Zaloguj się, aby obserwować  
zetor1111

Zetor 7245+Welger RP220

Polecane posty

zetor1111    2

Witam . Mam pytanie czy Zetor 7245 poradzi sobie z welgerem RP220?????I jeszcze wypowiedzcie sie na temat prasy Welger Rp220 ponieważ planuje kupno takiej prasy. A i dodam że chciałbym pracować prasą z nożami tylko nie wiem czy to bedzie realne przy takiej mocy ciągnika !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

o prasie ci nic nie powiem ale jeden rolnik z okolicy ma rp200 i ursusa 1134(chyba, 4 turbo w każdym bądź razie, ok 95KM) i mówił że w prasie tej z nożami ciągnik zdycha oczywiście przy jako takiej sensownej prędkości, ale jak to jest naprawdę niech wypowiedzą się użytkownicy tych pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Lepiej wolniej jeździj a na wszystkie noże niż szybko na połowę. Ja mam 35 noży w przyczepie i wcale nie jest to za dużo.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Jeśli chodzi o prasę to za miedzą pracuje Welger RP200 bez noży , ciągnie ją ursus 1044 92km turbo , w słomie przy dobijaniu Ursus schodzi z obrotów , w sianokiszonce daje rade ale na mniejszym zgniocie , prędkości też dosyć wysokie , właściciel twierdzi że do tej prasy minimum 110km .Jeśli chodzi o 7245 i welgera rp 220 to moim zdaniem jest to zły pomysł minimum żeby robota jakoś szła to te 110km musiał byś mieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie znajomy ma rp200 i chodzi z zetor 7711 i mówi czasami ze w sianokiszonce by tak się przydało jeszcze z 20 km minimum bo zetorem dostaje ładnie po garach


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

A ty andrzej2110 to jakim ciagnikiem robisz???????? Tak sie napaliłem na ta prasę bo gościu napisał w ogłoszeniu że ewentualnie może sie zamienić na sipmę, a mi to by pasowało :D

 

A RP200 ma taki sam rotor jak RP220??????????????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

chyba inny bo te prasy były produkowane w innych latach chyba :)i wcale bym się nie zdziwił jakby to był jakiś kibel jak ten gość nawet na sipme chce się zamienić


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Mam na myśli tego samego pana, i ten zetor nie za bardzo radzi sobie z to praso nie raz widziałem jak pracuje, prędkość pracy niska (biegi polowe)i o ile dobrze wiem to w tej prasie nie było noży jak ją kupił, ogólnie nie polecam zetora 7245 do tej prasy ponieważ jest za słaby :D

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donia    0

Witam . Mam pytanie czy Zetor 7245 poradzi sobie z welgerem RP220?????I jeszcze wypowiedzcie sie na temat prasy Welger Rp220 ponieważ planuje kupno takiej prasy. A i dodam że chciałbym pracować prasą z nożami tylko nie wiem czy to bedzie realne przy takiej mocy ciągnika !!!

 

U mnie zetor 7711 chodzi z RP 200 bez noży.Sianokiszonka zbita super,ale w słomie to trochę ma za ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W słomie ma ciężej niż w sianokiszonce??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donia    0

Słoma bardziej rozpręża.Daje rade ale trochę szkoda katować silnik.

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej czekam na gg11251579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Tak, tak 7245 do welgerki z nożami stanowczo za słaby, bez noży zresztą też. Prędkość pracy będzie oscylowała wokół 6-7km/h (przy dobijaniu nawet mniej).

Nasze 85 koników bez problemu można zdusić w każdym prasowanym materiale bez noży w RP200. Przy bardzo niskich prędkościach udaje się zbić bele dosłownie na kamień, ale czy wynik kilku bel na godzinę jest zadowalający i wydajny??

 

Poszukaj zamiast niej Kronówki bądź innej prasy łańcuchowej typu Carraro, Mascar itd. jak @Bamboocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

W słomie ma ciężej niż w sianokiszonce??

Tak jest w prasach walcowych, u nas 60 dawała jakoś sobie rade w sianokiszonce i sianie ale w słomie już nie bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no ja mam doczynienia tylko z sipmo 224/1. z tego co zawsze o zwijkach się mówiło to ze w sianokiszonkach jest najciężej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROTAJN82SA    0

aa nie lepiej jak kupisz krone kr130 z nożami? zetor powinien dać radę bo słyszałem ze krone mają małe zapotrzebowanie mocy


John Deere 3350
Pronar 82 SA i ŁC-1650
Ursus C-360
Moje stadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Ja mam prase rivierre pasowom i ciągam ją ursusem 1014 i nie ma nejmniejszego problemu z nią a poprzedni właściciel miał do niej właśnie zetora 7245 i mówił że akurat więc polecam prasy pasowe do sianokiszonki ponieważ masa jest równomiernie zbita od początku do końca ale do tego ciągnika noży nie polecam no bo po prostu mało koników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj