Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor1111    2

Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ta kamera jak do obory to aż za dobra jest :unsure:

Mój wuja ma kamerę ale musi być zapalone światło niestety cala noc aby można coś widzieć. Kabel od kamery ma poprowadzony do kamery gdzie jest ona zamontowana na murze od obory i antena daje sygnał do anteny od telewizora i już na telewizorze widzisz co się dzieje w oborze :blink:

Ale można kupić kamerę tańszą czarno - biała i bez podświetlenia można zamontować lampę zwykłą i poprowadzić kabel od lampy do domu w domu zamontować włącznik i jak chcesz zobaczyć w nocy co się dzieje to zapalasz z domu światło w oborzę i widzisz przez kamerę co się dzieje a jak już zobaczysz to gasisz światło :D

 

A mój wuja również podgląda pracownika czy się nie obija :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

U nas kamera jest czarno-biała oczywiście zewnętrzna i trzeba w nocy zostawić zapalone światło. Podłączona jest kablem poprowadzonym ziemią w specjalnej rurce i podłączona do telewizora. Uważam że czarno-biała jest wystarczająca, ale te diody to przydatny dodatek. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

a używa ktoś może kamery bezprzewodowej? jak jest przy deszczowej pogodzie lub np śnieżycy? w jakim przedziale cenowym mozna kupic cos wystarczajacego?

 


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek116a    30

Witam! Chciałbym się dowiedzieć jaką kamerę zamontować w stajni, która znajduje się około 400m od mojego domu. Gdy klacz się źrebi, zamiast chodzić i zaglądać co 1h w nocy, chcialbym mieć wgląd na to co się dzieje z klaczą. Jak macie coś na myśli to podajecie mi link lub model kamery. Chciałbym połączyć kamerę z TV bezprzewodowo. Czy jest taka możliwość?

Edytowano przez pawelek116a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
roman05    10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam kamery firmy BCS, przy takiej odległości trzeba było by zastosować nadajnik radiowy, zajmuje się montażami monitoringu, w razie pytań zapraszam na PW :)


www.bramylidzbark.pl - bramy garażowe / napędy / szlabany / monitoring

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdeere    0

Era kamer analogowych 700 TVL to już powoli przeszłość w chwili obecnej do monitoringu polecam kamerki w technologi IP dają obraz full hd i wiecej. Jakieś gotowe marketowe zesatwy bezprzewodowe to nieporozumienie i starta kasy. Na chwile obecna stary system analogowy też można modernizować do jakości FULL HD bez koniecznośći wymiany instalcji. Jak ktos zainteresowany tematem to chętnie udziele informacji  na PW


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Reklamujesz się to pierwsza sprawa, a wyjaśnij mi do czego super jakość do podglądu na porodówce czy w oborze?

 

Jedynym elementem który można wcielać w życie to instalacja bezprzewodowa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepsza jakość ale i dużo "lepsza" cena, jaki jest sens montowania systemu za 4-5 kpln do podglądu obory ?

Oczywiście przy małej instalacji (1 kamera) i bez konieczności nagrywania długiego okresu czasu jest to dobre rozwiązanie i cenowo nie zabija, no ale są ograniczenia.


www.bramylidzbark.pl - bramy garażowe / napędy / szlabany / monitoring

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dobrze, zestaw kamera + potrzebny sprzęt aby działała jedna kamera z TV jak to będzie cena?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdeere    0

 

Chociażby własnie z uwagi na możliwość przesyłu bezprzewodowego lepsza do zastosowania będzie kamera IP. Wystrczy dać access point na 5GHz. Jednym takim torem można z powodzeniem pusić kilka kamer. W przypadku analoga dla każdej z kamer musimy budować osobny tor pamiętając przy tym o zachowaniu widzialności optycznej anten. Stosując kemrkę IP zyskujemy poza tym możlwość wystawienia jej w sieć zewnętrzną a tym samym podgląd z dowolnego miejsca przez Internet np. na smartphonie. Analogową również możemy w ten sposób wystawić ale tu niezbędny będzie rejestrator.

Wszystko jednak zależu od naszych potrzeb. Nie wyobrażam sobie w chwili obecnej montowania kamer analogowych na kompleksie kilku kurników i puszczania tego radiowo. Nawet przy 1 kamerze warto sobie to skalkulować bo koszt kamery IP wcale nie musi być dużo droższy. 

 

Może się również zdarzyć tak ze oborę mamy za "ściana" i wystarczy kamerka IP z Wi-fi na pokładzie i problem bezprzewodówki mamy z głowy tutaj jednak odleglości kamery od rutera nie mogą być duże.

 

W przypadku kolegi co ma stajnie oddalona 400m od domu amatorskie rozwiązania na pewno nie zdadzą egzaminu i przy zastoswaniu analoga zmuszony będzie sięgnąć po profesjonalny tor radiowy np. przytoczonego wcześniej Camsat'u a wtedy jak sobie to policzyć to wcale tanio nie wyjdzie.

 

Edytowano przez piotrdeere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adik1983    0

Ja jednak tez bym polecił kamere IP i tak jak kolega wczesniej z napisał dokupic punkt dostępowy i po sprawie . Co prawda kamery na kablu ethernet są zawsze pewniejsze , ale nie sa tak mobilne jak IP . Mozna je dostosować do swoich potrzeb i nieźle połączyć np z telefonem czy tabletem i mieć dostep do nich nie tylko w domu ale jak również podczas dłuższych wyjazdów jeśli spodziewamy się , ze coś zaraz się ocieli , a nas nie ma w domu . Moge podrzucić parę propozycji które wydaja mi sie dobrym rozwiązaniem , a wy oceńcie która lepsza . http://sklep.hdwr.pl/pl/p/Kamera-IP-WiFi-obrotowa-podswietlenie-zapis-HD-PT100E/233  oraz http://sklep.hdwr.pl/pl/p/Moniotoring-Zestaw-HD-4-kamery-PoE-960P/235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

Witam,

Chciałbym zainstalować sobie monitoring w oborze. obora jest w odległości ok 200 m od domu. Mój budżet wynosi ok 3500 zł. Potrzebuję ok 4 kamer.

W tym miesiącu chciałbym przeprowadzić kabel od obory do domu. Co za te pieniądze mógłbym kupić. Za bardzo się na tym nie znam więc proszę o podpowiedź.

Dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

Nie musisz prowadzić kabla teraz sa kamerki na wifi bez przewodowe aby zasilanie trzeba podłaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz prowadzić kabla teraz sa kamerki na wifi bez przewodowe aby zasilanie trzeba podłaczyć

 

Ciekaw jestem ile takich kamer w życiu zamontowałeś :)

 

Bezprzewodowo (nie WiFi) można zrobić ale w 3,5k się nie zmieścisz, także lepiej ułożyć przewód.


www.bramylidzbark.pl - bramy garażowe / napędy / szlabany / monitoring

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
    • Przez xlger18
      Witam, poszukuje kamerki do maszyn rolniczych. Mianowicie uzywałbym ją do sadzarki by widzieć jak kubełki podają ziemniaki, a potem przy prasie zwijającej by widzieć co się dzieje z tyłu i zarazem uniknąć ciągłego obracania sie. Polecicie jakieś kamerki które sami użytkujecie? Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj