szark93

Gryka

Polecane posty

andrzej1988    293

Dziś byłem na targowisku. Tam też ustawiają się co skupują grykę. Cena 1200 zł brutto. Gryki już od kilku lat nie sieje ale z ciekawości się zapytałem. Cena kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Najbardziej rozchodzi się o chwasty. Nie ma żadnego zarejestrowanego oprysku na dwuliścienne. To jest najgorszy ból. Dałem sobie spokój jak przez dwa lata pod rząd miałem 30-40% chwstaów z odwianej gryki. Poprostu masakra. Ale może w przyszłości znowu coś  posieje. Nie mówie definitywnego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

przedwschodowo nie więcej jak 1,5l/ha !!!, można w razie konieczności poprawić znowu 1,5l/ha po wschodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W boxerze na etykiecie niby pisze 3l na ha ale jak to sie ma w praktyce? Np łubin pryskałem przedwschodowo w dawce 3 l na ha. W jednym miejscu zrobiła się nakładka czyli 6 l na ha i łubinowi nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja dwa razy.  Ktos tu pisal że nawet 5 chyba. Nie wiem jakie mogą być przeciwwskazania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437
Dnia 3.01.2018 o 20:16, tlewandowski napisał:

 

Z tego względu, że gryka wyjaławia mocno ziemię, wyciąga z niej sporo, a tak samo gryka po gryce ,wówczas plon coraz gorszy jakościowo.

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Po sąsiedzku mojego pola na około 20 lat uprawy facet 2 razy miał jęczmień i chyba 3 razy proso. Pozostały okres czasu to gryka. I tak ponoć na każdym polu ma.

I powiem wam, że praktycznie zawsze ma najlepszą w okolicy. A w polu zawsze robi na raz - tj. orka w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

U mnie w okolicy dość powszechna praktyką jest że po ugorze lub łące sieje się gryke a następnie pszenicę. Także pozwolę sobie nie zgodzić się z teoria że gryka wyjaławia glebę. Wręcz przeciwnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Wyjaławia, jeśli będziesz ją ciągle po sobie siał


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Równie dobrze można powiedzieć że oprócz roślin wiążących azot to wszystkie wyjaławiaja. Po to wymyślono nawozy mineralne...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

jaki nawoz i ile na ha dajecie przed siewem pod gryke...

Edytowano przez xxxMarcin3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
Dnia 28.01.2018 o 08:16, benio1967 napisał:

Ja posieję 5 pod dopłaty-jaki nawóz wieloskładnikowy polecacie pod korżeń -gleba kl.5

W jakiej wysokosci sa doplaty do gryki na 2018r? Mam 2,5ha ugoru do obrobienia i musze to czyms zasiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Takie same jak pod inne zboża, chyba że jesteś w rolnośrodowiskowych i masz wpisany pakiet (nie pamiętam nazwy). Wówczas możesz maks 5 ha posiać z dodatkową kasą chyba 750zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

To mi jeszcze powiedz ile jest do tego zborza... nie jestem w zadnym programie by brac te 750zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj