szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25628

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2017/stawki-platnosci-bezposrednich-obowiazujace-w-roku-2017.html

Ja mam JPO, zazielenianie i dodatkową. Ktoś inny będzie miał np dodatkowo MR, inny ONW - więc każdy będzie miał inne stawki. Dodatkowo w zależności od posiadanych hektarów  średnia z gospodarstwa też wyjdzie inna, ponieważ płatność dodatkowa przysługuje tylko w przedziale 3-30 ha, czyli za 27ha.

Mi średnia wychodzi około 870 zł do hektara

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584
23 godziny temu, Narko napisał:

W jakiej wysokosci sa doplaty do gryki na 2018r? Mam 2,5ha ugoru do obrobienia i musze to czyms zasiac.

Dopłata jest do gryki ale jak jest 5 ha .

Dopłata do gryki, ujęta jest w ramach działania - Rolnictwo zrównoważone, pakiet 6 "Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych roślin w rolnictwie". Wysokość dopłaty uzależniona jest od kierunku uprawy tej rośliny w gospodarstwie. Przy uprawie z przeznaczeniem na cele spożywcze dopłata wynosi 750 zł/ha, natomiast gdy jest nim reprodukcja materiału siewnego - 1000 zł/ha. Dopłata przysługuje do maksymalnej powierzchni 5 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

@tlewandowski - możesz dać znać co postanowiłeś odnośnie naszej rozmowy? Masz coś do sprzedaży dla małorolnego czy wszystko żabojadom sprzedałeś?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ja czekam jeszcze. Deszczu nic nie zapowiadają a jak ruszę to przesusze bardzo ziemie a po co to komu. Osobiście planuje siew w weekend majowy lub ciut później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Aż taka katastrofa?

Dnia 13.04.2018 o 13:47, rolnik31 napisał:

Ja czekam jeszcze. Deszczu nic nie zapowiadają a jak ruszę to przesusze bardzo ziemie a po co to komu. Osobiście planuje siew w weekend majowy lub ciut później 

Zawsze wierzchnia warstwa powinna być lekko zruszona w celu przerwania podsiąku i straty olbrzymich ilości wody zgromadzonych w trakcie zimy. Dodatkowo  lepiej nagrzewa się wierzchnia warstwa gleby i mnóstwo chwastów skiełkuje teraz a nie po zasiewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Teraz sytuacja się trochę poprawiła,aż za bardzo dopadło. Jak mi się uda to za tydzień będzie siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Nie wiem, w sumie mnie to nie obchodzi, już się z gryki wyleczyłem. Ale nie liczył bym na jakąś spektakularną podwyżkę. Handlarz jak w zeszłym roku zabierał ode mnie grykę to sam powiedział, że powinien być zakaz importu gryki bo inaczej to cena nie wzrośnie. Coś w tym musi być skoro pewna firma z Mazowsza która zajmuje się produkcją kaszy gryczanej woli kupić grykę z Litwy niż od nas rolników z Polski. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

no proste że wolą kupić tańszą. ja chyba ostatni rok się w to bawię. gdybym miał bardziej wydajny kombajn to bym zrezygnował wogóle a tak to zawsze się rozłoży praca w  czasie. w tym roku max 10 hektarów posieje i zobaczymy co z tego bedzie . w przyszłym tyhodniu chce jechać w pole bo nie wydaje mi się żeby miały być przymrozki d0 15.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jeżeli pogoda dopisze to w sobotę sieje już pierwszy kawałek gryki. Zobaczymy co z tego bedzie. Mam tez pytanie czy pryskacie grykę na chwasty czymś czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

warto sypac poli 6 pod grykę czy niekoniecznie? zubozenia gleby nie biore pod uwage bo bedzie to siane na dzierzawie jednorocznej, monokultura zbozowa. Łubin u mnie udaje sie bez zadnego nawozu ale zastanawiam się co z gryką

 

i jak z tym boxerem? ktos wyzej pisal ze 1,5 przedwchodowo starczy?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Właśnie z tym boxerem ponądź różnie jest. Przy mnie koleś wpadł do sklepu z środkami bo mu zjarał właśnie, ale nie wiem jak on to tam pryskał i się obawiam co tu dać na gryke.

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyrapaq    9
Stosowałem boxera w tamtym roku, 3l/ha, powschodowo. Gryka zahamowała na ok. 2 tygodnie, trochę odżywki i ruszyła. Zdjęcie w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Dnia 27.04.2018 o 09:30, Matey napisał:

warto sypac poli 6 pod grykę czy niekoniecznie? zubozenia gleby nie biore pod uwage bo bedzie to siane na dzierzawie jednorocznej, monokultura zbozowa. Łubin u mnie udaje sie bez zadnego nawozu ale zastanawiam się co z gryką

 

i jak z tym boxerem? ktos wyzej pisal ze 1,5 przedwchodowo starczy?

szkoda kasy. chyba że bedzie po minimum 1500 i sypnie z 1,5 tony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rolnik1977    1

Panowie w zeszłym roku miałem grykę. W tym posiałem pszenżyto i widzę że pomiędzy pszenżytem powschodziła gryka. Pryskałem to pszenżyto chwastoksem trio, ale słabo wzięło i chwast i grykę.  Czym by to poprawić żeby zwalczyć grykę?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
ja tylko na najgorszej ziemi daje pod korzeń 100,-120 kg Poli . w tym roku tylko N Taurus masz jakieś dobre nasiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1

witam mam pytanie zamierzam posiać gryki około 2 h poprzednio był owies i na drugiej działce pszenica i słoma ścinana i około 0.5 na lance   jaki nawóz polecacie sypnac i w jakiej ilości oraz oprysk jaki polecacie na chwasty po posianiu. z góry dzięki za podpowiedzi informacje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, iron napisał:

ja tylko na najgorszej ziemi daje pod korzeń 100,-120 kg Poli . w tym roku tylko N Taurus masz jakieś dobre nasiona ?

W tamtym roku brałem swieżą. Panda. Szybciej dochodzi niż  te ukraińskie z żelazną. Miałem w tamtym roku dla porównania to już nie chce tej ukraińsjiej. tonę jeszcze mam na zbyciu. Moze troche wiecej.Czysta. Gotowa do siewu. W big bagach.

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
po ile chcesz ? cos bym kupił może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Pomyliło mi się. Ukraińską sprzedałem im spowrotem. Mam pande. Patrz wyżej. Po 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Witajcie. Podpowiedzcie kiedy  i z jakim dawkowaniem pryskać chwastoxem i targą grykę . Czy chwastox zniszczy mi gorczycę polną[ ognicho] bo trafia  mi sie trochę tego w kupionym ziarnie , a nie idzie odczyscic tego mechaniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj