Zaloguj się, aby obserwować  
Mareczek78

Rocznik Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mareczek78    2

Jest dużo naciągaczy, którzy odmładzają swoje kombajny.

Ja np kupiłem swój kombajn a na tabliczce w miejscu gdzie jest ostatnia cyfra roku produkcji jest dziura, najprawdopodobniej wypalona elektrodą.

Pytanie - jak jeszcze można sprawdzić rocznik kombajnu? Gdzie są jeszcze miejsca gdzie nabity jest rok produkcji. Może jakaś część kombajnu na któtej również jest nabity rok produkcji, a tej części się raczej nie wynienia np. obudowa skrzyni biegów.

Przyda się ta wiedza tym, którzy chcą kupić taką mzszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Na hederze jest tabliczka znamionowa, któryś z userów AF pisał, że dzwonił do Płocka, i tam sprawdzili rocznik na podstawie numeru serii, rocznik kombajnu można stwierdzić ORIENTACYJNIE na podstawie roku budowy silnika.

Można też opisać rocznik na podstawie elementów charakterystycznych: dodatkowe lampy, szerokie koła, rewers ślimaka w hederze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

czasami na kloszach lamp sa daty produkcji.. jak bedzie starsza od zadeklarowanej przez sprzedajacego to wiadomo.. na silniku powinnien byc rok produkcji.. na hederze jeszcze jest tabliczka


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rok produkcji można odszukać na silniku(nie jestem pewien ale chyba ona znajduje się od strony zbiornika jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi) jeśli tabliczka nie zniknęła oczywiście. Rok produkcji jest także na hederze od kombajnu(prawa strona jak się nie mylę) i na wózku oczywiście tam gdzie można schować dodatkowa kose. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Ja kupiłem bizona i kombajn jest 1989r Z056/5 a heder Z056/6 wiec nie ma reguły jak ma orginalne gumy to na oponach powinien byc ich rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Powiem tak - po roku 84 było można kupić bizona nowego, jak został przyznany. Jeśli chodzi o starsze maszyny pierwszym ich właścicielem były Kółka Rolnicze Lub PGR-y. Prywaciarz nowego wtedy raczej nie kupił. Mówicie o numerze silnika czy hederu - te elementy - nie w każdy przypadku - ale mogą być podmienione od innej maszyny. Jeżeli kupujemy od kogoś kto wyprowadził sprzęt z fabryki raczej takie historie nie będą miały miejsca. Ale jeśli sprzęt chodził np w PGR, to różnie z nim mogło być. Mam znajomego, który pracował na kombajnach w PGR i mówił, że mieli zapasowy silnik. Jeżeli silnik w kombajnie się zatarł przez noc byli w stanie podmienić drugi. Nie wierzę że ktoś go spowrotem zamieniał na właściwy.

Głównie chodzi mi o wypowiedzi jakiej udzielił FINN odnośnie lamp.

Wiadomo - kto będzie chciał zatuszować rok, to usunie tabliczkę z hederu czy silnika. Diabeł tkwi w szczegółach więc może po nich lapiej się doszukiwać właściwego roku budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam 56 z początku września 1984,i ma stół z 58 na sprężynach.Sami go przyprowadziliśmy z Płocka.Mamy go od nowości.Miał pasy jezdne zęmbate. Czyli mogły przed żniwami być nowe modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na silniku to nie bardzo bo moze silnik jest z innegokombajny albo cos najlepiej na skrzyni biegów albo na swiatłach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Jest jeszcze możliwoś po napisach można poznać jeśli one wogóle są oryginalne bo mniej wiecej co jakiś pare lat się zmieniały napisy na Bizonach ;[


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tej stornu po krórej jest wejscie na podest tam powinny byc 2 ostatnie cyfry ja tak ma usiebie 83 bo z tego roku ma bizona trzeba dobrze popatrzec bo może byc farbą zamalowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

majsterbizon - oto konkretna odpowiedź, dzięki i przy okazji sprawdzę. Napisz dokładniej gdzie szukać numerów, czy są wybite czy to tabliczka, a najlepiej zrób foto.

 

Padł pomysł o sprawdzeniu lamp. Czy chodzi o reflektory główne znajdujące się w pomoście kierowcy?

I czy chodzi o klosze czy o tylną zabudowę lampy.

 

No Panowie - o takie szczegóły mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na skrzyni śa wybite tak samo jak na lampach na lampie sa na tej obudowie tych małych pozycyjnych i kirunkowskazów chodzi mi ota podstae metalową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Można też po kolorze całego kombajnu dojsc mniejwięcej roku produkcji :) Bo np. Bizony z roku 1986 (tak samo prasy z-224) były koloru wiśniowego ciemnego .

Ja mam bizona z 1982 roku ale ktoś 2 próbował przerobic na 3 :) ale jestem pewien ze jest z 82 roku poniewaz na wózku i hederze widnieje taka data .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

To u mnie lepsi artyści byli bo z 1983 chcieli na 88 przerobić :) ale na hederze zostawili 83 i wpadli :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

@pawlus224 - w mojej wiosce jest Z056 '86 i ma kolor pomarańczowy (piasek pustyni czy jakoś tak)

wiem, że ciemną wiśnię miały raczej starsze kombajny.

 

@Gago - nawet, gdyby przerobili '83 na '88 to wprawne oko i tak zobaczy różnice pomiędzy kombajnami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No oczywiście że tak starsze były jeśniej pomarańczowe i miały naklejki farbo malowane też :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak ? to widocznie były i takie i takie :) a mi chodzi dla jasnosci nie o "czerwony" tylko o taki "fioletowy" jakby ...

No ale nie bedę sie kłócił bo na stowe nie jestem pewny :)

Ale co do pras to mam pewnosc bo ze tak powiem "siedze w temacie" :)

 

spójżcie - http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=120067

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=188037

 

ciagniki ursus prasy z-224 też w tym kolorze i roczniku tak malowali , podobnie jak w komentarzach tez słyszałem ,że je eksportowano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

rocznikiem to raczej sie nie jezdzi to nie samochod liczy sie stan a roznice wyposazenia tez oddaja przedzial rocznikowy mam bizona z1982 roku chce go sprzedac mimo wieku jego stan bez odmladzania super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

pisałem nowy temat ale mi zamknął 1 człek!! więc kupiłem rekorda z 1990roku 10 miesiąc a heder jest z 1991 roku kombajn był kupiony w fabryce w 1991 r 11 miesiącu tak wynika z faktury poprzedniego właściciela(ja kupiłem od pośrednika) jak jest to u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj