko przedli i tak zamawiało się jedno a przywozili co mieli🤪i od tamtej pory zaczęły się takie skoki a teraz w upały nasiliły! ale już od nich nie biorę 

2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Polecam mycie pianą i reczniki jednorazowe, do tego zakładać rękawiczki zeby nie przenosić bakteri. Na koniec diping. Wiem że to schodzi dłużej ale z czasem się człowiek przyzwyczaja i po prostu to robi z automatu. A mocznik w mleku znasz? Albo te co mają somaty jaki kał robia? Pasze pod pysk jeszcze coś sypiesz? Jak tak to w jakiej porcji na raz? ogolnie upaly tez sprzyjaja zapalenią jezeli wczesniej w mniejsz stopniu byly. gronkowca tylko w zasuszeniu mozna ogarnac ale i nie zawsze.

No z ta piana można było by spróbować. Mocznik mam tak do 200 tłuszcz 4.6 białko 3.6. A kał niema reguły jedne rzadko inne w sam raz. A pasza rano śruta z owsa i pszenżyta 1-2 kg zależy od sztuki i 1-0,5kg koncentratu 38%bialka z dehes i tmr 400 sianokiszonki i1200kg kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Mi po przejściu na kupna pasze a też pszenzyto dawalem somaty spadły.

Ja na przyszly rok chce z shredlage próbować tylko pozadna firmę trzeba znaleźć bo podobno oferują się ze tak tną a lipę walą straszną i żadnych korzyści nie ma. Znajomy co jest żywieniowcem jak jezdzi to mówi że 20% tych pryzm co były niby w tej technologi spełniało jej warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

mi pomaga żona wyviera i piana i wszystko na czas 4 apara i czasem konew 5 też bym ogarną ale pot z czoła by trzeba częściej wycierać 25szt jak sorawnie idzie 45minut ale jak wszystko ogarnięte to 78somatyka średnia ze zbiornika

Tylko 25 sztuk dojnych masz 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

co w tym dziwnego ? ważne że mleko w zbiorniku jest 👍


paawlik227 napisał:

słomy daj zależnie od suchej masy pasz jakie masz od 0.5kg do 1kg na sztukę


radził bym jeszcze dobrego żywieniowca by na to spojrzał co dajesz ułożył odpowiednią dawkę (zbilansował) mi ogarnia z biofed

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
42 minuty temu, slawek74 napisał:

co w tym dziwnego ? ważne że mleko w zbiorniku jest 👍

 

słomy daj zależnie od suchej masy pasz jakie masz od 0.5kg do 1kg na sztukę

 

 

radził bym jeszcze dobrego żywieniowca by na to spojrzał co dajesz ułożył odpowiednią dawkę (zbilansował) mi ogarnia z biofed

 

Był z 1.5 miesiąca temu żywieniowiec co nieco podpowiedział ustalił ale jakichś szałowych efektów nie widziałem i miał przyjechać po 2tyg i jakoś do dziś go niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

to Ty chciałeś odrazu ''szałowe'' efekty 🤔 przy bydle to lata by coś poprawić osiągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Dobrego żywieniowca to trzeba poszukać. U mnie z josery się sprawdza. Po zbadaniu kiszonek, szybka korekta dawki. Sita tmru lub kału, jeżeli sa jakieś problemy z parametrami. Jeżeli nie przyjechał to zmienić firmę z witaminami. Popytać się znajomych hodowców, z kim współpracują. Dobre żywienie to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7923
1 godzinę temu, paawlik227 napisał:

A ten dobry preparat do odrobaczenie to jaki? Słomy nie dawałem do paszowozu ale weterynarz też mi zalecił żeby dodawać bo mogą mieć za mało wlukna, a ile tej słomy na te 30szt na dzień dodać w paszowoz....? A paszę raczej ta samą tylko że 3miesiace temu brałem z innej firmy co cienko przedli i tak zamawiało się jedno a przywozili co mieli🤪i od tamtej pory zaczęły się takie skoki a teraz w upały nasiliły! ale już od nich nie biorę 

No z ta piana można było by spróbować. Mocznik mam tak do 200 tłuszcz 4.6 białko 3.6. A kał niema reguły jedne rzadko inne w sam raz. A pasza rano śruta z owsa i pszenżyta 1-2 kg zależy od sztuki i 1-0,5kg koncentratu 38%bialka z dehes i tmr 400 sianokiszonki i1200kg kukurydzy

Stosunek białko tlusz masz w normie ale parametry są wysokie a tłuszcz powyżej normy więc podejrzewam, że krowy masz w fazach pod klinicznych obu tych schorzeń zamiennie. Dlatego widzisz zmiany w kale a brak typowych objawów. Czujesz amoniak z pysków krów? Słomy daj tyle ile kolega wyżej napisał. Ja na Twoim miejscu zrobiłbym antybiogramy krów, które mają zapalenia. Tak w ciemno to na dłuższą metę nic się nie da wywalczyć. Pewnie masz jakiegoś paciorkowca albo gronkowca. Jak zdrowotność racic i uszkodzenia strzyków - to zawsze podnosi somarykę. Higiena udoju i dipingi na pewno nie pomogą. Przy problemie z mikrobiologią tak ale nie przy somatyce. Jeśli dajesz coś na mykotoksyn to co, ile i od kiedy- te preparaty w początkowej fazie podawania też powodują zapalenia. Wogóle jakie dodatki stosujesz? Jaką masz wydajność, a przede wszystkim jakie okresu międzyciążowy i jak ze skutecznością krycia? Jak występują ruję, czy krowy je wyraźnie okazują? Przepraszam za mnóstwo pytań ale usiłuje dociec przyczyn i Ci pomóc. Jeszcze jedno- czy krowy kładą się po udoju? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

mi każdą pryzmę kiszonki po dwa razy bada ostatnio też zboże wzią na badanie ale ja z nim współpracuje blisko 10lat problemy też różne przerabiałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj