kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

zeno    13

Miałem przyjemność użytkować oba ciągniki i c 330 jest dużo wytrzymalszy niż t 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

10000motogodzin 20 lat temu około.

 

 

10000 mth miał 20 lat temu?? Czyli do tej pory ma ~18500 mth??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markmajster    0

Nie wiem ile ma bo wtedy w liczniku linka pękła. I niby ma nie wytrzymać jak ktoś o niego dba to czemu nie. Jak chcesz mogę foty przesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jasne 18000 mth :) Moj ciapek wytrzymał 10000 remont po 20 latach ale ostatnie godziny wygladały tak , ze nawet zapalic nie chciał bo nie miał spręzania wiec te nawet niech 15000 nie wierze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

jak chcesz mogę fot przeslać z tabliczką.

I co mi po twojej tabliczce skoro ona mi nie powie prawdy o przebiegu twgo T25 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorekkk    0

Przepraszam ze sie wpier..... w parade..... bo mam dylemat jakie plugi kupic do Ltz 55a???ziemia klasa 4...

kposy ja ci proponuje T25a poniewaz jestem jego posiadaczem... w polu jest zwrotniejsz niz c330...wiem ze nie jest mocniejszy no ale do lekkich prac jest lepszy....

 

Moj sasiad ma t25a.. i ma 9000 mtg bez remontu i idzie jak szalony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

ja za T-25 w zime -15 i pali bez problemu odprężnik troche pokręcić i chodzi a 30 to wode trzeba grzać....A tak wogóle jest to zwrotniejsza, wygodniejsza i mocniejsza maszyna wiem bo mam władka i naprawde jak sie dba to sie ma.Pozdrawiam


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Mam wladka od 26 lat obrabiam nim 25 hektarow nie wiem ile ma motogodzin bo linka pekla wiele lat temu ale napewno ma kilkanascie tysiecy a silnik wciarz jest orginalny bez rematu kapitalnego wiec mam do tego ciagnika szacunek... Sasiad ktury kupil ze mna c330 robil juz dwie kapitalki co do uciagu to nie wiem ktury silniejszy ale wladek mimo smiesznie malego silnika ma niezla krzepe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

To niemożliwe żeby T-25 wytrzymał kilkanaście tysięcy mtg bez remontu silnika i coś nie chce mi się wieżyc że obrabiasz nim 25ha. Też mam T-25 mój jest już po remoncie silnika jak miał coś ponad 3 tyś mtg i pracuje tylko jako pomocniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Wiem ze to dziwne ale prawdziwe :P co prawda skrzynia biegow sie rozsypala kilka lat temu a silnik jest czarny i bierze olej ale to orginal . Sasiedzi tez dziwia sie ze on jeszcze chodzi ;) no a dwadziescia lat temu obrabianie takiego arealu takim ciagnikiem nie bylo niczym niezwyklym to dzis ludzie zastanawiaja sie czy na 10 hektarow starczy 50 konny ciagnik... Ja dzis jestem juz rolnikiem.. z doskoku bo pracuje poza gospodarstwem i niechce inwestowac w rolnicstwo wiec musi wystarczyc moj wysluzony wladek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mój jest z 1985 roku

Licznik stanął gdy miał 12 lat ,jest na nim 4800 mtg

Zjeździły się opony oryginalne ,potem dębica 12,4, potem olsztynki 12,4 ,potem radialki 12,4 do polowy bieżnika a 4lata temu zamieniłem je na continętal (z kombajnu) W silniku zmieniałem pierścienie i panewki korbowodowe ,pompa nadal ma obydwie plomby ,

Nadal bardzo dobrze pracuje i nie trzeba kapitalki (brony 4 , podorywka 4x28 ,siewnik nordenster 2,5 m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Wiem ze to dziwne ale prawdziwe ;) co prawda skrzynia biegow sie rozsypala kilka lat temu a silnik jest czarny i bierze olej ale to orginal . Sasiedzi tez dziwia sie ze on jeszcze chodzi :P no a dwadziescia lat temu obrabianie takiego arealu takim ciagnikiem nie bylo niczym niezwyklym to dzis ludzie zastanawiaja sie czy na 10 hektarow starczy 50 konny ciagnik... Ja dzis jestem juz rolnikiem.. z doskoku bo pracuje poza gospodarstwem i niechce inwestowac w rolnicstwo wiec musi wystarczyc moj wysluzony wladek :D

Mój Wadek rok 87 przez 13 lat obrabiał 10ha, teraz pracuje jako pomocniczy "w wieku lat 18" miał zrobioną kapitalkę silnika, z mojej winy. Chciałem oszczędzić parę złotych i kupiłem olej rozlewny z beczki 200l efekt oszczędznia zatarty silnik. Jako pomocnicz Władzio jest super ale orać 25ha to strata czasu i paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

bierz te 25 tańszy ponad o połowe a sile tak samo

miałem kiedyś bardzo dobry ciągniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Od kiedy to t25 jest tak samo mocny jak 330 - gwarantuje ci ze 330 wiecej pociagnie, sprawdzone u mnie na polu w plugu 2 - sasiad mi tez takie bajki opowiadal zanim zobaczyl co z ta sama "maszyna" robi jego wladziu ;)

 

Owszem t25 ma swoje zalety, ale tez i wady - jak kazdy ciagnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

Każdy ciągnik ma zalety i wady ,ale ktoś powiedział ,że c 330 jest od władka mniej zwrotny:D hahaha chyba w snach. Władek jest niedość ,że bardziej wywrotny to jest w nim taka dziwna pozycja za kierownicą że szok:D

 

 

Wiem jedno żywotność silnika c 330 jest większa niż u T25.

A i jeszcze jedno.Może rusek ma wydajniejszą hydraulike ale z czym do ludzi jak te przewody stale przeciekają. Władek również skrzynie ma słabszą. Dowód? Kolega miał prase JD kostkującą i ciągał ją T25 i mordował sie 3 lata aż zmądrzał i kupił c 330. Przy prasie władek kapitulował biegi wyskakiwały.

 

A teraz konkurs.Wiemy że C 330 da rade pracować w prasie zwijającej to może ktoś pokaże jak władek zapier......la tak samo skutecznie ze zwijającom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja to powiem jedno ten i ten dobry ale nie powiem czy t-25 jest lepszy czemu bo cena jest mniejsza czy ma te chłodzenie powietrzem czy jest zwrotniejszy i ma te biegi niby lepsze. Raz siedziałem z ojcem i rozmawialiśmy przy mechaniku z agromy że ciągnik trzeba sobie kupić i ojciec mówi 30 lub ruski. To co mechanik powiedział że ruskiego to nawet nie szukaj. A że t-25 nie którym po te 10 000 mtg zrobiła to takie zadowolenie i co z tego że zrobiła jak przy 20 tyś się rozleci. Moja ciotka 30m obrabia 40ha i ostatnio jak jeździłem tą 30 to na liczniku miała coś ponad 5000 mtg ale i tak to nie prawda bo licznik nie liczy a i licznik to może i nie oryginalny jeszcze dodam że ta 30 to kapitalki nie widziała ale w pier... to ona cały czas dostaję przy prasie to nawet nie zadymi.I tak myślę że ona ma grubo ponad 10 000mtg więc życzę tyle żeby t-25 chociaż do 15 000mtg doszły bo dla 30 to nic 15 000mtg :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

damajan15 a swistak siedzi i zawija w papierek 40 ha chlopie po 2 sezonach obrabianai była by do kapitalki a orki to sobie nie wyobrazam chyba spi na ciagniku ;/

Jesili chodzi o t-25 to hydraulika tak nie cieknie jak tu wszyscy mowia a jest sporo mocniejsza od ciapaska jesli chodzi o awaryjnosci to jak sie dba to sie ma ma wujek 1 tys mtg ruska robil bo nie było oleju a 30 to jest podobyn ciagnik tylko drozszy od 5 do 8 tys zrobi to samo i sapli wiecej bo rusek jest troche oszczedniejszy.

Co do przebiegu 10 tys mtg to zycze powodzenia w obu ciagnikach po 5 tys zaczynaja sie ostro sypac

30 ma jedna zalete 2 stopniowe sprzegło tylko tym bije na łep ruska takie jest moje zdanie jak bym miał kupować to zalerzy władke szybszy i tanszy 30 2 stopniowe sprzegło i droga troche dlamnie ceny 30 sa smieszne i tyle moge powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Nie wierzysz że 30 da się 40ha pola obrobić to nie wierz ale ja wiem że 30 da się to zrobić może plony to nie są najlepsze ale są. I nie gadaj że 30 po dwóch sezonach by wysiadła bo nie wysiada jeszcze. Ale 30 to dostaje po d*pie bo nikt o nią nie dba stoi na podwórku ale w polu to może po remoncie 30 to byś jej dał radę. Miałem przyjemność jeździć jesienią i się też zdziwiłem że ona tak się trzyma po prostu mnie wmurowało. Fakty są faktami 30 da radę tyle obrobić i wytrzymać. A ci co nie wierzą niech nie wierzą dalej bo wiem że mało kto w to uwierzy że 30 tyle wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj