Zaloguj się, aby obserwować  
kuba99

Jaki jest najlepszy ciągnik w przedziale 80-120 KM

Polecane posty

kuba99    0

trochę mnie znacie z tego forum,ale powiem o co chodzi.

Obrabiam ok.100 ha,mam jeden ciągnik ok.86KM.Teoretycvznie się nim wyrabiam,ale są pewne opóżnienia i nie jest zbyt wygodny,a zdrowie już nie to samo co kiedyś.

Szukam ciągnika FULL WYPAS ,cena zbytnio nie gra roli.

Dużo tu pisano o Fend'cie Black Beauty,może są jeszcze inne o wysokim standarcie i niezawodne.

Proszę o informacje od dilerów i pasjonatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja bym Ci polecił Valtrę serii N lub JD serii 6030. Na taki areał to proponuję moc około 130 KM.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to musze Cię rozczarować bo niezawodnych ciagników nie ma-jedne psują sie cześciej i szybciej a inne później...a jeżeli chodzi o full wypas to moze jakiś JD AP50, Fentd Vario lub jakis inny traktor bez biegów :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Może nowego MF'a s serri 6400? W testach miał najcichszą kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

to Twój ciągnik wie co to "praca" :lol:

ja proponuje coś w granicach 120 - 150 km, bo jak kupisz taki to te 100 ha będzie Ci mało i będziech chciał więcej ;) znam po sobie...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Fendt Black coś tam.. to nie ten przedział mocy

 

zależy jak bardzo wygodnie chcesz obrabiać swoje pole. I jak duże kawałki posiadasz.

 

Bo jak pole masz w dwóch kawałkach po 50ha to można zamontować w ciągniku autopilota , ze wogole nie będziesz musiał w nim siedzieć. Twoim zadaniem tylko bedzie dojechać nim do pola (o ile pola nie masz za domem) oraz wykończyć.

Ale gwarantuje ci że twoje zdanie "cena nie gra roli" zmieni się :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Fendt Black coś tam.. to nie ten przedział mocy

 

zależy jak bardzo wygodnie chcesz obrabiać swoje pole. I jak duże kawałki posiadasz.

 

Bo jak pole masz w dwóch kawałkach po 50ha to można zamontować w ciągniku autopilota , ze wogole nie będziesz musiał w nim siedzieć. Twoim zadaniem tylko bedzie dojechać nim do pola (o ile pola nie masz za domem) oraz wykończyć.

Ale gwarantuje ci że twoje zdanie "cena nie gra roli" zmieni się :lol:

No właśnie.Podałem za mało szczegółów.

Gospodarstwo rozdrobnione,ok.20% motogodzin nabijają mi przejazdy i transport.Przy szybszej jeżdzie czuje się każdy wybój w drodze.Myślę więc o ciągniku wygodnym, także dla pasarzera, z cichą kabiną,Co do powiększania areału to sobie odpuszczam.Myślę o komasacji,nawet za cenę zmniejszenia gospodarstwa.

wolałbym ciągnik podobnej mocy,ze względu na sprzęt towarzyszący który posiadam.

No nie wiem.A może rzucić się na głęboką wodę i pakować się w 150 KM i nowy sprzęt do tego?

Prożba-piszcie jakie zalety mają poszczególne typy ciągników...

Dzięki za życzliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

No nie wiem.A może rzucić się na głęboką wodę i pakować się w 150 KM i nowy sprzęt do tego?

 

 

Jak na 150 km to sobie kup case cvx 1155.

Umnie we wsi takiego mają i sprawuje się swietnie.

 

Oto jego zdjęcia

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...q=sc&cat=53


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0

Arni,dzięki za link.Obejrzałem zdjęcia,ale na nich widac to,czego akurat ja chciałbym uniknąć.Mianowicie niewykorzystanie w pełni możliwości traktora.150 KM,a goście czepiają jakąś trzymetrową talerzówkę i z przodu kultywator samodziełkę.Albo 2 przyczepy 4-ro tonowe.

mój 80-paro konny zrobi to samo.Ciąga pług 4x40.Hektar robi w 50-60 min.

Podobnie agr.ścierniskowy 2,1 m czy upr.-siewny bierny 3m.Ciąga po dwadzieścia pare ton,chociaż w dowodzie jest duzo mniej.

Ale ja na gospodarce naginam już parenaście lat i zasłużyłem sobie na trochę komfortu,żeby nie powiedzieć luksusu.Jakaś resorowana przednia oś,cichutka,przestronna kabina z dobrym sprzętem grającym.A do tego minimum obslugi,trwałość i niezawodność.Tak żeby pochodził 5-7 lat.Potem niech się martwią przyszli zięciowie.

No to jak?Jest taki traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to ile tak naprawde chcesz wydac na taki traktor???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1
Arni,dzięki za link.Obejrzałem zdjęcia,ale na nich widac to,czego akurat ja chciałbym uniknąć.Mianowicie niewykorzystanie w pełni możliwości traktora.150 KM,a goście czepiają jakąś trzymetrową talerzówkę i z przodu kultywator samodziełkę.Albo 2 przyczepy 4-ro tonowe.

mój 80-paro konny zrobi to samo.Ciąga pług 4x40.Hektar robi w 50-60 min.

Podobnie agr.ścierniskowy 2,1 m czy upr.-siewny bierny 3m.Ciąga po dwadzieścia pare ton,chociaż w dowodzie jest duzo mniej.

Ale ja na gospodarce naginam już parenaście lat i zasłużyłem sobie na trochę komfortu,żeby nie powiedzieć luksusu.Jakaś resorowana przednia oś,cichutka,przestronna kabina z dobrym sprzętem grającym.A do tego minimum obslugi,trwałość i niezawodność.Tak żeby pochodził 5-7 lat.Potem niech się martwią przyszli zięciowie.

No to jak?Jest taki traktor?

Ten gosciu ma do niego odpowiedni sprzęt to 5 skibowy obracalny pług.

Ale on się dopiero rozwija


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a prowadzisz jakas hodowle bo to tez ma wplyw na wybor ciagnika jesli masz krowy to ciagnik powinien miec ladowacz czolowy wtedy bedzie dobrze wykozystany ja ze swojej strony polecam deutz fahr 100 lub 120 lub waltre N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

Witam.Ja polecam ciagnik Fendt lub Johne Deere w przedziale 100-150 na pewno bedzie wykorzystany.Innych marek nie biez pod uwagi skoro cena zbytnio nie gra roli.To sa ciągniki ktore znajduja sie w scislej czolówce po kazdym wzgledem


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris20    0

Witam ja bym Ci polecił w twoim przypadku Jelonka a mianowicie JH 6420 albo 6420S. Seria SE ma gorsze wyposazenie i nie sa tak dobre jak seria Premium nieco droza ale z lepszym wyposazeniem. To doskonaly ciagnik do pluga 4 i siewnika uprwowo siewnego 3 m, i innych prac polowych lezejszch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja także bym ci radził kupic JD np. 6430 Premium z bezstopniówko . Wtedy napewno nie bedziesz narzekał na komfort .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja osobiście bym polecił Fendta 412 Vario. (120 KM) ciągnik jest stosunkowo wygodny jego cena tez nie jest wygórowana, a komfort pracy generalnie jest ok. Poza tym z tego co wiem i słyszałem Fendt jest oszczędny w paliwie, oraz dość mało awaryjny. Problemem w Tych ciągnikach jest ich Dealer tzn "Korbanki" ale to wszystko kwestia dogadania sie i w ogóle

Życze udanego wyboru!!!

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
to ile tak naprawde chcesz wydac na taki traktor???

jeśli będzie SPO to do 300-350 tys netto mogę przeznaczyć/jestem na VAT/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Tak wygląda mf serii 7400 z bezstopniową przekładnią:http://www.masseyferguson.com/agco/mf/INTe/Products/Tractors/Arable/7400full1.jpg

A tak valtra serii n:http://www.valtra.com/Entertainment/background/pic/n3_800.jpg. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

jak ja bym tyle kasy mógł wydać i masz ten swój o mocy 86KM to może zerknij na FENDT 312 Vario raczej myśle że byłby to najlepszy wybór moc max. 125KM naprawde sprytny i wygodny traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

ja moge zaproponowac Valtre seri T o mocy od 12o do 140 alob o tych mocach tylko seri N. jezeli chcesz miec pelnom opcje to biez ADVANCE a jezeli nie chcesz elektroniki to HITEH (czy jakos tak). co to komfortu to apotryzowana kabina i przednia os sprawdza sie swietnie, kabina jest przestrona nawet dla dwoch osob- sam to sprawdzilem podczas siania z sasiadem okolo 4 godzin na jednym i 2 na drugim polu. moment obrotowy i inne parametry sa dobre ciagnik ciagnie od niskich obrotow. ogolnie godny polecenia.

tu masz link do fotek http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=14603 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=13237 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=12539 no i filmik z pracy http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=13307


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@silver95 w serii N w wersji hi-tech nie ma resorowanej kabiny, przednia oś jest tylko resorowana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a właśnie że jest resorowana kabina stare T w hi-techu nie niały ale NiT z1w symbolujuż mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

no ale w advance jest..... w koncu w valtrze można wyposazenie wybierac to by sie dogadal co i jak ma byc.

 

 

Ortografia!!


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj