mario14x

I co z tym mlekiem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PatrykGY    4

My mamy po 80 gr mamy tylko 12 krówek ale jakoś leci ale po 1 zł powinno być a niech ci miastowi se gadają trzeba z czegoś żyć!


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

Ale jak to jest, pogłowie bydła spadło a kraj ma za dużo mleka :) cena za mleko spadło w sklepach poszaleli z cenami, a rolnik urabia się po łokcie nikt tego nie widzi, w miastach psioczą ze rolnik bierze tyle dotacji i co z tego, tyko niewiedza ile kosztuje produkcja, żeby mieszczuchy mieli co żreć. Jak chcą to się zamienimy to zobaczą jaki to jest ciężki kawałek chleba :)

 

Jest taka mleczarnia kujawska? Ostatnio jeździł gościu szukał dostawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

My mamy po 80 gr mamy tylko 12 krówek ale jakoś leci ale po 1 zł powinno być a niech ci miastowi se gadają trzeba z czegoś żyć!

Jakoś to leci? :) :) :) to pochwal się jeszcze ile rocznie tego mleka oddajesz, ile masz ha i gdzie pracujesz zawodowo poza rolnictwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie badania są darmowe


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No i wymyślił Sawicki pomoc od 30 tyś l dla rolników do 40 roku życia po 3 tys z groszami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Za 3tys. to co najwyżej można sobie kupić jakiś prywaciarski rozbijacz do pokosów, bo kosiarki to raczej się nie kupi za 3 tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Och już kupować, jak kogoś kryzys dotknął to już jest duża pomoc, jak ktoś kto ma 41 lat co ma powiedzieć? Przecież to dla kogoś kto ma 30 tyś l kwotę to 13sta wypłata za mleko a tam gdzie płacą za mleko po 70gr to i 2 wypłaty a to bardzo dużo na małe gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Każdy by chciał jak najwięcej żeby miał dla siebie. Dobre i 3 tysiące jak nic nie dostać. Dokładnie jak pisze Ferdek07 to dla niektórych będzie jak 13 wypłata, u nas chyba najtaniej płacą za mleko Bidziny w klasie extra wychodzi 70 parę groszy, a nie jak piszą inni tu na forum, że złotówkę dostają i narzekają bo mało i mało i dopłaty żeby były od 100 tyś kwoty. Niech skorzystają wszyscy a nie najwięksi i najbogatsi tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Och już kupować, jak kogoś kryzys dotknął to już jest duża pomoc, jak ktoś kto ma 41 lat co ma powiedzieć? Przecież to dla kogoś kto ma 30 tyś l kwotę to 13sta wypłata za mleko a tam gdzie płacą za mleko po 70gr to i 2 wypłaty a to bardzo dużo na małe gosp.

 

 

Zgadzam się z twoją wypowiedzią, ale ta kasa będzie po prostu wypłacona czy trzeba będzie te pieniądze w coś zainwestować?

Dla mnie górny próg mógł by być nawet mniejszy co do kwoty.

A co do wieku to dla mnie jest głupota do 40 lat tak jak i w zwrotach unijnych, powinno być że rolnik musi prowadzić gospodarstwo przez kolejne 5 lat gdy zakupi maszyny na zwrot i np 10 lat gdy ze zwrotu sfinansuje budowę np. obory. Przecież jest wielu rolników po czterdziestce którzy by chętnie skorzystali np z PROW-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten próg ma tylko jeden cel... pomyślcie rolnicy do 40 roku życia, max do 150 tyś. jest to po to żeby wykruszyć tych malutkich dostawców, a dać szansę rozwoju tym średnim, młodym i z potencjałem (oczywiście 3tyś to nie zbyt duże pole manewru), co ma zdziałać rolnik który ma 45 lat czy 50?? Co osiągnie w życiu? Tak samo jest z młodym rolnikiem tylko i wyłącznie po to wprowadzili żeby młodzi angażowali się w rolę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jeśli u rolnika który ma 45lat jest jego następca który przejmie gospodarstwo to na pewno taki rolnik będzie je rozwijał, sam znam wiele przykładów że np do trzydziestki zbytnio nie inwestowali ludzie, ale gdy dorobili się potomków to zaczęli się rozwijać pełną parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4
Wyświetl postUżytkownik PatrykGY dnia 08 March 2010 - 21:57 napisał

My mamy po 80 gr mamy tylko 12 krówek ale jakoś leci ale po 1 zł powinno być a niech ci miastowi se gadają trzeba z czegoś żyć!

 

Jakoś to leci? :lol: ;[ :( to pochwal się jeszcze ile rocznie tego mleka oddajesz, ile masz ha i gdzie pracujesz zawodowo poza rolnictwem :)

To było tak bardziej ironicznie hektarów mamy 11 nigdzie nie pracujemy poza rolnictwem ale tu się jakiegoś byczka sprzeda tu jałóweczkę i się kręci tak w koło macieju ale jest dokładne do interesu tzn bilans= pod kreską i co pan zrobisz live is brutal

Po prostu Polska!

 

rocznie to 40 000 litrów


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Panie, A kto to wie? ktoś to nakręca. Mleczarnia sprzedaje drogo sklepom a sklepy chcą zarobić na tym i nakręcają cenę. A ja słyszałem od pana od przeglądu dojarek że mleko ma zdrożeć bo w Niemczech i Holandii mali likwidują krowy mleczne i od nas mają brać czy coś. To mu mówił jego szef.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie posta wyżej

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mleczarnia sprzedaje tanio sklepom i nie ma nic do gadania a mleczarnia i tak musi wyjść na swoje to odbija sobie na rolniku, bo sklep policzy sobie marże transport przechowanie itd i jest 100% marży mleczarnia sprzedaje ser salami do marketu po 8-9zł a w markecie ten sam ser jest po 22zł/kg, sam kupuje bezpośrednio w mleczarni zamawiam te same sery po 12-14zł/kg te same co w sklepach są po ponad 20zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Jak zwykle pośrednicy muszą zarobić na tym a wina spada na rolników i utrwala się stereotyp że rolnik ma się najlepiej i full kasy...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko24    0

Witam wszystkich użytkowników ;)

 

Pierwsze mlekomaty w Polsce już działają. Są własnością rolników, choć kilka mleczarń również przymierza się do tego tematu. Cena sprzedaży mleka w automacie to średnio 3 zł/litr oraz 2 zł/pół litra. Zainteresowanie klientów ogromne głównie ze względu na możliwość zakupu produktu wysokiej jakości.

 

Więcej informacji na stronie www.mlekomat.info lub www.mleko24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosia2010    0

uważam ,że mlekomaty to świetny interes dla hodowcow. Ja mam taki mlekomat , zarabiam 100% więcej na sprzedazy mleka.Nawet zakon kamedułow zakupil mlekomat i są bardzo zadowoleni.Mam super oszczędzający energię,prosty w obsludze, firma zapewnia pelny serwis przeglądowy i szkolenie.

zainteresowanym polecę.

a jaka ekologia dla wszystkich,,,po tej aferze z sola to balsam na dusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No to albo masz w dobrym punkcie ustawiony ten mlekomat albo nie wiem... Znajomy również ma mlekomat i mówi że szkoda nerwów. Zysk jakiś jest ale więcej ganiania z bańkami niż przy normalnej produkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj