kat

Buraki cukrowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113

Trochę mnie dziwi że jeszcze nie było takiego tematu.

Chciałbym żebyście pisali tutaj o nich praktycznie wszystko. Od uprawy poprzez nawożenie, ochrone aż po zbiory.

 

I moje pytanie jaki jest najlepszy środek na rdest i szarłat w burakach? Zawsze pryskaliśmy saherbem ( w tym roku też) Ale po tych burzach zielsko rośnie niemiłosiernie.

 

W tym roku nawożenie:

Przed siewem

obornik jakieś 80t/ha

gnijówka 30m3/ha

saletra 200kg/ha

polifoska 6 200kg/h

 

Dzisiaj przed objechaniem maszynką poszło jeszcze 120kg/ha saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie tez saherbem dwa razy i raz panterą na chwastnice i odziwo jest w miare czysto, takze akcja "graca" chyba nas ominie :lol:

narazie łądnie rosna na 1 czerwca dam zdjecie moze sie zejdą juz rzedy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0
u mnie tez saherbem dwa razy i raz panterą na chwastnice i odziwo jest w miare czysto, takze akcja "graca" chyba nas ominie :)

narazie łądnie rosna na 1 czerwca dam zdjecie moze sie zejdą juz rzedy...

niestety akcja graca mnie nie ominęła, chociaż nie było aż tak źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tragicznie jeśli chodzi o chwasty w tym roku. Za dużo padało u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja też sie przeliczyłem...była i graca i wyrywanie komosy...ale juz jest czyściutko :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U mnie też było czysto po gracy. Ale tylko przez pewien czas. Teraz to się dzicz zrobiła. Takich zarośniętych buraków nigdy jeszcze nie mieliśmy. Ale może to i dobrze. Bo w tym roku buraki są ogromne. I więcej by na polu zostawili.

 

U was cukrownia też mówiła że w doczyszczarko ładowarkach będą pobierać próby na cukier i waga od razu będzie. Załadują tylko tyle co w limicie i resztę zostawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

niby miała to byc tylko taka pogłoska... a jednak prawda...oj chyba sobie damy spokuj z tymi burakami...jak zostanie 30t to co z tym zrobic???

 

ja mam odbiór na 12 października ale znając życie to 5 dni będą w plecy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja mam na listopad. U mnie zawsze mają poślizg koło 2 tyg. Jak pierwszy raz to mówili to śmiać nam się chciało. Ale jak potem to powtórzyli to już nie było nam do śmiechu. Okaże się czy to prawda jak będą od ciebie brali. Bo w cukrowni całkiem poważnie o tym mówili.

 

Jak by mi tyle buraków zostawili to chyba bym trochę jałowizną spasł a resztę do lasu wywiózł dla dzików na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ja miałem mies a 25 września potem przesuneli na połowe października a teraz sie okazało ze odstawa będzie 10 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
U was cukrownia też mówiła że w doczyszczarko ładowarkach będą pobierać próby na cukier i waga od razu będzie. Załadują tylko tyle co w limicie i resztę zostawiają.

 

U nas o takim czymś nic nie mówili :) U nas biorą poza limit tylko ze za 40zł za tonę. A jeśli chodzi o odbiór to gdzieś planowany jest za 2 godziny ;):):) Wcześnie w tym roku zapomnę o burakach :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Ja powiem szczerze ze już na burakach nie byłem z 3 miesiące tragedia są tak zorosnię że sasiad myslał ze to są ziemniaki a to wszytsko dla tego ze nie było babo pielu ;):) są bardzo żadko zasiane i gapska wydziobaly polowe akurat w trym roku warunki im bardzo dobrze sprzyjały i wyrosły nad ziemnią i teraz mam problem czym je kopac? holmmerem jak bedzie mi kopał to połowe ich obednie ale znowu jakim kleinem jednorzedowym by bylo wszystko ok ale bym sie bawil z tyzien.

U nas kampania zaczyna sie okolo 25 wrzesnia czyli ja jestem pierwszy a buraki wykopie mi rop'ą taiger nowym nabytkiem wojuek @Piotrka


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

jakie sa naklady na buraki? tak podsumowujac ile was wychodzi razem? ile tak z ha "sypia" buraki? slyszalem ze trzeba je opielac recznie bo inaczej nie da rady to prawda? jak radzicie sobie z chwastami??


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no i moje buraki wczoraj pojechały...było 4,3ha, 310t i 16,8% cukru.jutro może będą wytłoki...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46
:P wierz mi, że nie...pole miało 540m to neptun prawie zawsze dojeżdżał z podniesionym zbiornikiem.a jak pasował dobry rządek to 40-50m brakowało mu do końca pola...co z tego ze wydajnośc jak po 30zł/t

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Nie dopisałem że ponad limit oddaje się prawie za darmo,ale co zrobić?Nie zostawi się na polu.Cukrownia i tak przerobi i za cukier weżmie taką samą cene. :angry:

Ja dzisiaj zacząłem troche kopać to tak samo.Przyczepa musi stać w drugim końcu bo raz na około nie starczy obiechać!Nie to co w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To ładnie. O ile przekroczyłeś limit? I wprowadzili te wagi do ładowarek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@ pioter lepiej było dla byków zostawić ja po 30 zł

 

ja w tym roku mam jedną działke 24m / 1200 to przeczówam że stollem w 1 strone nie przejde a druga 40 m /900m reszta w 3 kawałkach po 0,5 ha ale dobrze że wszystko blisko domu

 

Wytłoków w tym roku nie biore tylko sprzedaje ba mam kuku do groma i sianokiszonek a dla jałówek siana na 2 lata także po co mam kuć w zimie wytłok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

prawie 100t ponad limit.w tym roku miałem zanieczyszczenie 5-6% a w zeszłym 11% i akurat o te kilka % było za mało.jeżeli jest urodzaj to tylko cukrownia na tym zarobi...

 

waga jest.waży jak ładuje ostatni samochód.kierowcy mówili że jak brakuje 3t do pełna to jedzie do następnego sie doładowac, o ile ujedzie...

całe szczęście że nie padało bo miałem jedną pryzme na glinie i byłby mały problem...i tak musiałem je wyciągać -nawet jednego nie dałem rady... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
jakie sa naklady na buraki? tak podsumowujac ile was wychodzi razem? ile tak z ha "sypia" buraki? slyszalem ze trzeba je opielac recznie bo inaczej nie da rady to prawda? jak radzicie sobie z chwastami??

jak zastosujesz od 3 do 5 zabiegów to chwastów nie bedzie i gracowania tez,ja nie gracuje juz 3 sezon i sa czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Nie dopisałem że ponad limit oddaje się prawie za darmo,ale co zrobić?Nie zostawi się na polu.

 

a czy nie można skarmic buraków cukrowych trzodą chlewną? przecież to jest dobra pasza i 20 razy tańsza od zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
a czy nie można skarmic buraków cukrowych trzodą chlewną? przecież to jest dobra pasza i 20 razy tańsza od zbóż

Być może tak,ale ja nie mam ani jednej świnki! :P Nie wiem jak by to było,nie znam się ma chodowli trzody chlewnej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

my osobiście siejemy odmiane Esperanza

plon z ha w tym roku to średnio jakieś 75 ton

z zawartością cukru 16,50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj