hitch115

mam dylemat- nie wiem jakie kupic prosięta polskie czy zagraniczne

Polecane posty

hitch115    5

Witam,

chciałbym kupić prosięta, tylko nie wiem którą firmę wybrać: In Trader- Wolsztyn czy firmę Kacper Kujawski. Czy moglibyście mi coś doradzić? Na co należy uważać przy zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Ja głównie brałbym pod uwagę z jakiego kraju pochodzą czy są z jednej fermy, i szczepienia czy mają to bardzo ważne wejdź na/www.igrit.pl/index.php?dzial=402 ciekawe oferty


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

Ludzie Polskie prosięta

Edytowano przez andrzej2110
Caps Lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitch115    5

Kliknij w to pole, aby otworzyć szybką odpowiedź

 

A co powiecie o niemieckich kastratach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad10    0

Tylko nie In Trader- Wolsztyn mam nieciekawe doświadczenie z nimi nie dotrzymują terminu dostawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikula    0

Rozmawiałam z przedstawicielem Sokołowa, mówił że kastraty są tańsze w zakupie ale wyniki to zgroza, na ogół mięsność ok 52%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newrol000    0

Witam, In trader-Wolsztyn firma, której kategorycznie i zdecydowanie nie polecam!!! Dlaczego??? Nie wywiązują się z danego słowa, nie dotrzymują ustalonych terminów nawet tych które już zostały przesunięte, po złożenie zamówienia za określoną cenę a przed dowozem prosiaków cena zostaje zmieniana (w górę) minimum raz!!! Masakra jakaś i kpiny z nas (rolników)!!!! Ostatni przypadek, zamówiłem prosiak, miały być za tydzień, czekam i nic wiec postanowiłem zadzwonić, oczywiście nikt nie odbierał telefonów po kilkunastu próbach jednak mi się udało, zaczęli coś ściemniać i odciągnęli dostawę o kolejny tydzień, co się okazało oczywiście nie dostarczyli mi prosiąt a jak zadzwoniłem powiedzieli że cena wzrośnie, (no cóż trudno myślę sobie, ale chociaż przywieście w końcu te świnie) ale po kolejnym tyg nie doczekałem się świń i w końcu dałem sobie spokój z tą "firmą" raz na zawsze!!!! Także nie polecam a wręcz odmawiam !!!!

Nie traktują klienta poważnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

A długo kolego współpracujesz z nimi? Bo ja słyszałem dobra opinię o nich ale podobno ostatnio w h... walą :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Kup duńskie tylko później nie narzekaj że mamy w kraju nadprodukcję i nic się nie opłaca. Dobijacie naszą rodzimą produkcję prosiąt, jak Kaliemu przywożą półtusze z Danii to żle ale jak Kali przywozi prosięta z Danii to dobrze. K..wa kiedy zaczniecie myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lugill    0

Ludzie.... Kupując zagraniczne prosięta rozwijamy zachodnią gospodarkę a dobijamy własną. Jeszcze więcej kupujcie prosiąt z Dani i Holandii to świnie w Polsce będą po 2.5zł/kg. Zachód ma problem z gnojowica i zaczynają pakować się w produkcje prosiąt a Polacy biorą jak świeże bułeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Witam popieram wszystkich, którzy są za polskimi prosiakami, mięsność naszych świń i zdrowotność nie odbiega od zachodu, a może jeszcze lepsza, wiec dlaczego np. nabijać portfele i tak grube Duńczykom? Znowu widzę ze polscy rolnicy nie potrafią się zjednoczyć i działać wspólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Moim zdaniem Panowie za mało u nas grup producenckich gdy kto kupuje z 100 sztuk to może i mu coś lipnego mogą wcisnąć ale jak jako grupa bierze się ok 10000 sztuk to oni lipy nie zrobią bo to poważny klijęt we Francji Niemczech to działa na takiej zasadzie a no i przy dużych ilościach mozna negocjować ceny pasz usług itp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Popieram rozmówców co są za polskimi prosiakami. Dodatkowy atut to ten, że są one przyzwyczajone do naszych warunków środowiskowo-klimatycznych. W Danii, Holandii warchlakarnie są ogrzewane, u nas to rzadkość. Przywieź takiego prosiaka jesienią lub wczesną wiosną to zobaczysz różnicę. Inna sprawa to jeszcze transport zimą. W Polsce trwa on krócej i ma to wpływ na stan zwierząt. No i najważniejsze, cena. Cena prosiąt polskich jest uwarunkowana od ceny tucznika w Polsce, a nie jak zagraniczne, gdzie można łatwo się przeliczyć. Sam mam tucz otwarty na 1000 sztuk i mam tylko polskie prosiaki. Koeperuję z dwiema warchlakarniami już od kilku lat i nie narzekam. Nikt z nas dla jednokrotnego zysku nie ryzykuje zerwania współpracy i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj