Polecane posty

minor15    26

Dzięki za ten temat mam straszny problem zwłaszcza z redukcją an niższy bieg. Jak będe miał okazje to sprawdze w c-385. A Powiedzcie mi jeszcze jak sie redukuje na niższy bieg w zetorze 3320 bo też mam problem zgrzyta troche tak jak w c 385 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolsred1    0

witam. chyba zoblokowaly mi sie biegi bo jest 1 i 2 a nie ma 3 i 4 i jeszcze ciagnik jedzie na luzie. co moze byc przyczyna??

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Odkrec podloge wraz z siedzeniem odkrec pokrywe i bedziesz widzial co sie stalo mozliwe ze na popychaczu odkrecila czy zerwla sie sruba ostatnio mialem podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolsred1    0

czyli moze obejdzie sie bez rozpolawiania ciagnika?? mozna to bedzie zrobic tylko zdejmujac ta pokrywe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Raczej tak obejdzie sie bez rozulawiania. Wodziki mozesz cofac w tyl ciagnika jezeli bedziesz musial wyciagnac przesowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

u mnie w 1201 jak dopiero sie zatrzymam to idzie wrzucić bieg.. na niższy na wyższy też trzeszczy ..

 

ale podwójne wyciskanie pomoglo 1201 z 78roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

witam mam problem taki sam ja powyżej z tym że mam ursusa 904 i jak wbijam bieg dowolny ale jak wajcha szosowe/terenowe/wstechne jest wbita na coś to jak wbije bieg 1,2,3,4 obojetnie to zgrzyta a jak sie już w bije to ciągnik podskakuje do przodu lub do tyłu (w zależnosci czy chcemy jechac do przodu czy do tyłu)

 

no i co z tym fantem zrobić???


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego raflik123 o jaki seger ci chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinFrac    2

witam. tez mam podobny problem ze zmiana biegów w ursusie 912. w sklepie z czesciami i mechanik doradził wymiane całego sprzegła bo teraz jest orginalne ,, słoneczko " i proponuja wymiane na sprzeglo z łapkami. co wy na to ? koszty nie sa małe bo ok 2 tys ... ale jak bedzie efekt to warto. Te sprzegło z łapkami mam w ursusie 1614 i tam wszystko działa bez problemow. Co powiecie na ten temat ? jest to warte bedzie wogle jakas roznica ? bo jak nie to bede starał sie ranimowac te stare sprzegło chociaz nie usmiecha mi to sie bo był to robione juz nie raz ale efekt wiadomo jaki... mi nie chodzi o zgrzyty podczas zmiany biegów bo podwojne wysprzeglanie pomaga ale chodzi o to ze bardzo ciezko chodzi sprzegło co przy pracy z moim ładowaczem czołowym jest uciazliwe chociaz zgrzyty tez sie trafiaja jak ojciec jezdzi bez podwojnego wysprzeglania to nie bardzo to idzie. . . prosze o porady z gory dzieki


Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Elo.Mam problem z biegami w ursusie c 912 ponieważ strasznie zgrzytają w nim biegi.Gdy jade i zwalniam chcąc zmienić bieg na miejszy nie da się ponieważ bardzo zgrzytaja dopiero gdy zatrzymam ciągnik moge zmienić.Zmieniajac z mniejszych na większe biegi wchodzą z małym zgrzytem.Gdzieś kiedy słyszalem o jakimś hamulcu skrzyni biegów lecz nie wiem gdzie to jest.Koledzy pomurzcie bo tak sie nie da jeżdzić.POZDRO

Witam. Niestety muszę stwierdzić że ten typ tak ma. Ja mam Zetora 8045 i miałem to samo. Zredukować nawet nie masz szans, po to masz wzmacniacz momentu. Zmieniając biegi z mniejszych na większe musisz po prostu wyczuć "ten moment". Spróbuj podwójnie wysprzęglić z przegazówką, albo na pół sprzęgła z dynamiczną zmianą biegów. Pojeździsz to wyczujesz go i będzie git. Ja też tak miałem, ale już się nauczyłem.


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Hmm zastanawiające w moim C385 nie ma takiej tragedi a jest sprzęgło na łapki czyli orginał. Są problemy ale jak ktos dłużej jeździ to ujdzie :P ale słyszałem od mechanika że to słoneczko jest drogie i do tego szajs. Ale i słyszałem że w tych nowszysz ursusach jak jest to słoneczko to biegi wchodzą ładnie. Mógłby się wypowiedzieć posadacz Ursusa z takim sprzęgłem? lecz na wzmacniaczu momentu biegi wchodzą lepiej niż w aucie ;)

Edytowano przez zenon385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ładnie - to by wchodziły jak by skrzynia była synchronizowana, a tak to wchodzą nie ładnie, owszem jak go wyczujesz to wchodzą w miarę dobrze, ale do ładnie to im jeszcze dużo brakuje i przy "słoneczku" nie ma żadnej regulacji.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam. Ja z tym sprzęgłem przeżyłem chorror aż nareszcie kupiłem instrukcje obsługi i teraz sprzęgło chodzi aż miło.

 

Powiem tak żeby to sprzęgło chodziło to trzeba zacząć od tego- śrubki z łbami kulistymi i ustawienie ich to podstawa w tym mechaniźmie, Ponieważ one rozłączają cału układ jezdny muszą być ustawione równomiernie różnicy może być 0,02 ( najlepiej się ustawia na łepek od śrubki na 19 klucz i dojeżdżamy łożyskiem zkręcamy cięgno i ustawiamy hamulec). Hamulec należy ustawić w następujący sposub. Ustawienie hamulca znajduje się nad filtrem oleju chydraulicznego obok cięgła ustawiającego łożysko. Jest tam śrubka na 17 klucz z nakrętką kontrującą i wykręcamy lub wkręcamy tą śrubkę tak do połowy tego miejsca kątrujemy i gotowe.

Nauka jazdy:

-gdy ruszamy sprzęgło wciskamy do końca i wrzucamy bieg powinno być bez zgrzytu albo z małym zgrzytem.

-Gdy zmieniamy bieg to wciskamy sprzęgło do pierwszego oporu i wyrzucamy bieg następnie wciskamy sprzęgło do końca i wrzucamy nowy bieg bez zgrzytu obojętnie to robimy gdy wrzucamy z większego na mniejszy lub z mniejszego na większy niema żadnej różnicy postępujemy tak samo

-Gdy stajemy wciskamy sprzęgło do pierwszego oporu wyrzucamy bieg puszczamy sprzęgło i koniec.

 

Takie informacje podaje książka z 1979r.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Dawid18 o jakim ustawianiu "słoneczka" mówisz, bo nie kumam.

Zetor 8045 to ma chyba sprzęgło na łapki.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

-Sory ale ja od 15 lat pracuje na ciężkich ursusach i niespotkałem się z takim pojęciem ,,słoneczko,, niewiem co to jest i prosiłbym o wytłumaczenie tego???????/

 

-Na łapkach rozumiem przez to ,to że łożysko oporowe jest obsadzone na łapkach tak????

 

 

-My na to sprzęgło to mówimy po swojemuj śrubkowe ponieważ łożysko oporowe udeża w takie śrubki utwardzane z łbami kulistymi i rozłącza układ jezdny. Przynajmniej nam wysiadają te śrubki. Pracuje na ursusach c-385, 902, 1014, 1234, i we wszystkich jest takie sprzęgło jak opisałem.

 

-Mówiłem o ustawieniu tych śrubek i hamulca o które Ci chodzi????


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak wygląda "słoneczko" http://www.sklep-gre...6e223b8c02e3ee6 są blaszane i żeliwne, ale 1014 też powinien takie mieć, jeżeli jest w oryginale, 912,914,1012,1014 takie miały zakładane i tam nie ma żadnej regulacji poza odległością łożyska wyciskowego no i hamulca, 6-cio cylindrowe i starsze 4-ki mają na łapki i tam się reguluje tak jak mówisz.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

No to u nas jest stary typ na łapkach.

A w 1014 to musze jeszcze zobaczyć jak jest bo ja tak przelotowo na nim jeżdrze.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

No tak ustawienie sprzęgła na zewnątrz ciągnika tymi śrubkami to jest jedna sprawa. A przed remontem Ursusa też mieliśmy problem z biegami ale w skrzyni też jest sprzęgło (nie wiem jak to się fachowo nazywa ) bo coś musi rozłączać i załączać te biegi był ten mechanizm zużyty (nie pamiętam dokładnie ale nie jestem pewnien czy to na zasadzie tarczy które się załaczaja,nie jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Chodzi ci o wzmacniacz tzw żółw/zając


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie mu chodziło o całe sprzęgło, tarcz i całą resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Tak tak chodziło mi tu o same sprzegło sprzęgło. Będąc przy wzmacniaczu to dziś coś mi się ślizgnął jak miałem pełną przyczepę czyli trzebaby taśme podciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Jak się ślizga to tak bo jak się jeszcze bardziej popuści to ciągnik biegi straci.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami707    0

Witam, ja mam problem z zetorem 8045, ale piszę tu ponieważ jest on taki sam jak ursus 914. Problem polega na tym że gdy właczam 4 bieg skrzynia strasznie skrzypi.. Na innych biegach jest dobrze i podobno jest jakaś regulacja 4 biegu mam pytanie gdzie ona sie znajduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Obawiam się że kończy Ci się koszyk z wałeczkami na połączeniu wałków.

O żadnej regulacji 4 biegu nigdy nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj