Skocz do zawartości
pawciopeter

Fortschritt skrzynia biegów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawciopeter    0

Mam problem, zepsuła mi się skrzynia biegów. Przy poprzedniej naprawie popełniłem błąd. Wstawiłem zamiast łożyska igiełkowego miedzianą tulejkę (tak doradził mi ślusarz) ale po 300mth tulejka wytarła się i zaczął wyskakiwać bieg. I teraz się waham czy wstawić oryginalne ale używane wałki z łożyskiem czy przetaczać wałki i nowe łożysko.

Wiadomość z agroFakt.pl

globus512    17

W Postolicach Wiesiek sprzedaje części do Fortschrittów. Poszukaj w internecie jak cię interesują części.

tomek73    189

W Pankowie koło Świdnicy też są części,ogłasza się w autogiełdzie Dolnośląskiej.

Fenol    4

jest forum fanów tej marki, tam pewnie znajdziesz odpowiedz i jeszcze ci obiad dadzą.

templewiak    0

Mam problem z biegami na początku było tak że wbijałem bieg i czasami było normalnie a czasem niby bieg wchodził ale nie było słychać zgrzytu jak normalnie tylko porostu ładnie wskakiwał a ciągnik nie ciągnął a teraz już w ogóle nic nie chce jechać. Co mogło się stać ? Proszę o pomoc.

Model to Fortschritt ZT 303D

Dziedzio92    41

Spaliles sprzeglo , albo jesli nie dociagales to mozesz dociagnac i bedzie dalej ciagal ,w najgorszym przypadku wymiana calego sprzegla

Dziedzio92    41

Jest mozliwe.A powiedz czy czasem przy ruszaniu z obciazeniem paliles sprzeglo tzn. czy czules cos spalone. Mi sprzeglo spalilo sie ze wzgledu na prace z talerzowka ktora wymagala troche mocy od zt 300 ,tez nic nie czulem zeby cos smierdzialo , jedynie brakowalo jak by mocy . Glowna przyczyna tez moze byc ruszanie z duza przyczepa na pol sprzegle tak zaczelo sie u mnie d616 ciagalem , chcac ruszyc z 2 drogowej na polu musialem na pol sprzegle jechac kawalek. Jesli chodzi o uszkodzenie skrzyni jest to malo pradwopodobne z oryginalnym silnikiem IFA , skrzynie tzw. 3 biegowe sa nie do zajechania. Jesli by skrzynia nawalila jak to bylo u mnie to pierw by zanikaly biegi , ale to tylko z silnikiem nie oryginalnym

templewiak    0

Nie śmierdziało do domu dojechałem ale w miedzyczasie zmieniałem rozdzielacz zmieniałem i po zmianie odpalił i nie mogłem jechać . Był silny do końca ciągnął 4 skiby bez problemu

bogdan1234    0

Witam.

Mam Forschnita 303 i problem ze skrzynią biegów.Wszystkie biegi oprócz wstecznego wchodzą idealnie, a bieg wsteczny muszę wbijać śrubokrętem ponieważ rączką nie da rady.

Jaka jest tego przyczyna?

Proszę o pilną radę!!!

Jest jakiś pszyloncznik w sumie skrzyni z przodu po prawej stronie biegów niby zająć i żów może skoczył na zero. Kiedys też nabijalo powietrze jak było po staremu zrobione sprzęgło i taki siłownik w skrzyni w ciskalo i nie było można jechać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cayman
      Siemanko zastanawiam sie nad kumpnem własnie tego FORTSCHRITT ZT 323-A FORTSCHRITT ZT 323-A (797985200) - Aukcje internetowe Allegro co mi o nim powiecie: jak z jego skrętnościa, ile pali, jak z cześciami jest sytułacja, jakie sprzęty pociagnie, jak czesto sie psuje i co głównie(awaryjność), czy dobry byłby do zrywki drzew w lesie, jaka prędkośc rozwija po prostu wszystko bo nic o nim nie wiem po prostu mi sie podoba własnie ten model co wyrzej podałem w linku jutro jade go obejrzeć.
    • Przez Padykilos
      Witam. Mam problem z podnośnikiem. Po podniesieniu i opuszczeniu ramion, samoczynnie się podnoszą. Podczas gdy sie unoszą można je zatrzymać tylko przy użyciu tej samej dźwigni. Z obydwu stron dźwigni do znajdują się dwa "druty", które wyglądają na obcięte lub urwane. Poniżej dodaje zdjęcie. Czy miał ktoś z was taki problem ? Czy może jednak tak ma być?

• Przez misz123
      Ile oleju wlewacie do pompy wtryskowej  do Fortschritta E512 ?
      Prosiłbym o odpowiedź
    • Przez gelek79
      Witam z racji tego że w moim ciągniku fortschritt 323 poprzedni właściciel nie dbał o silnik wymaga on wymiany, szukam silnika w dobrym stanie do jazdy
    • Przez trawek13
      Witam zastanawiam sie dość powaznie nad zakupem fortschritta zt 323 jako pomocnika dla 4 ursusów na 70ha gospodarstwo
      Zwracam sie do was z pytaniem czy w tym ciagniku sprzegło jest razem z silnikiem czy osobno, chodzi mi o to czy da rade połączyc tam silnik dojca 160km ze sprzegłem za pomoca jakiegos wałka (bo kiedys widziałem ogłoszenie w którym forsz miał wsadzony silnik renault i od silnika wychodził jakis wałek do skrzyni
       Podsumowując: Posiadam sam silnik bez sprzegła docisku itp (koło zamachowe mam) czy bede musiał szukac sprzegła do silnika dojca czy sprzegło jest osobno w forszaju razem ze skrzynią
      Proszę o pomoc