danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

@marcinffff Nie będą się ślizgać. U mnie na takim czymś, tylko, że bez wapna się nie ślizgają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Wyraziłem tylko swoją opinię. Wyjmij kij z d...

jaki kij to Ty się tu na forum wymądrzasz w każdej sprawie

1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

somatyka 380tys ??? na 34 sztuki? sporo. Ale pewnie wystarczy zmienic cos w nawykach i spadloby o polowe.

Tak jak Sławomir napisał tyle kredytu biorę kosztorys troche wiekszy bo 20% mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Ja mam w planach ze zgarniaczami i legowiska sieczka z wapnem i uzupelnianie raz w miechu. W sumie obsluga jak przy rusztach a raczej prawie jej brak oprocz przegrabienia sieczki raz dziennie zapewne no i uzupelnienie raz na miesiac. Posadzka frezowana, no właśnie tu dochodzi co x lat powtorka frezowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, tedek2 napisał:

jaki kij to Ty się tu na forum wymądrzasz w każdej sprawie

On sie nie wymądrza tylko mowi jak uważa ! A ty spinasz sie jak bys mial sie zes**ć ! Wiec nie spinaj sie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
2 minuty temu, Adamqq3 napisał:

On sie nie wymądrza tylko mowi jak uważa ! A ty spinasz sie jak bys mial sie zes**ć ! Wiec nie spinaj sie 🙂

Zesrac to Ty sie zaraz mozesz, podrzucic papieru? nie pytalem o opinie tylko zapisalem jaki koszt i rodzaj obory

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A powiedzcie mi co sadzicie o zywieniu (jako dodatek) jalówek tym nutri honey ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Wy piszecie o materacach slomiano-wapiennych ? To tylko dla wolnostanowiskowej czy dla uwieziowki tez sie nada ? Rzeczywiscie takie trwale, ze chociaz z 2 tygodnie wytrzyma? Co w przypadku gdy krowa "narobi" na taki materac ? Najzwyczajniej w swiecie sie to zgarnia i materac jest dalej suchy, czy zgraniamy razem z niewielka iloscia materaca i tak schodzimy, az do zera ? Czy jednak musimy uzupelniac te sciolke na biezaco ?

 

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, tedek2 napisał:

Zesrac to Ty sie zaraz mozesz, podrzucic papieru? 

Zgasił bym cie ale gówn* sie nie pali. I jak masz takie głupoty pierdo*** to morda w d*p* i zryj kupe 🙂

Edytowano przez Adamqq3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Raczej do uwieziowki lipa z tym bo jednak duzo sztuk wali czesciowo i sika na legowisko to by wiecej zlego jak pozytku bylo. Poza tym bys musial miec przygotowana i umieszana taka slome z wapnem i łopata nosil bys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
19 minut temu, Adamqq3 napisał:

Zgasił bym cie ale gówn* sie nie pali. I jak masz takie głupoty pierdo*** to morda w d*p* i zryj kupe 🙂

Jednak nie jestes nie miły tylko nie dojrzaly, te teksty to były w szkole podstawowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każda inna osoba  wyjaśniłaby powód swojej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak juz budujesz to myśl tak żeby to latwo przedłużyć. Nie tak jak niektórzy robią szambo czy płytę za obora i jest już wtedy duzo więcej roboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
tedek2 napisał:

2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Wyraziłem tylko swoją opinię. Wyjmij kij z d...

jaki kij to Ty się tu na forum wymądrzasz w każdej sprawie

1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

somatyka 380tys ??? na 34 sztuki? sporo. Ale pewnie wystarczy zmienic cos w nawykach i spadloby o polowe.

Tak jak Sławomir napisał tyle kredytu biorę kosztorys troche wiekszy bo 20% mam

Sławek😉 Sławomir to bawi się w Zakopanym😃

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Szambo U mnie z 50m za obora takze nie ma problemu w razie przedluzenia. Jedynie silos paszowy bedzie trzeba przestawic wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Jeśli luzem, to ja jestem zwolennikiem aby krowy, jałówki miały dodatkowo dostęp do ganku / pastwiska 24 h. Powietrze słońce, tego nie kupimy,  racice i wyraźniejsze ruje przede wszystkim oczywiscie karmienieTMR w oborze, jakaś bela siana w kącie. Za 2-3 lata jeśli się nie wypalę he i chęci będą to coś wybuduję również ale jeszcze kilka ha muszę wykupic dzierżaw bo dzierżawca odchodzi na emeryturę i trzeba $ trochę uzbierać. Kredytów jak najmniej, wystarczy spojrzeć co z bykami sie dzieje. Czytałem dziś w TOp agrar , obora za 10 mln... ludzie to naprawdę mają fantazję 👍 zero wycieczek , wolnego nic... w okolicy mam dużych obszarowców co tylko uprawa roślinna,  inna robota , trochę pożyją

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

kr9292 z czego te stanowiska z chrustu czy tasma izolacyjna bo za 200 to rury nie za dużo😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

bo żeś sam spawał 😛 jedne wygrodzenie do uwięziowej 165 zł, (dziadyga nawet 5 zł  spod Myszyńca  opuścić nie chciał :P ) , wymieniałem kilka i materace wszystkie, nowe ruszta stalowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Eeej no nie jest tak źle, też bym się w 200zl wyrobił. Ja wypialem tylek na banki, kredyty i ekipy budowlane i zamkast budować nowe przerabiam stary budynek. Akurat w miarę się nadaje, 12m szerokości, 3m wysokości do sklepienia, będzie spoko uwięziowka na 40 stanowisk. Tylko coś ludzie dzisiaj malej wiary, przeraża ich sajgon w oborze, porozwalane posadzki, ścianki do wyburzenia, ogólny bajzel bo produkcja i budowa w jednym... A z drugiej strony mówią że lepiej nowe porządne... I spłacać setki tysięcy. Albo to ja mam takie dziwne podejście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jeśli ściany i dach w miarę się kupy trzyma to tak, ale jeśli popękane i przechylone... lepiej pociągnąć linką resztę. W mojej obecnej oborze były :konie, trzoda, krowy, kury O.o psy koty wszystko... trzoda zlikwidowana, z wolnostanowiskowej  dla trzody na bezsciółkowy dla krów, kucie, kopanie ręczne kanału na gnojowicę O.o ci ludzie już nie żyją, a robili za 70 zł dziennie + jedzenie... :( 

2 minuty temu, czesio1612 napisał:

@marcinffff w ostatnim numerze?

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

Czytałem dziś w TOp agrar , obora za 10 mln... ludzie to naprawdę mają fantazję 👍 zero wycieczek , wolnego nic... w okolicy mam dużych obszarowców co tylko uprawa roślinna,  inna robota , trochę pożyją

Dlaczego zero wycieczek?? 🤪 To nie jest chyba gospodarstwo rodzinne, w ktorym pracuje ojciec matka i dzieci, a raczej moloch pełen pracowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj