Skocz do zawartości
look19

Nauka spawania i toczenia

Polecane posty

marobas    119

te 2 tys. tyczyło się mig'a i to nie najwyższych lotów-ale nie chińskiego, taki właśnie do amatorskich i "półprofesjonalnych" :D, a ten pirotec to zdaje się

mma +tig ;) ale faktycznie z opisu i wyglądu dość przyzwoicie się zapowiada

Edytowano przez marobas

corejack    0

Spoko, sąsiad dał za migomat 1600pln, nie pamiętam, co to, ale mówi, że do cienkich spraw typu "tłumiki" jest ok, ale do grubszych się nie nadaje - za słaby.

Za to tigiem z regulacją poleci i cieńsze, a mma tradycyjnie zlepi większość awarii w gospodarstwie. Dlatego o tym pirotecu napisałem.

Jakiś czas już go mam, sprawuje się bez zarzutu i jeszcze się nie zdarzyło, żeby się zagrzał i wyłączył.

Te elektroniczne urządzonka są naprawdę niezłe; moje potrafi trzymać stabilny łuk już od 10A :)

Na taki łuk można patrzeć w dzień nawet nieuzbrojonym okiem - wygląda jak sztuczne ognie ;)

Junkers    42

Powiedzcie czy to prawda ze Argon ma pol roku waznosci??

Wczoraj tak mi spawacz z dlugim stazem powiedzial. Mam butle z Argonem od nieco ponad roku i nie wiem co zrobic. Jak by byly butle np 2kg Argonu to bym wzial taka bo mala 8kg to mi nie potrzebna i odmienil bym na CO2.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Wiadomość z agroFakt.pl

marobas    119

butla na pewno ma legalizacje na 10 lat, pytanie kiedy była zalegalizowana ;) a argon sam w sobie nie wiem, ale wydaje mi się ze pół roku to nieraz w sklepach leżą, i podobnie jak Ty miałem argon ponad rok i nie zauważyłem jakiegoś pogorszenia właściwości osłony, jak nie strzela i prycha to bym się nie przejmował -sprawdź tylko butle do kiedy ma termin co by nie przeciągnąć, -ale jak kupowałeś rok temu to raczej spokojnie, bo one muszą mieć w dniu sprzedaży ważną legalizacje na ileś do przodu, tylko nie pamiętam dokładnie ile ale raczej ponad rok :/

Junkers    42

Butla byla fabrycznie nowa, nigdy nie uzywana i nabita kosztowala 250zl tak samo zreszta jak Ar+CO2. Legalizacja tak jest wydawana na 10lat.

To niech sobie jeszcze lezy ten argon, Aluminium mam bardzo malo do spawania czasem ktos przyjdzie, szasem swoje. Jak cos to sie go zapnie zamiast mieszanki do spawania zwyklej stali.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez crew19877
      witam, posiadam c328 z przednim turem, do obslugi mam dzwignie na blotniku. Chce zamontowoac z tylu wyjscie na szybkozlacze pod przyczepe sanoka. Zamieszcze kilka zdjec moze ma ktos jakis pomysl jak to zrobic u mnie. 
      czy musze kupic takie cos https://www.olx.pl/oferta/rozdzielacz-kkipra-c-330-ursus-CID757-ID31BpF.html#4d8dc4309f

• Przez wiesiek63zmc
      Witam . Moje pytanie dotyczy wytrzymałości np. rury stalowej do aluminiowej przy tych samych wymiarach średnicy i grubości ścianki.Chodzi mi o wytrzymałość na zginanie.Chcę użyć alu. do żmijki zbożowej ,ślimak pozostaje stalowy
    • Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez slawek4020
      Witam potrzebuje wymiarów ,kątów w łyżce do tura ,ponieważ planuje ją zrobić przez zimę. Jak ktoś kupił nową łyżke to niech pomierzy mi się przyda;)Z góry Dzięki