danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolniik122    113
6 minut temu, dantur96 napisał:

Muszę spróbować tego baobi. O hulku słyszałem że lubi się wywracać 

3 rok mam hulka i nigdy sie nie połamał czy wywrócił, nawet mimo lipcowych wiatrów stał, a miał coś koło 3,5 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    588

Ja dopiero 8 kilka lat uprawiam i każda odmiana(przeważnie topowe/polecane) była ok bez względu na warunki pogodowe z 70+/-  ton/ha zawsze było . Pewnie to kwestia klasy gleby i nawożenia. Kuku nigdy nie żałuje. Baobi i Hulk to było najwięcej masy ale i Rosomak mnie zaskoczył choć nie za wysoki właśnie był. Ale strawność chyba nie najlepsza bo bydło kręciło nosem. Najlepiej pobierały Mas16 i ostatnie w tym i ubiegłym roku maximaize z syngenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349

Jak jest woda to da te 70 ton ale widzisz rok temu było 7.5 z hektara rozrzutników w tym roku 3.5 . U mnie nigdy nie było tak słabej kukurydzy jak w tym roku aż boję się kolejnego roku co to będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
22 minuty temu, KTJW napisał:

Zgadzam się w 100% ale jak kukurydza nie osiąga 2m to możesz sobie wyobrazić ile ma liści i jak wyglądają

Dokładnie nie pamiętam ale coś około 400 za jednostkę, w tym roku na pewno posieje jej więcej Ogólnie to nie rozumiem nacisku na odmiany typu Pioneer itp. Miałem w tym roku na jednej działce Bogorie z Amforą, jedna nie odbiegała od drugiej, a cenowo różnice widać

To powiem, że nie za dużo bo tyle to już krzyczą za polskie odmiany.

Jeszcze mnie zaskoczył w tym roku Danubio z saatbau.

Edytowano przez Rolniik122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    588

U mnie przed siewem nie padało dwa tygodnie i po siewie półtora miesiąca. Później kilka deszczyków raz na dwa tygodnie po parę litrów. Wyrosła na 3,5 metra, kolby też okazałe. Kukurydza i lucerna to przy tych niedoborach wody rośliny co ratują d*pę hodowcom. Traw w tym roku praktycznie nie miałem mimo bardzo solidnego nawożenia. Dopiero od paru tygodni zielono na łąkach. A ziemie mam dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349
1 minutę temu, Troker1979 napisał:

U mnie przed siewem nie padało dwa tygodnie i po siewie półtora miesiąca. Później kilka deszczyków raz na dwa tygodnie po parę litrów. Wyrosła na 3,5 metra, kolby też okazałe. Kukurydza i lucerna to przy tych niedoborach wody rośliny co ratują d*pę hodowcom. Traw w tym roku praktycznie nie miałem mimo bardzo solidnego nawożenia. Dopiero od paru tygodni zielono na łąkach. A ziemie mam dobre.

To jakie masze gleby bo jak masz dwójkę albo jakaś 3a i jeszcze na podmokłym terenie to i dwa miesiące może nie padać a będzie rosła. U mnie w tym roku na 4b i 5 klasie było wszystkie gleby wysokie słabo utrzymują wodę 😃może ktoś mieć te same gleby ale ciut niżej i już będzie inaczej rosło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
6 minut temu, Rolniik122 napisał:

To powiem, że nie za dużo bo tyle to już krzyczą za polskie odmiany.

Jeszcze mnie zaskoczył w tym roku Danubio z saatbau.

Miałem Danubio i co prawda była najlepsza w tym roku, ale 3 małe wózki, t088 z nadstawkami z ha, max 2 metry przy nawożeniu 250 poli i 250 mocznik to trochę mało mimo wszystko. Nie ma wody, nie ma niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
Przed chwilą, niesamowity90 napisał:

Miałem Danubio i co prawda była najlepsza w tym roku, ale 3 małe wózki, t088 z nadstawkami z ha, max 2 metry przy nawożeniu 250 poli i 250 mocznik to trochę mało mimo wszystko. Nie ma wody, nie ma niczego.

Tak, brak wody nie ma wydajności. U mnie danubio w okolicach 3 metrów, przy nawożeniu gnojowicy w opór i mocznika dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3973

To mieliście lux kukurydzę. U mnie przy nawożeniu 70 ton obornika, 100 kg soli, 150 polidapu urosła taka potężna że z najsłabszych kawałków było 0,7 przyczepy venhius z ha. A na najlepszych 1,5 przyczepy. Nikt na okolicy nie pamięta takie suszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Zauważyłem że chyba po gnojowicy trochę lepiej rośnie, zapomniałem dodać że jeszcze umiarkowana dawka obornika tam była pod danubio poza tymi nawozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    588
10 minut temu, dantur96 napisał:

To jakie masze gleby bo jak masz dwójkę albo jakaś 3a i jeszcze na podmokłym terenie to i dwa miesiące może nie padać a będzie rosła. U mnie w tym roku na 4b i 5 klasie było wszystkie gleby wysokie słabo utrzymują wodę 😃może ktoś mieć te same gleby ale ciut niżej i już będzie inaczej rosło 

Przewaga IIIa na tym kawałku do IVb i góra, takie zbocze pół na lewo pół na prawo. Obornik jesienią i orka. Na wiosnę brona po skibie i brona po nawozach i finito. Nie jakieś pieprzone poplony czy teraz okrywy czy ekoschematy.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
2 minuty temu, niesamowity90 napisał:

Zauważyłem że chyba po gnojowicy trochę lepiej rośnie, zapomniałem dodać że jeszcze umiarkowana dawka obornika tam była pod danubio poza tymi nawozami.

Ta, tylko jak masz koncówkę rozbryzgową to musisz za polaniem odrazu wymieszać bo składniki wyparowują, inaczej na darmo polane.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349
5 minut temu, Troker1979 napisał:

Przewaga IIIa na tym kawałku do IVb i góra, takie zbocze pół na lewo pół na prawo. Obornik jesienią i orka. Na wiosnę brona po skibie i brona po nawozach i finito. Nie jakieś pieprzone poplony czy teraz okrywy czy ekoschematy.

No to 3a to już dobra gleba pod kukurydzę. Kumpel miał w tej samej wiosce na właśnie 3a to wyrosła na około 4 m przy nędznych opadach 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349
10 minut temu, krzychu121 napisał:

To mieliście lux kukurydzę. U mnie przy nawożeniu 70 ton obornika, 100 kg soli, 150 polidapu urosła taka potężna że z najsłabszych kawałków było 0,7 przyczepy venhius z ha. A na najlepszych 1,5 przyczepy. Nikt na okolicy nie pamięta takie suszy 

Oby następny rok był lepszy 😃u mnie też nikt takiej suszy nie pamięta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    239
dantur96 napisał:

Muszę spróbować tego baobi. O hulku słyszałem że lubi się wywracać 

Hulka nie polecam jest strasznie łamliwa miałem 2 razy i za każdym razem sporo zostało na polu całych roślin łamała się tuż nad ziemią. za rok zasiana inna odmiana na tym samym polu i dostała dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3973
25 minut temu, Rolniik122 napisał:

Ta, tylko jak masz koncówkę rozbryzgową to musisz za polaniem odrazu wymieszać bo składniki wyparowują, inaczej na darmo polane.

Zrób swój test i wtedy będziesz wiedział kiedy składniki wyparują a kiedy nie. Zamiast czytać i wierzyć w te bzdury co tam wypisują. Jak Daniel napisał. Na trawie rośnie bez mieszania.  

Najważniejsze to wozić w pochmurny a najlepiej deszczowy dzień i za to powinny być punkty w tych zjeboschematach a nie za jakieś aplikatory. Ludzie nawożą gnojowica czy gnojówka przy temperaturze +30-35 stopni i bez większych perspektyw na deszcz a później zdziwienie czemu trawę wypaliło. A powinno z tego co piszesz ,, polecieć '' wszystko w powietrze. To jak to wkoncu jest ?

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349

U Mnie monster też rok temu sporo było połamanych ale ze była gęsto posiana 93tys to Tylko się opierała o inne i nie było praktycznie żadnych strat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3973
15 minut temu, dantur96 napisał:

Oby następny rok był lepszy 😃u mnie też nikt takiej suszy nie pamięta 

Oby bo w tym roku wielu kończy gospodarzenie a jak za rok się powtórzy 3 raz z rzędu taka susza to i najlepsi padną bo ile można ponosić koszta i dokładać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    273

Daj spokój z tym monsterem miałem 2 lata temu to miejscami zapomniał kolby wypuścić taki to specjał, nigdy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj