szark93

Gryka

Polecane posty

rolnik31    13

Ja dzisiaj patrzę a gryka już ma pąki do kwitnięcia, kwestia 3 dni i będzie kwitła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Sucho. Zasiana jakos ok 10.05. Dwa liscie i Stoi. Ta  Zasiane w połowie kwietnia zaczyna kwitnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
moja siana chyba 09.05 ładnie rośnie ale jak nie popada to za tydzień też się zatrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48
No i u mnie spadł deszcz z gradem.... trochę dostała ehh jak nie urok to sra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Można opryskać grykę Leopardem na chwasty jednoliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Gryka zasiana w połowie kwietnia w ilości jeden przejazd talerzówką. Przedplon gryka koszona dzikiem i jeleniem.

20180527_180037.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Gryka zasiana w połowie kwietnia w ilości jeden przejazd talerzówką. Przedplon gryka koszona dzikiem i jeleniem.

20180527_180037.jpg

Ładny krajobraz :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Chłopaki puszcza mi się trawica w gryce. Ktoś może polecić jakąś aspraktykowaną dawkę targi  na roślinę w fazie 3 liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ja jeszcze nie próbowałem nigdy pryskać po wschodzi gryki ale myślę że skoro w łubinie działa i jest wszystko ok. Jednak proponuje zrobić próbę na jakimś małym kawałku. 

Jak u was gryki wyglądają? Moja 50 cm i już zaczyna kwitnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Stoję z opryskiwaczem i dumam bo na polu susza i ani krzty siewki. Pustynia. Tam gdzie jest wilgoć pojawiła się trawka. Jest to sens pryskać chwastoxem? Jak to ma zadziałać? Mam 4 dzień po siewie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Ja to się ludziom dziwię, bo maja we krwi to pryskanie.  Przecież musi coś dwuliściennego skiełkować żeby pryskać.  Ja wsiałem i z racji suszy od razu zaplanowałem brak zabiegu. Gryka wzeszła i zero innych chwastów. Teraz ma już ze 25 cm i cała ziemia zakryta

Odpuść zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Tak zrobię. Trawsko opylę targą i tyle. Wkrewiają mnie tylko gołębie bo pole udeptują. Chwastox można mieszać z agrosarem. Czy ktoś to praktykował w gryce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

A po co Ci teraz glifosat? W sadowniczych zawsze się miesza, ale przed wschodami miałbym obawy czy glifosat nie stworzy swego rodzaju "filmu" na powierzchni gleby, przez który siewka przebijając się zaciągnie glifo do układu i padnie.

Ale to tylko obawy nie poparte doswiadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Teraz niepotrzebny ale gdyby to wypaliło to ładnie wyczyści pole. W kukurydzy leci się podobno glifosatem tuż przed wschodami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
A czekasz aż coś wylezie i dopiero peyskasz? Czytałem gdzieś, że glifo kontaktowo 2 - 3 dni podziała w ziemi. Zdaje się tu czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Napisano (edytowany)

Uprawiam pole. zostawiam na tydzień lub dłużej. Czekam az zielsko odbije.  Nasrepnie Pryskam i od razu sieje. Albo pryskam. Następnie czekam z tydzuen.uprawiam.sieje. zależy ile i jakich chwastów jest. 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Dnia 29.05.2018 o 10:14, bizonlukaszZ056 napisał:

 

Tak.

2l/ha czy ile?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

A u nas wczoraj i dzis na termometrze było rano 2stopnie przy ziemi był przymrozek u sąsiada kwitnąca gryka zmarzła. Liście poczarniały i juz zaczynaja odpadac dodatkowo od blisko miesiaca nie padło ziema 5-6klasa totalny piach. Wschodnie podlasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Wstawiacie ule w swoje gryki ?

Moja kwitnie w pełni i nie wiem czy jest sens się interesować i załatwiać jakieś ule ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-R    8

Mojej jeszcze daleko do kwitnienia, a mimo to sam zgłosił się do mnie pszczelarz i chce postawić około 17 uli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj