szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ROLNY    0
Napisano (edytowany)

Popada , popada dziś od rana modle się o deszcz i ksiądz na tace sporo dostał więc na pewno popada :D :D :D

Edytowano przez ROLNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Gryka jak i słoma gryczana jest bardzo dobra i zdrowa dla bydła. Sam stosuje od dawna i jestem zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Moja pomyłka. Ziarna nie można dawać koniom i owcom. Na pewno można świniom bo gryka to świńska trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Panowie mam taką sprawę wiecie gdzie w województwie śląskim lub opolskim zasiana jest gryka ?? bardzo bym był zainteresowany takimi informacjami ponieważ zamierzam postawić pszczoły na gryce tylko nie wiem gdzie jest zasiana


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

No to kolega nie uprawił za dobrze. Ja w tym roku też na ugorze siałem. Grykę pryskamy na trzeci dzień. Jak świat taka i rozpiętość dawek. Ja daję 1,5-2,0 litra chwastoksu extra (słyszałem o 2,5 litra chwastoksu D) na ha i 300l wody. Pryskam maks na trzeci dzień. Jak Gryka ma około 10-15 cm to idę w pole i sprawdzam czy jednoliścienne jej bardzo nie przeszkadzają, jak tak to Agil 1,0-1,4 l na ha i 300 l wody. Teraz ja bym już nie ryzykował pryskania jak wschodzi tak jak u Ciebie.

 

U mnie trawa wieksza od gryki, planuje opryskać Agilem ale czy dawka 1,0 - 1,4 l na ha to nie za dużo ?

Do zwalacznia trawy wystarczy chyba 0,6 - 0,7 l na ha.

Gryki jeszcze nigdy nie pryskałem.

Agil stosowałem jedynie w truskawkach i w tej dawce trawe zniszczył a koniczyny nie ruszył, więc gryce też niepowinien zaszkodzić.

Czy ktoś jeszcze z was używał Agila w gryce, w jakiej dawce i z jakim efektem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Napewno trawa, pierwszy rok orałem mokry ugór, gryka jest tam mała i boje się że trawa ją zadusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

U mnie trawa wieksza od gryki, planuje opryskać Agilem ale czy dawka 1,0 - 1,4 l na ha to nie za dużo ?

Do zwalacznia trawy wystarczy chyba 0,6 - 0,7 l na ha.

Gryki jeszcze nigdy nie pryskałem.

Agil stosowałem jedynie w truskawkach i w tej dawce trawe zniszczył a koniczyny nie ruszył, więc gryce też niepowinien zaszkodzić.

Czy ktoś jeszcze z was używał Agila w gryce, w jakiej dawce i z jakim efektem ?

 

Kolego, możesz dać mniejszą dawkę jak się obawiasz, robiłem tak dwa lata temu i efekt był dobry. Perz zaczął chorować i Reczka go prześcignęła. W tym roku z racji braku w sklepie Agil'a zakupiłem Fusilade Forte 150 EC i dałem około 0.85l na ha i 260 l wody. Generalnie w gryce można pryskać większością środków które mają działanie tylko na jednoliścienne. W zeszłym roku pryskałem Leopardem, ale najlepsze działanie jakie zauważyłem miał Agil. W tym roku zobaczę jakie działanie będzie miał Fusilade. Ja pryskałem w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys75    0

Witam, muszę opryskać grykę od jednoliściennych, no i co fachowcy polecają? Gosciu mówił mi, że tylko Fusilada i to 400 litrów wody na ha trzeba dać, bo może podpalić, Targa i pochodne typu agil , leopard twierdzi że spalą grykę. A czym wy pryskacie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Ja gryki nie pryskam , spokojnie daje sobie radę sama.

 

Markos239

Kiedyś wyrosła mi na 120 cm to po deszczach bardzo ją powaliło więc tak do metra mi się wydaje.

 

Moja ma wschody bardzo zróżnicowane, nie wiem czemu jedne mają 5cm , drugie 10cm, a reszta ok 20cm. Pierwszy raz mi się takie coś trafiło. Ale może i dobrze bo podobno w stanach sieją na dwa razy w odstępach chyba 6dniowych aby mniejsze zapylały większe lub na odwrót :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108

He he he he dobrze mowisz kolego Medalik z tym siewem w Ameryce wiec te schody na raty moga sie przyczynic do wzrostu plonu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam, muszę opryskać grykę od jednoliściennych, no i co fachowcy polecają? Gosciu mówił mi, że tylko Fusilada i to 400 litrów wody na ha trzeba dać, bo może podpalić, Targa i pochodne typu agil , leopard twierdzi że spalą grykę. A czym wy pryskacie? Pozdrawiam

 

Poczytaj posty wcześniej.

My nie polecamy, bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za Twoją plantację. Z dozwolonych to chyba nie ma nic na grykę.

 

Ja kiedyś pryskałem leopardem, Agil'em, a w tym roku Fusilade - bo taki był w sklepie na jednoliścienne i wychodził najtaniej. Wody daje tak około 300l - bo tak mi wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

witam wszystkich jestem tu od niedawna przeczytałem wszystko i chce się pochwalić ze grykę zasiałem w tym roku na piachu 27 kwietnia a na 3 klasie 1 maja i gryka wygląda super już ma ponad 100cm piknie kwitnie tylko był problem z mszycą ale opryskałem MAVERICKIEM i narazie spokój mam 7ha w tym roku ale ceny wiem ze nie będzie bo strasznie dużo nasiane

mam jedno pytanko poszukuje kupić pokosówkę jaka najlepsza do gryki? i zęby nadawała się do rzepaku bo tez się zdarza

dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

po co ci pokosówka? Opryskaj jakimś glifosatem 2-3tyg przed kombajnowaniem. A to ze już ma 100cm to nic dobrego nie wróży. Moja kiedyś miała 180 ale nie było co młócić bo cała leżała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ja gryki nie pryskam , spokojnie daje sobie radę sama.

 

Markos239

Kiedyś wyrosła mi na 120 cm to po deszczach bardzo ją powaliło więc tak do metra mi się wydaje.

 

Moja ma wschody bardzo zróżnicowane, nie wiem czemu jedne mają 5cm , drugie 10cm, a reszta ok 20cm. Pierwszy raz mi się takie coś trafiło. Ale może i dobrze bo podobno w stanach sieją na dwa razy w odstępach chyba 6dniowych aby mniejsze zapylały większe lub na odwrót :-)

 

 

U mnie ze wschodami jest to samo. Jeden rząd około 30-40cm a obok rząd 5cm.Może susza nie sprzyjała wschodom i dlatego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Też mi się tak wydaje kolego Eryko , ale jestem dobrych myśli bo zaczyna wyglądać coraz lepiej . Pogoda sprzyja oblotą pszczołek gryka zaczyna kwitnąć oby tak dalej.

 

Jak jest jakiś gość zainteresowany postawieniem uli to jestem zainteresowny.

Lokalizacja widać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

po co ci pokosówka? Opryskaj jakimś glifosatem 2-3tyg przed kombajnowaniem. A to ze już ma 100cm to nic dobrego nie wróży. Moja kiedyś miała 180 ale nie było co młócić bo cała leżała

e bedzie a słyszałem ze po oprysku zle sie przechowuje

no tak ale ja chcialem przetrzymac ja do nastepnego roku bo raczej teraz ceny teraz nie bedzie a słyszałem ze po oprysku zle sie przechowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie zauważyłem żeby źle się przechowywała.

Co do uli na grykę to wskazane. 4 pnie na hektar. Jest lepiej jak jest nawet więcej bo pszczoły chodzą na grykę tylko do południa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

na przechowanie nie ma wplywu, ale jesli bys chcial siac ja w nastepnym roku moze byc problem ze wschodami

pokosowka dobra sprawa tylko musisz miec podbierak przy kombajnie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNY1111    0

Mam zasianą grykę na dwóch kawałkach , na jednym jest ok. na drugim jakoś tak słabo rośnie , całe place jakiejś strasznej drobnicy :( brzegi listków i łodygi takie jakieś lekko różowe , trochę zwinięte listki do góry ale mszyc nie ma :mellow: Czy to może brak jakiegoś nawozu myślę ją zasilić dolistnie może nawet dodać trochę mocznika żeby dostała trochę azotu...... Jak myślicie czy to dobry pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj