budzik

DF M620 Agrotron, NH T6090 czy MF 6480

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
budzik    0

Witam pisze na forum z takim pytaniem gdyż jestem przed kupnem ciągnika do prasy, wcześniej ciągałem johny deere 3360 i nie dawał rady ogólnie za słaby przy dużym zgniocie pod górke tylko na polnych szedł ciągnik w stanie dobry więc nie ma mowy że to z winy ciągnika poprostu jes tza słaby bale 450kg robił. Mam na oku te dwa ciągniki i nie wiem który wybrać. Coś słyszalłem że w deutz powyżej 20km/h odłacza sie wałek od przekaźnika czy ktoś coś na ten temat wie żeby coś z tym zrobić bo 20km/h na ta prase to za mało. Czekam na odpowiedź zależy mi czasie bo dotacja czeka do kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Posiadam deutza ale nie zwróciłem uwagi żeby takie coś było przy koszeniu nie wyłączał się to chyba niema nic takiego to raczej jest jakaś bujda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzik    0

a jaiego masz df to nie jest bujda koleszka ma 610 rok temu kupil z prasowal przy slabszej slomie chcial podgonic i 20km/h i sie odlacza walek a u kunerta pytalem i mowi ze jest takie cos ale nie wie czy da sie to przeprogramowac bo tam jakiegos goscia znie ma z serwisu cos mi sie wydaje ze on cos kreci bo wydaje mi sie ze jednak nie idzie z tym nic zrobic

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

kolega adas323 ma agrotrona m ale najlepiej będzie przetestować czyli po prostu włączyć wałek i sie przejechać z prędkością ponad 20 km/h , ja mógłbym tak zrobić ale moge tego nie mieć bo mam mój traktor już 5 lat a w nowych nie wiem jak jest a jeśli chodzi o traktory to wybrałbym deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Pomocy... ale w czym podaj jaką cene Ci proponują i jakie wyposażenie co ja moge poradzić bierz Deutza też mam m620 i moge tylko polecić sprzęt.Ale napisz więcej szczegółów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzik    0

ciagnik glownie do prasy welger 505 i do wlasnego uzytku na 60 hektarow. deutz amortyzowana os szerokie gumy obciazniki przod max kabina na amortyzatorach za 228tysnetto new holland to samo za 250tys netto w deutz jest problem z walkiem przy 20km/h sie odlacza i to wlasnie mnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ty chcesz robić z WOM'em przy 20km/h? Jakie masz ziemie? Jaki profil gospodarstwa? Masz już maszyny, czy dopiero będziesz je kompletował?

 

Założyłeś już jeden temat:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/25025-ktory-ciagnik-deutz-fahr-620-czy-massey-ferguson-6480/page__p__480464&?do=findComment&comment=480464

 

Czyli co? DF M620 kontra inny ciągnik i osobny temat?

Jak masz dulemat to tu trzeba było się rozwinąć:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/9920-jaki-ciagnik-w-przedziale-140-160-km/page__pid__459960__st__60&?do=findComment&comment=459960

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kosić trawę, jak ma równe łąki i duże łąki to można tak pośmigać czasami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Właśnie po co 2 tematy? Nie można było w jednym napisać? Jak byś miał 5 ciągników do wyboru to byś je też grupował w osobne tematy? Proszę o wytłumaczenie, tamten temat sobie edytuj, a ten pójdzie potem do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Biorąc pod uwagę środowisko, jak i charakter pracy wzrost mocy ciągnika nie wpłynie na liniowy wzrost wydajności. Pytanie jak koszt wzrostu wydajności pracy prasy wpływa na całkowity koszt wyprodukowania jednej beli. Jeżeli ciągnik miałby pracować w średnim gosp. to byłby mniej wykorzystany, więc jego eksploatacja będzie droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzik    0

jestem tu nowy zalozylem temat tamten i malo bylo odpowiedzi niczego sie nie dowiedzialem wiec zalozylem drugi po forach nie biegam wiec nie wiem co jak gdzie sie robi zeby bylo w jednym temacie pozniej cos tam poszperam ziemie mam od 1 klasy do 3 ciagnik pisalem wyzej do czego do zwijania mam okolo 1,5tys hektarow do zwijania moze w tym roku bedzie wiecej

 

"Bobek_Farmer" a nie rozumiem jak wzrost mocy ciagnika moze nie wplynac na wydajnosc jesli ciagalem prase ciagnikiem o mocy 115 koni i moglem ja jechac po bizonach w pierwszej fazie zgniotu ponad 20km/h a pozniej dochodzil zgniot balota i coagnik puchl i jechalem 5km/h moglem jechac caly czas 20km/h ale nie przy taim zgniocie przez co balot nie mialby 450kg tylko 300kg jezeli bym robil snopki po 300kg to w ogole sie mija z celem bo po 1 mam placone od tony nie od snopka po 2 jezeli bym robil baloty po 300kg to z hektara przy dobrej slomie mial bym okolo 15 snopkow jezeli mam balota 450kg wtedy jest ich np 10 przez co mniej idzie siatki prasuje sie szybciej bo nie musze stawac na hektarze 15 razy wiazac snopka tylko 10 i idzie duzo mniej paliwa bo jest mnej zwozenia na stok i mniej wywyzenia do firmy dzieki temu robota idzie duzo szybciej

 

i nie wiem co ma do rzeczy jakie wyposazenie ja chce sie dowiedziec ktory bylby lepszy do prasy ktory sie mniej psuje a wyposazenie nie ma tu moim zdaniem nic do rzeczy i do wydajnosci wszytko dla wygody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli szukaj czegoś, co ma boost na WOM'ie, przy prasowaniu bardzo przydadzą się biegi pod obciążeniem. Czyli najlepsze będzie PowerCommand w NH i Dyna-6 w MF. DF nie ma boost'a, więc w razie czego, to nie będzie się posiłkował dodatkową mocą.

 

Przy takiej ilości nie lepiej kupić coś wielkogabarytowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi mi o prasę wielkogabarytową, która nie dość że robi cięższe bele, to ma znacznie większą wydajność gdyż pracuje w trybie ciągłym :) W moim mniemaniu 160KM do prasy rolującej to za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzik    0

w tamtym roku kupilem nowa prase welgera 505 to napewno w najblizszych latach nie bede kupowal nowej prasy a kostka nie wchodzi w gre bo snopki wody nabieraja szybko takiej slomy tam nie chca za bardzo a z wlasnego doswiadczenia wiem ze 160 powinno byc akurat na welgerke plus ta dodatkowa moc jeszcze bedzie w zapasie a wczoraj podpisalem umowe na kupno t6090 z ta skrzynia chyba Power Command ten caly wyswietlacz jest w nim i mam takie pytanie moze ktos wie czy mozna podlaczac do tego wiswietlacza np:siewnik czy prase chodzi mi o to czy bede potrzebowal org komputer od prasy w kabinie ciagnika czy bede mogl podlaczyc prase bezposrednio do tego ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz IntelView? Czy standardową budkę suflera? :) Jeżeli prasa i ciągnik mają Isobus to podłączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzik    0

wyposazenie ciagnika skrzynia 50/h,os amortyzowana,obciazniki,przedni,tuz+wom,kola 650,EHR

 

co to jest ten IntelView i Isobus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj