Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sameSILVER130

Przebudowa drugiej strony obory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A więc tak: narazie przymierzam sie do przebudowy jednej strony w oborze. Narazie wygląda u mnie sprawa tak, że po lewej stronie mam 26 stanowisk, natomiast z prawej strony- kojce dla cielaków oraz pomieszczenie ze zbiornikiem na mleko miniej więcej na wysokości 17-nastego stanowiska licząc od góry.

I tak myślę nad przerobiem tej strony- realnie by sie zmieściło tam 16 stanowisk. Natomiast jest problem innej sprawy, że z tej strony odpada ewentualna budowa wyciągu-jest za blisko dom. I tutaj zwracam się z prośbą do Agrofotowiczów o ew. porady? :D

no teraz to ciężko-nie mam jak (ew. za tydzien)

dodam że obora jest przejazdowa,

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

Markus    17

Myślałeś nad rusztami ??

Ja w tym roku przedłużałem swoją oborę miałem 26 stanowisk, z jednej strony był wyciąg linowy do obornika a z drugiej była taczka. Dostawiliśmy jeszcze 16 stanowisk, założyliśmy na cało oborę zgarniacz hydrauliczny z Rolstaru z kanałem poprzecznym i nowa płytą obornikową z boku obory.

Jeżeli chodzi o zgarniacz hydrauliczny to już go miałem-pojechał na złom-poprostu łyżka tłocząca sie połamała i siłownik poszedł bokiem... Teraz mam linowy wyciąg. Jeżeli chodzi o ruszta to by było najprościej,tylko że właśnie przeraża mnie odór jaki idzie od sąsiada obory-na rusztach. U mnie nie ma problemu ze słomą, także bym raczej zostawał przy oborniku. A jak wygląda sprawa turem? Bo jeśli miałby być właśnie tur, to raczej by odpadałlo zrobienie kanału- szerokość pewnie około3m-zetor z turem w każdym bądź razie przejedzie. A jak by wyglądała sprawa stanowisk w przypadku wypychania turem?? Bo chyba są takie typy stanowisk, w których elementy konstrukcji nie wystają w stronę kanału. Widziałem u sąsiada zatrzaskowe, ale to chyba inna bajka, bo u niego jałówki chodziły głównie luzem- tylko do zadawania paszy je zamykał. Chociaż chyba w tych stanowiskach jest możliwość otworzenia ew. zamknięcia zatrzasku dla pojedyńczej sztuki, poprawcie mnie jeśli się mylę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez krzysiu12
      Witam.Obora pokryta jest blacha trapezową pod blachą jest folia i podbite jest to od środka styropianem.  Strasznie skrapla sie woda pod styriopianiem  i później leci po scianach. Co moge z tym zrobic? zmienić podbitke? Macie jakies pomysły?
    • Przez Pawel6840
      planuję w najbliższym czasie dobudować kawałek obory. Była by ona dobudówką do ściany obory którą obecnie mam i przejście z korytarza paszowego na nową oborę prosto na korytarz. Dwie obory dzieliła by ściana. Obora miała by wymiary takie jaka ma ściana obecnej czyli 19 metrów długa i 5 metrów wysoka. Dach musiał by być jedno spadowy więc w drugim miejscu obora musiała by być trochę niższa ale taka aby chociaż C-330 się zmieściła do środka ponieważ będzie z drugiej strony przejazd aby wypychać obornik na płytę stanowiska tylko po jednej stronie. Szerokość by wynosiła około 6 metrów. Ile kosztowały by same materiały.
      Zdjęcie obory jest na mojej galerii, to ten budynek z lewej z białej cegły
      pozdr
    • Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez farmer_89
      Witam, mam pytanie jaki bylby orientacyjny koszt zamontowania 9 poideł w oborze razem z całym materialem i robocizna, może ktoś montowal ostatnio?
    • Przez hodowcamlody
      Spotkał się ktoś z wygrodzeniami do właśnie obory uwięziowej nie pozwalającej przechodzić krowie na korytarz paszowy podczas wganiania z pastwisk do obory? Planuję budowę nowej obory i nie wiem jak rozwiązać tą istotną kwestię, krowy na pastwiskach przebywają od maja do pażdziernika, tereny podgórskie to powierzchni do wypasu nie brakuje. Z góry bardzo dziękuję, niby google jest ale nie mogę nic znaleźć.