szakal911

Wszystko o kombajnach Sampo

Polecane posty

claas26    2

Koledzy  mam problem z sampo 500.Mam luźny pas na wariatorze młocarni.Jeśli kręce tym kołem regulującym to młocarnia dochodzi do 1200 obr/m ale pas jest dalej luźny.Nie wiem czy tak ma być.Może pod obciążeniem on sie napnie ale jeszcze nie byłem nim w polu.Mam go dopiero pierwszy sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

on ma być napięty włącz młocarnie i cheder i ma być napięty jak jest luźny to go napnij a jak nie to pas do wymiany jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Tam nie ma żadnego napinania są tylko dwa koła które jak sie kręci wajchą od obrotów młocarni to jedno się zchodzi a drugie w tym samym czasie rozchodzi.Wydaje mi sie że jak reguluje te obroty to ten pas powinien sie równomiernie naciągać.Możliwe żeby pas był aż tak rozciągniety żeby był za długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

a pas nie jest po wydzierany z boku ??? jakiej firmy są pasy ??? bo możliwe że jak jakiś podrobiony to może  u mnie jest sprężyna i ją się napina w bizonie jest tak z boku napinanie i u siebie też poszukaj jakiejś sprężyny lub napinania śrubą ja mam katalog do sampo to mogę ci sprawdzić długość pasa ale ty musisz swój z mierzyć jaki masz bo możliwe że koła są wydarte i pas nie nowy i za daleko wchodzi pas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Znalazłem śrube która służy chyba do regulacji.Pas nie jest powycierany.Poprostu wygląda to tak że gdy to jedno koło sie zwęrza to drugie powinno sie poszerzać w tym samym tempie a ono sie poszerza troche wiecej niz powinno i pasek jest luźny.Ale mysle że regulacja tą śrubą powinna pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Walczył ktos z uszczelniaczem polosi ktory znajduje sie w skrzyni ?
Duzo roboty ?

Sampo 580

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Koledzy wymieniam właśnie łożysko na wale idącym od silnika od strony wariatora w sampo 500.Czy przy wymianie tego łożyska może się cos przestawić na wale po stronie silnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Właśnie przed chwilą zakończyłem żniwa moim sampo 500.Nie mam juz do niego siły.Najpierw poszło mi łozysko za wariatorem i tarcza wariatora zaczela obcierac o rame.Założyłem nowe łozysko oraz oprawe poustawiałem wszystko udało mi sie wykościć 10 arów i znowu to samp dodatkowo łożysko zaczeło sie obracać w oprawie i oprawa do wyrzucenia.Przetoczyliśmy ją na zwykłe łożysko wachliwe i udało sie nam wyeliminować problem z kołem trącym o obudowę ale okazało sie po chwili koszenia że wał ma takie bicie że nie dało sie kosić.Pewnie poszły gumy na sprzegle od silnika ale nie mam już nerwów tego rozkręcać:( Trzeba będzie pewnie przeprosić sie ze starym Matadorem wyciągnąc go z szopy i dokończyć żniwa.Sampo miał być w jego zastępstwie a jak narazie napsuł mi więcej krwi jak matador przez 5 lat:)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

kolego będzie zima to trzeba przegląd zrobić po patrzeć łożyska też najtańszych nie bież bo po 3 godzinach do wymiany są wał se dorób w zimę popatrz by w żniwa następne nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie .... znajomy zakupił niedawno Sampo 500... i jest problem z jego ustawieniem , ponieważ nie można sobie poradzić z nim , bo podciąga słomę do zbiornika - próbowaliśmy już różnych ustawień , czy ktoś wie gdzie może leżeć przyczyna , bądź jak skorygować ustawienia ? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

U mnie też dawało troche słomy do zbiornika.Połóż sito żaluzjowe i zmień kąt kierownicy do wiatru.U mnie pomogło ale i tak zdarza sie słoma w zbiorniku.A i czyśccie często sita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Kierownice do wiatru mam ustawioną chyba na 6.Owsa niestety nie kosiłem a wszystkie ustawienia robiłem tak jak jest napisane na tych nalepkach co są na kombajnie przy ustawieniach.Ja ustawiałem zawsze najmniejsze zalecane a potem w razie konieczności zwiększałem.Zobacz w jakim stanie masz sita może podczas pracy pod wpływem drgań sie troche otwierają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Witam

Zabieram sie za wymiane tulejek gumowych na wale przy silniku w Sampo 500.Powiedzcie mi koledzy czy da sie je wymienić bez odjeżdzania silnikiem.Rozmontowałem wszystko od strony przyspieszacza i wydaje mi sie że powinno się po wysunięciu wału dać wymienić te tulejki ale nie jestem pewien.Jeszcze jedno.Znajomy który ma takie sampo mówił mi że po złożeniu ustawiał wał od storony wariatora czujnikiem zegarowym żeby nie miał bicia.Mam dosyć rozklepane te otwory co mocują te blachę w której siedzi łożysko i tak sie zastanawiam czy musi byc to regulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Podobno sie da,
Mnie tez to czeka bo juz na samym koncu zniw jakby cały mi ten wałęk cofneło i zaczeło mi trzec takie koło.
Ale odjedz silnikiem duzo lepsza robota a z tego co widziałem to maks 2 godzinki i wyjedziesz nim.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Dało sie bez odjeżdzania silnikiem wystarczy zdjąć wariator który i tak musiałem zdjąć żeby wymienić łożysko i wysunąć wał.Wszystko dało by sie zrobic w 4 godziny.Najdłużej zeszło z odkręceniem jednej łopatki na wale bo sie okazało że z nią nie da sie na tyle wysunąć wału.Powiedzcie mi czy ustawialiśćie jakoś ten wał żeby nie miał bicia czy po prostu zakładaliście te gumy i skręcaliście wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ile tam jest tych tuleji gumowych ?
Jesli odjade silnikiem to chyba nie rusze w ogole wału wiec nic nie przestawie.
Jakie łopatki odkrecałes? te od wiatru ?
Łozysko na wariatorze mam raczej dobre bo rozebrałem to w zniwa bo tarło mi takie koło i na ostani kawałek nałozyłem na wał podkladki do przedniej osi od c 360 ;)
Jak rozebrałem to ruszałem tym wałem do silnika i w druga strone wiec raczej te tulejki gumowe szlak trafił.
Miałes podobne objawy ?


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Tulei gumowych jest 4.Ja nie odjeżdzałem silnikiem bo wydawało mi się że mniej roboty jest od strony wariatora pozatym musiałem i tak go ściągać żeby wymienic oprawę i łożysko.Jeśli wał chodzi do przodu i do tyłu to napewno te tulejki.Ja miałem te same objawy.Dodatkowo jeszcze bicie na końcu wału.A łopatkę od wiatru musiałem odkręcić jedną żeby wysunąć wał bo zawadzała o te wajchę od regulacji wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Dzieki wielkie ja raczej silnikiem odjade wiec zdam Ci relajce czy tak prosciej .
Jak narazie jestem zadowolony ze sprzetu a Ty ?


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Ogólnie jestem bardzo zadowolony.Kombajn ładnie czyści jest bardzo zwrotny i mało pali.No i ładnie wygląda chociaż to najmniej ważne:) Tylko boję sie ile wytrzymają te gumy po wymianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

Witam

interesuje mnie kosa do kombajnu Sampo 580 nowa , ewentualnie używana ,  ma ktoś jakieś namiary do firm które sprzedają takie rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek178    1

Witam

 

Panowie mam pytanie odnośnie kombajnu MF20 czyli to samo co SAMPO 680 chodzi mi o płyn do układu hamulcowego i do sprzęgła na zbiorniczkach w kabinie jest opis CASTROL GIRLING FLUID jakim płynem mogę zastąpić ten oryginalny? Czy DOT 4 będzie odpowiedni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj