adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

ozon87    29

Już niedługo otwarcie salonu ursus :)http://www.ursus-salon.pl/

Pol-mot h zmieniono na ursusa h tylko cena strasznie wysoka.... Ursus 10014 h ma kosztować aż 149 568zł brutto :blink: Mam nadzieje że będą dawali duże upusty bo przecież u dilera można dużo taniej kupić a omijająć pośrednika cena powinna być niższa a nie wyższa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Nie no przecież każdy wie że to wcześniej był pol-mot h a właściwie to hattat A i warfama czy ursus raczej tego nie kryje... Zmienili tylko maske, nazwe i mamy nowy ciągnik :) Moim zdaniem ładniejszy od polmota z tą maską ursusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Były MF'oskie konstrukcje- było źle, są Hattat'owskie konstrukcje też źle.

Jak by nie zrobić to i tak nie dogodzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

Ursus- salon, mam pytanie n/t ciągników sadowniczych. Za bumaru Ursus obiecywał, że sadownik 4x4 jest już prawie gotowy, a na polskamaszyna są nawet rysunki nowej kabiny sadowniczej. Czy pol-mot planuje wprowadzić nowy model sadownika? np. na bazie ciągnika sadowniczego Hattat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Witam czy projekt ursusa 1684 upadl ,czy moze bedzie cos jeszcze z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SalonUrsus    0

Witam,

 

Na otwarciu będziemy dysponować Ursusami serii H.

W najbliższym czasie pojawi się 11024 (ok 2-3 tyg.).

Ok marca trafi do sprzedaży 5034, a najpóźniej w kwietniu powinniśmy mieć 9024.

Sadowniczy PIKO nie będzie produkowany w tym roku. Może uda się 5034 w wersji "slim" jeszcze w tym roku włączyć do sprzedaży.

Co do ciagników ciężkich to pierwszym modelem będzie 14034, który wejdzie do sprzedaży pod koniec tego roku.

Obecnie nie ma planów co do dalszej produkcji 1674.

Wiemy, że oczekiwania są wielkie co do URSUSa, ale musicie dać trochę czasu Warfamie.

 

Zapraszamy na otwarcie do Głowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek145    0

Mam pytania:

1 kiedy wejdą do produkcji maszyny rolnicze pod marka ursus ?

2 czy ceny ciągników serii ursus H zostaną zmniejszone w najbliższym czasie ?

3 w jakich cenach można spodziewać się ciągników 9024, 11024 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14
Napisano (edytowany)

Najbardziej to mi szkoda tego 1674 :( jak dla mnie to wizytoka Ursusa wystarczy spojrzeć :rolleyes:

Edytowano przez zenon385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Witam,

 

Na otwarciu będziemy dysponować Ursusami serii H.

W najbliższym czasie pojawi się 11024 (ok 2-3 tyg.).

Ok marca trafi do sprzedaży 5034, a najpóźniej w kwietniu powinniśmy mieć 9024.

Sadowniczy PIKO nie będzie produkowany w tym roku. Może uda się 5034 w wersji "slim" jeszcze w tym roku włączyć do sprzedaży.

Co do ciagników ciężkich to pierwszym modelem będzie 14034, który wejdzie do sprzedaży pod koniec tego roku.

Obecnie nie ma planów co do dalszej produkcji 1674.

Wiemy, że oczekiwania są wielkie co do URSUSa, ale musicie dać trochę czasu Warfamie.

 

Zapraszamy na otwarcie do Głowna.

Dlaczego tak długo trzeba czekać na ursusa 14034? Przecież miał być dostępny już na koniec 2011r...

Czemu z waszej oferty zniknął ursus 11034 na podwoziu landini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
Napisano (edytowany)

Witam,

 

widzę to mniej więcej tak:

 

Spółka Polmot ma podpisany kontrakt na zakup i odbiór tureckich traktorków "H".

Owe maszyny poprzez strategię marketingową próbuje utożsamiać z Valtrą bądz też innymi markami ciągników o uznanej renomie.

Z tych też względów zwleka z wprowadzeniem "nowych" produktów chcąc najpierw wywiązać się z umowy i pozbyć się kiepścizny, sprzedając ją po faceliftingu oraz pod legendarną na polskim rynku maszyn rolniczych marką.

Smutna prawda, lecz interes ekonomiczny w dzisiejszych czasach jest na pierwszym planie - czemu zresztą trudno sie dziwić.

 

FAN Ursusa 1893.

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajto    0
Napisano (edytowany)

A jaka to trzeba mieć strategie, skoro na linii produkcyjnej spotkali się dwaj producenci POL MOT i Valtra :)

Kolego pora otworzyć oczy, już nawet w tym temacie był podlinkowany wątek Valtra a POL MOT.

Co ma POLMOT gorszego od Valtry?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Witam,

 

widzę to mniej więcej tak:

 

Spółka Polmot ma podpisany kontrakt na zakup i odbiór tureckich traktorków "H".

Owe maszyny poprzez strategię marketingową próbuje utożsamiać z Valtrą bądz też innymi markami ciągników o uznanej renomie.

Z tych też względów zwleka z wprowadzeniem "nowych" produktów chcąc najpierw wywiązać się z umowy i pozbyć się kiepścizny, sprzedając ją po faceliftingu oraz pod legendarną na polskim rynku maszyn rolniczych marką.

Smutna prawda, lecz interes ekonomiczny w dzisiejszych czasach jest na pierwszym planie - czemu zresztą trudno sie dziwić.

 

FAN Ursusa 1893.

 

 

Kolega ma w 100% rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
Napisano (edytowany)

Na wstępie pragnę podnieść, iż jestem fanem polskiej marki Ursus.

Do niedawna uważałem, iż dobrze się stało, że to właśnie Warfama kupiła prawa do wspomianej legendy. Teraz jestem innego zdania.

 

Panowie Kajto i SalonUrsus dobrze, że funkcjonujecie na tym forum, ale skupcie sie na informowaniu potencjalnych klientów a nie na snuciu betonowego PR-u.

 

 

Kolego pora otworzyć oczy

 

Kolego Kajto, mam otwarte oczy i dostrzegam więcej niż myślisz.

 

Polmot jest jedynie dystrybutorem traktorów i nie ma nic wspólnego z ich produkcją. Posiada wyłączność (na polskim rynku) na sprzedaż produktu firmy Hattat.

 

POLMOT NIE JEST PRODUCENTEM TRAKTORÓW ROLNICZYCH.

 

Sprowadza ciągniki z Turcji, gdyby nie fakt, iż Turcja nie należy jeszcze do UE i z tego tytułu handel pomiędzy UE a Turcją obłożony jest cłem (na "części" cło jest niższe niż na finalny produkt), prawdopodobnie "montaż" polmotów ograniczyłby sie do przykręcenia innego "znaczka".

 

Polmot to nie Valtra, podobnie jak Lanos to nie Opel, a dobry stary Ursus to nie Massey Ferguson.

Moim skromnym zdaniem tureckie podzespoły nie są najwyższej jakości, więc marki Hattat oraz Hema nie robią na mnie wrażenia.

 

 

Do niedawna myslałem, iż Polmot może pchnąć Ursusa w przyszłość, lecz nic z tych rzeczy (szkoda) sie nie zdarzy, Wprowadzenie 140 konnego modelu polmota uzależnione jest wyłącznie od porozumienia pomiędzy Valtrą a Hattatem, Polmot jest jedynie dealerem.

 

Valtra ----technologia sprzed 15 lat-----> Hattat - - - - - - - - > [ na rynku polskim Polmot (Ursus)]

 

Panie i Panowie, Naszego Ursusa już nie ma.

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajto    0
Napisano (edytowany)

Z każdym postem mam wrażenie ze celowo wprowadzasz ludzi w błąd, żeby oczernić ursus'a.

Ciekaw jestem jaki masz w tym cel.

 

P.S. na prawie każdej części lanosa znajdziesz znaczek GM.

 

Panie i Panowie Ursus przeorze jeszcze nie jedno pole i zamknie klawiatury krzykacza.

Edytowano przez krzysiek16m
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
Napisano (edytowany)

@Kajto

 

Stosujesz argumenty ad personam, w ogóle nie odnosząc sie merytorycznie do mojego postu. Jak gówniarz, który nie ma argumentów.

 

Dla Ciebie osoba, która napisała prawdę - po prostu jak jest bez PR - owych formułek i działań jest krzykaczem? Wprowadza ludzi w błąd?

 

Jaki Ty masz interes nie podając rzetelnej informacji? Wiadomo pieniądze.

 

Powyzsze pytania są retoryczne.

 

 

 

@gonzobonzobong

 

avatar jest nawiązaniem, ale nie w tym kierunku, który przywołałeś ;-)

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31
Napisano (edytowany)

Niestety ,ale Ursus jest juz tylko znakiem towarowym i tyle ,tez myslalem ze Warfama tutaj cos zmieni ,ale jej potrzebna jest tylko marka i znaczek ursusa ,nie rozumie dlaczego majac gotowe projekty ursusow czyt, 1684 3724 4x4 sadownik, nawed niemysla o ich wprowadzeniu przeciez moga sprzedawac tansze polmoty h pod marka ursusa jak i drozsze lepiej wyposazone ursusy ,nie wiem czy rolnicy nabiora sie na ten chlyt marketingo pod tytulem ursus h

Edytowano przez mekiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajto    0

@Kajto

 

Stosujesz argumenty ad personam, w ogóle nie odnosząc sie merytorycznie do mojego postu. Jak gówniarz, który nie ma argumentów.

 

Dla Ciebie osoba, która napisała prawdę - po prostu jak jest bez PR - owych formułek i działań jest krzykaczem? Wprowadza ludzi w błąd?

 

Jaki Ty masz interes nie podając rzetelnej informacji? Wiadomo pieniądze.

 

Powyzsze pytania są retoryczne.

 

 

 

@gonzobonzobong

 

avatar jest nawiązaniem, ale nie w tym kierunku, który przywołałeś ;-)

 

 

gdzie sa te argumenty, ktore ignoruje?

to chyba ja prosilem o wypisanie roznic pietnastolernich miedzy jedna a druga maszyna.

skad masz wiedze o tej prawdzie? z tego samego miejsca co o daewoo i opel? ;)

moje pieniadze nie maja z tym nic wspolnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

To w końcu w Lublinie są produkowane te Ursusy czy te uruchomienie produkcji w grudniu to była tylko taka pokazówa, żeby zainteresować media oraz sprzedawać tureckie Hattaty pod marką Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Polmot (ursus) nie produkuje i nie będzie produkował ciągników.

Sprzeda ciągniki wyprodukowane w Warszawie, które przejął wraz ze znakiem firmowym ze zmienionymi maskami, może zostaną zmienione też kabiny.

W Lublinie powstaje montownia, w której będa składane tureckie Hattaty ewentualnie jakas chińszczyzna.

 

Elementem odróżniającym od turków bedą inne maski i kabiny.

 

Ursus działa jak na schemacie:

 

 

Valtra ----technologia sprzed 15 lat-----> Hattat - - - - - - - - > [ na rynku polskim Polmot (Ursus)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

jezeli to prawda to powodzenia zycze ,ale z tego co widze to niestety moze byc prawda sam kolega salon ursus pisze ze w sprzedazy najpierw pojawi sie seria h ,a przeciez niby uruchomili produkcje 11024 w Lublinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

to naprawdę nie popisał się Polmot, wielka szumna zapowiedz a tu lipa a polscy rolnicy też potrzebują konkretów a nie tylko zapowiedzi, jeszcze nie wiadomo co będzie za kilka miesięcy poza technologią z Turcji bez hydraulicznego rewersu i nowych technologi (mowa o mocach 110 KM) pozostaje mam import, i życzyć powodzenia Polmotowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Produkcja ursusów z warszawy wiąże się z kosztami zakupu maszyn(jeśli ich jeszcze nie mają) wiec to nie jest takie proste ale osiągalne.Mogili by wprowadzić do producji np 6034,8024 czy już wcześniej wspomniany model 130 konny na podzespołach landini a także 1674 Forte.Ale oni nie chcą się rozwijac tylko zmieniać naklejki.Mozna też tak zrobić grupowo nie kupowac serii H tylko brać te nowe/stare konstrukcje np.9024,11024 i 14034


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53
Napisano (edytowany)

Słabo mi się robi jak czytam te wasze brednie ;). Ciężko wam zrozumieć, że Pol Mot równocześnie będzie sprzedawał ciągniki z serii H (sprowadzane z Turcji), i te produkowane (składane) w Lublinie na licencji Masseya Fergusona (te same co były produkowane w Warszawie), mają je unowocześnić i będą lepiej wyposażoną wersją ciągnika od serii H.

Radze wam poszukać tochę informacji w necie na temat przyszłości Ursusa, a dopiero potem się wypowiadać, a nie pisać banały typu, że w Lublinie nie będą produkować Ursusów. To po jakiego grzyba kupowali hale po byłym dewoo i przeznaczyli 10mln. .na rozpoczęcie produkcji? przecież nie musieli, mogli tylko sprowadzać gotowe ciągniki i przyklejać tylko znaczek, (tak się dzieje z serią H) ale z serią MF tak nie jest, są składane w Lublinie. Pan prezes Zarajczyk powiedział że chcą dalej produkować ciągniki na bazie Masseya Fergusona, z tym, że chcą go wyposażyć w nowszą przekładnie (16x16) i kabinę! Tak na marginesie Pol Mot ma w przyszłości przezanaczyć nawet do 10mln.Euro na modernizacje Ursusa.

 

Jeden napisze brednie, a reszta jak te barany wierzą w to i powtarzają dalej.

Poczekajmy jeszcze trochę to się okaże co Warfama ma do zaoferowania :)

(Nikogo nie miałem zamiaru obrazić)

Edytowano przez japycz17

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

"Radze wam poszukać tochę informacji w necie na temat przyszłości Ursusa, a dopiero potem się wypowiadać"

Mógłbyś wkleić link gdzie są takie informacje o których mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj