krzysiekfarmer5

jaki jęczmień jary wybrać

Polecane posty

masio513    50

situ14

no to może troszkę za dużą normę zastosowałeś, ale ładnie sypnął, też chciałbym celować w okolice 7 ton.:) zakupiłem dzisiaj Flavoura 350kg na 2.5ha po 2300 brutto :o zamierzam po 130-135kg/ ha wysiać na IVa, IVb, zobaczymy jeszcze kiedy wejdę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
4 godziny temu, Zetor-7340 napisał:

Zamówiłem Eunove na IVa/b, jakie opinie ?

Słaba odmiana .Ojciec tak się nią zachwycał ,a w zeszłym roku zmienił zdanie ,jak zakupiłem Soldo .W tym roku też Soldo cena 1640netto .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
5 godzin temu, masio513 napisał:

situ14

no to może troszkę za dużą normę zastosowałeś, ale ładnie sypnął, też chciałbym celować w okolice 7 ton.:) zakupiłem dzisiaj Flavoura 350kg na 2.5ha po 2300 brutto :o zamierzam po 130-135kg/ ha wysiać na IVa, IVb, zobaczymy jeszcze kiedy wejdę:)

jaka jest zalecana norma  flavora,kolego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
1 godzinę temu, RafaKdziela napisał:

Słaba odmiana .Ojciec tak się nią zachwycał ,a w zeszłym roku zmienił zdanie ,jak zakupiłem Soldo .W tym roku też Soldo cena 1640netto .

I jaki mniej więcej plon rok temu Ci wyszedł z Soldo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
panowie potrzebuje zakupić na niewielki obszar jakiś jęczmień na wysokiej nodze co by się ładnie go kosiło w żniwa, koniecznie z jasnym zabarwieniem i na mocne gleby co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

kiko80

Sprzedawca mówił 125 kg wysiew, ale nie pamiętał jaka jest MTN i siła kiełkowania, dlatego myślę, że będzie trzeba zwiększyć normę siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
9 godzin temu, Przem00 napisał:

I jaki mniej więcej plon rok temu Ci wyszedł z Soldo?

W galerii mam zdjęcia i wszytko pisze .

  • Like 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
9 godzin temu, masio513 napisał:

kiko80

Sprzedawca mówił 125 kg wysiew, ale nie pamiętał jaka jest MTN i siła kiełkowania, dlatego myślę, że będzie trzeba zwiększyć normę siewu.

150 siałem go w 2 roku wyszło  ok  plon  w granicach 7 t , 125 mysle ze troche za mało 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Siał ktoś jęczmień jak pH wynosiło 5 ? Jest sens siać?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.02.2018 o 00:08, RafaKdziela napisał:

Słaba odmiana .Ojciec tak się nią zachwycał ,a w zeszłym roku zmienił zdanie ,jak zakupiłem Soldo .W tym roku też Soldo cena 1640netto .

Gdzie za tyle kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Witam kupiłem jęczmień jary oberek MTZ to 55.25g zdolność kiełkowania 99%  ile polecacie go wsiać na 1ha? Klasa ziemi 3 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie Kucyk lipa mimo skracania się połozył plonok 4tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Avalon odm. browarna dość wysoka wyr. 90 i przy 5 tonach ustał ,sieje w tym roku ponownie.Nie był skracany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
2 godziny temu, haczyk5 napisał:

Witam kupiłem jęczmień jary oberek MTZ to 55.25g zdolność kiełkowania 99%  ile polecacie go wsiać na 1ha? Klasa ziemi 3 4

a jaką planujesz obsadę roślin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakieś opinie na temat Oberka? Jak wychodzi na 3-4 klasie? Czym zaprawiać nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

a co powiecie o jęczmieniu który sprzedaje chemirol - olympic ? (cena ok 220 netto za 100kg na dluższy termin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taniaagro    3
2 godziny temu, Yankess napisał:

Jakieś opinie na temat Oberka?

Sąsiad miał w tamtym roku i nie wyglądało to źle. Myślę że warto.

 

2 godziny temu, Yankess napisał:

Czym zaprawiać nasiona?

Coś klasycznego typu Kinto duo i systiva, rośliny po systivie są wyraźnie zdrowsze, zobacz w galerii bo ktoś fajne porównanie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@haczyk5 według mnie 300 roślin/m2 w zupełności wystarczy,więc przy MTZ 55.25g i zdol.kiełkowania 99% wychodzi 170kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez Vril
      Anonymous dating without prejudice
      Genuine Females
      Unsurpassed Сasual Dating
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj