szark93

Gryka

Polecane posty

Agrest    25646

Raz afalonem 0,8l. Poszła ulewa kilka godzin po siewie.  Herbicyd wszedł w strefę korzeni i upaliło siewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo tak patrzyłem wcześniejsze strony tego wątku to ludzie próbowali doglebówką jak w rzepaku ale ciut zmniejszone dawki

a dobry adiuwant doglebowy nie zatrzymałby wmycia oprysku głęboko ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15

JUZAN 100SC znajomy stosował  w zaniżonej dawce. Ma on działanie doglebowe jak i dolistne. Pryskanie odrazu po siewie najlepiej 300l wody na ha. 
 

Drugim sprawdzonym sposobem jest wgl nie pryskanie po siewie. 
np. przedplonem jest jakieś zboże, poczekać z uprawą pożniwną conajmniej 3-4 tygodnie aż powschodzą samosiewy zbóż, potem pole uprawić w miarę głęboko agregatem ścierniskowym lub broną talerzową i tak zostawić na zimę. 
Następnie na wiosnę końcem kwietnia początkiem maja zaorać i lekko uprawić. 
Żadnego nawozu, jedynie wapno granulowane. 
wysiew około 80-90 kg gryki na ha tak aby gryka zakryła międzyrzędzia przed zakwitnięciem. Sprawdzony sposób na wyeliminowanie chwastów i gwarancja dobrego plonu. Mowa tu o ziemi od IIIb do V klasy. Na lepszych stanowiskach gryka wybuja. 
 

Inni stosują się do faz księżyca lub bałwanków na niebie ale to już temat w który się nie zagłębiam 😁
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Gryka siana "z balwankami" gwarantuje plon:p

stosują też command 0,2-0,3 l na ha jeśli po wschodach mocno nie leje spokojnie zakryje poźniej wschodzące chwasty .na piachach V -VI klasa też potrafi się bujać po zbożu i oborniku dość mocno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Gryka poradzi sobie z chwastami bez herbicydów 

  • Haha 2

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    138

boxer miał rejestracje w gryce, przed i powschodowo pryskałem i nic się nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Przecież rdesty i gryka to jest ta sama rodzinq, gdyby boxer brał rdesty to i grykę by posprzątał. 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

W łubinach jest pendimetqlina na rdesty. W gryce ciężko, chociaż nie mam doświadczenia bo gryki nie pryskam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

JUZAN  przed siewem , agregat z siewnikiem zmiesza z glebą i czysto , zostaje łoboda ,wzejdzie zżółknie a i tak urośnie , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem końcówki komentarza, mógłbyś sprecyzować ?

skupuje ktoś grykę prosto z pola w okolicach Kraśnika lubelskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2024 o 08:19, andrzej224 napisał:

boxer miał rejestracje w gryce, przed i powschodowo pryskałem i nic się nie działo

jaka dawka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    76

Stara etykieta Boxer 800 EC:

Gryka zwyczajna  Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3,0 l/ha. Termin stosowania: Środek stosować po siewie rośliny uprawnej, do fazy 3 liści (BBCH 00-13). Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2024 o 20:17, andrzej224 napisał:

chyba 3L ale coś mniej dawałem jak dobrze pamiętam

a na jkich polach siałeś / siejesz ? co z rdestem łobodą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj